Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Переважна більшість українців готова працювати не за спеціальністю та чекає на допомогу від держави – опитування

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
19 серпня 2022 4 хвилин читання

Переважна більшість українців (80%), для яких наразі актуальне питання працевлаштування, готові працювати не за спеціальністю у разі неможливості влаштуватись на роботу за своєю професію. Це результати шостої хвилі національного опитування під час війни, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research.

Працевлаштованість та дохід

Загалом спостерігається позитивна динаміка у кількості працевлаштованих — якщо у квітні про наявність роботи повідомляли 32% респондентів, то наразі таких 39%. При цьому зменшується відсоток тих, хто має роботу, але не працює: на початку війни таку ситуацію констатували 38% опитаних, тоді як зараз — лише 15%.

Працевлаштованість та дохід під час війни Працевлаштованість та дохід під час війни

Динаміка росту робочої активності проявилась і в питанні зарплати — 32% її отримують та впевнені, що отримуватимуть у майбутньому, тоді як під час минулої хвилі опитування Gradus Research у травні це декларували 26% українців. 

Чим має забезпечувати держава населення

Потреба у стабільному джерелі доходу помітна і за тим, якої допомоги очікують громадяни від держави — 56% вважають, що вона має забезпечити людей оплачуваною роботою, в той час як наприкінці травня цей показник був на рівні 49%. Таке очікування посідає 3 місце після гуманітарної допомоги (70%) та евакуації населення з гарячих точок бойових дій (65%).

Чим має забезпечувати держава населення Чим має забезпечувати держава населення

 Емоції, що переважають у настрої українців

Вражає, що таку активну позицію наші співгромадяни демонструють не дивлячись на втому, яка наразі цілком закономірно посіла перше місце серед інших станів (49%). Далі з невеликим відривом слідують надія та напруженість — ці стани відзначили 41% опитаних. Нагадаємо, що за результатами попередніх хвиль опитування навесні 2022 року більшість громадян називали гнів своєю основною емоцією. Проте і зараз гнів залишається однією з провідних емоцій серед чоловіків.

Емоції, що останнім часом переважають у настрої українців Емоції, що останнім часом переважають у настрої українців
«У результатах кількох останніх опитувань ми бачимо чіткі маркери того, що українці сильні та адаптивні, і це проявляється як на особистісному рівні, так і на рівні бізнесу. Наразі компанії поступово відновлюють роботу, і ми сподіваємося побачити в наступні місяці, як далі зростає кількість працевлаштованих українців, а віра в перемогу України у війні не згасатиме, не дивлячись на домінуючу втому», — коментує Євгенія Близнюк, засновниця і директорка Gradus Research.

Стабільно високою залишається впевненість наших співвітчизників у тому, що Україна відіб'є наступ росії (81%), віра в те, що після війни наша держава стане сильнішою (69%), а також довіра до державних інституцій: ЗСУ (65%), Президента України (48%) та волонтерських організацій (34%).

Якою мовою спілкуються в побуті

Також опитування показало, що наразі більше громадян (56%) спілкуються українською у побуті, ніж до початку повномасштабної війни (43%).

Мова спілкування в побуті Мова спілкування в побуті

 У рамках проекту «Градус суспільства під час війни» Gradus Research провів шість хвиль дослідження настроїв українців під час війни: першу — 28 лютого-1 березня, другу — 8 березня, третю — 28 березня, четверту — 20 квітня, п'яту — 23 травня і шосту — 28-30 липня 2022 року. У шостій хвилі анкету у спеціальному мобільному додатку заповнили 1030 громадянина України віком 18-60 років, що проживають у містах 50 тис+.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Не надто високий. Обчислили рівень медіаграмотності серед української молоді

Вадим Добровольський 19 годин тому

Дистанційка вже не в моді: яку віддалену роботу та зарплати пропонують в Україні

Євген Муджирі 12 вересня 2022 18:19

Сімʼя, робота, мобілізація: як змінилося життя українських ІТ-спеціалістів після 24 лютого

Євген Муджирі 7 вересня 2022 10:02

Віддалена робота та турбота про працівників. Intellias, SoftServe та Precoro розповідають про нові цінності в українському IT та як вони впливають на наймання

Діана Полуніна 31 серпня 2022 12:03

Частка жінок в українському IT зросла утричі: 5 порад, як розпочати карʼєру

Євген Муджирі 26 серпня 2022 14:13