Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Переобрання Сі Цзіньпіна, операція на Тайвані та експорт технологій контролю: бліцінтерв'ю з Агією Загребельською

Владислав Миронович
Владислав Миронович SPEKA, журналіст
20 жовтня 2022 5 хвилин читання

Від 16 до 22 жовтня у Китаї триває XX з'їзд правлячої Комуністичної партії. Він відбувається на тлі сповільнення економічного зростання КНР, продовження боротьби з COVID-19 та зростання загострення у відносинах із Заходом. А однією з найбільших інтриг є переобрання Сі Цзіньпіна на посаду генерального секретаря Компартії, що не лише залишить його керівником КНР на наступні п'ять років, але й зробить найвпливовішим китайським лідером з часів Мао Цзедуна. На що чекати від з'їзду та про поточну політику Китаю на міжнародній арені, ми розпитали юристку та засновницю Ліги антитрасту Агію Загребельську.

Наскільки високо ви оцінюєте вірогідність переобрання Сі Цзіньпіна на наступний термін? Чи є у КПК консенсус стосовно цього питання?

Це неминуче. КПК сьогодні і є Сі.

Що краще для України — його переобрання чи поява нового очільника держави?

КНР — союзник росії. Коронація Сі робить Пекін ще більш авторитарним, ізольованим від світу та агресивним. Це зміцнює китайсько-російський альянс і суперечить нашим інтересам.

В якому стані зараз китайсько-російські відносини? Чого очікувати від них у найближчому майбутньому?

Це більше ніж альянс, союз та партнерство. Вони взаємодіють у всіх сферах життєдіяльності росії. Далі це буде розвиватися. Росія ставатиме дедалі більш залежною від Китаю і ми дедалі менше зможемо розрізнити, яке з рішень москви є її власним рішенням, а яке продиктоване Пекіном.

Агія Загребельська
Агія Загребельська
Юристка, засновниця Ліги антитрасту

Чи висока ймовірність військового конфлікту навколо Тайваню? Які шанси у Китаю на успіх від проведення військової операції?

Зараз, мабуть, більше лунає питання «коли?», а не «якщо?». Так, ймовірність дуже висока. Проте, схоже, Пекін планує «взяти» Тайвань без пострілів. Як варіант, через повну блокаду острова та проведення примусової дипломатії у регіоні, яка змусить інші країни відмовитися від підтримки Вашингтону у захисті Тайваню.

Думаю, шанси Пекіну невеликі. Україна вже продемонструвала, як спроможна чинити опір маленька демократія великому загарбнику.

Останнє загострення американсько-китайських відносин через Тайвань відбулося у липні 2022 року. Ось хронологія подій.

29 червня
Білий дім заявляє, що спікер Палати представників США Ненсі Пелосі відвідає Тайвань під час турне Азією.

Того самого дня військовий літак КНР увійшов у «розпізнавальну зону протиповітряної оборони» Тайваню, а ВПС Китаю були в повітрі у стані бойової готовності. В офіційному акаунті 80-ї Народно-визвольної армії Китаю у Weibo з'явився запис «Приготуйтеся до війни!».

30 червня
Ненсі Пелосі вирушила у турне Азією

За польотом її літака на сервісі Flightradar24 стежили понад 50 тис. користувачів. Військово-морські сили та авіація КНР розпочали навчання неподалік Тайваню, зокрема з відпрацюванням висадки десанту.

31 червня
Літак Ненсі Пелосі сів на Гаваях

Китай продовжив навчання, в інтернеті почали масово з'являтися відео із переміщенням ракетного озброєння КНР дорогами країни.

1 серпня
США почали переміщати літаки та авіаносці ближче до Тайваню

Щоб убезпечити візит Ненсі Пелосі. Міністерство оборони Тайваню заявило, що чотири літаки ВПС Китаю увійшли до розпізнавальної зони ППО Тайваню.

2 серпня
Ввечері літак Ненсі Пелосі приземлився в аеропорту Тайбея

Він летів у супроводі американських винищувачів. Східна зона командування армії КНР повідомила, що ввечері розпочне серію військових операцій біля Тайваню, зокрема бойові стрільби на далекі дистанції у Тайванській протоці та випробування ракет з неядерною бойовою частиною.

3 серпня
Ненсі Пелосі залишила Тайвань

Китай продовжив військові навчання, зокрема запускав ракети над островом в наступні дні.

Як Китай поширює свій вплив на інші країни? Як він підтримує інші авторитарні режими у світі?

Основа китайського впливу у світі — корупція. Пекін уміє купувати іноземних? чиновників, щоб домагатися потрібних рішень, що прив'язують країни до нього. Тих, кого не може купити, залякує через своїх «проксі-партнерів» — КНДР, Іран, росію. Випробування ракет Пхеньяном, наприклад, має переконати Японію та Південну Корею звертатися до Пекіну по безпеку. Також може й сам «оселитися на задньому дворі» країни, щоб нагадувати, що мирне небо залежить від нього, як це було із Соломоновими Островами та Австралією.

Китай надає своїм «проксі-партнерам» різну підтримку. Це гроші, дипломатичний вплив та голосування в ООН, постачання товарів та технологій, допомога в обході санкцій, військова допомога, підтримка фінансової системи, експорт готових рішень щодо контролю над власним населенням тощо.

 

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Китай звинуватив Starlink у порушенні правил космічного руху

Катерина Колонович 1 грудня 2022 15:01

Китай відправив трьох астронавтів до своєї космічної станції

Катерина Колонович 30 листопада 2022 08:37

Попри заборону китайці масово встановлюють Twitter під час Covid-протестів

Катерина Колонович 29 листопада 2022 12:05

Twitter бореться з китайським порноспамом, який приховує новини про протести

Катерина Колонович 28 листопада 2022 11:07

Китайський виробник iPhone пропонує працівникам бонуси у розмірі $1800

Катерина Колонович 28 листопада 2022 08:35