Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Пентагон створив команду в Україні для моніторингу фінансової допомоги США

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
14 вересня 2023 2 хвилин читання

Пентагон створює команду фахівців в Україні, яка буде моніторити фінансову допомогу США у галузі безпеки. Це пов’язано з тим, що дедалі більше республіканських законодавців вимагають посилити нагляд за витратами коштів партнерів. Про це повідомляє CNN.

За словами представника Міністерства оборони США, команда моніторингу вже почала свою роботу в Україні наприкінці серпня, а до кінця вересня прибудуть додаткові фахівці з міністерства. Команда базується у посольстві США у Києві, вона контролюватиме витрати фінансової допомоги, яка від початку роботи адміністрації Байдена становила понад $43,7 млрд.

Нещодавно адміністрація Байдена звернулася до Конгресу з проханням надати додаткову допомогу на $24 млрд, зокрема $13 млрд на безпеку України, оскільки президент та інші високопосадовці адміністрації пообіцяли допомагати нам «стільки, скільки потрібно».

Але дедалі більше республіканців почали сумніватися у доцільності витрат мільярдів доларів на Україну та закликали до більшого контролю.

У звіті генерального інспектора Міністерства оборони, який отримав CNN, зазначається, що США зіткнули з проблемами контролю мільярдів доларів допомоги через обмежену присутність США. Протягом перших шести місяців повномасштабної війни Київ «не зміг провести необхідний моніторинг кінцевого використання» військової техніки, наданої Україні. 

У звіті, датованому жовтнем 2022 року, йдеться, наскільки важко було США відстежувати величезну кількість зброї, боєприпасів і обладнання у перші місяці війни. Злочинці та торговці зброєю в Україні намагалися викрасти частину зброї та обладнання, наданої Заходом, перш ніж їх вилучила українська розвідка, йдеться у звіті.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Браузер Ceno дозволяє читати українські сайти на окупованих територіях без VPN та навіть якщо рф відключить зовнішній інтернет

Богдан Камінський 9 годин тому

ШІ Palantir AIP буде розміновувати теріторію України

Максим Красіков 3 березня 2024 15:42

Суд США вимагає від ізраїльської компанії надати код шпигунського ПЗ Pegasus компанії WhatsApp

Артем Житкевич 1 березня 2024 21:02

Американські технологічні компанії звільняють по 780 осіб на день

Артем Житкевич 1 березня 2024 19:02

Нідерланди та Україна підписали спільну угоду з безпеки

Максим Красіков 1 березня 2024 17:56