Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Пахне революцією: як зміняться головні світові соціальні мережі

Ivan Verstyuk
Ivan Verstyuk автор та аналітик
27 жовтня 2022 8 хвилин читання

Наближаються зміни у світі соціальних мереж. І пахнуть ці зміни революцією. Майже всі великі соціальні мережі змінюють свої алгоритми, а за ними це вимушені робити й менш популярні мережі, які теж мають свою аудиторію та своїх криейторів.

Які підстави

Алгоритмічні зміни викликані декількома причинами. По-перше, соцмережі банально хочуть мати більше зростання та ширше проникнення. По-друге, інтенсивно з'являється нове покоління користувачів та користувачок, котрих правила соцмереж десятирічної давнини вже не влаштовують. По-третє, є ще відносини соцмереж з пошуковиками — і це теж важливо, теж має значення.

Існує ще багато дрібніших причин і кожна з них має свою вагу. Як і в суспільно-політичному житті, до революцій зазвичай призводять не якісь конкретні чинники, а їх сукупність, де навіть дрібна проблема має вплив на революційні настрої в суспільстві. У випадку із соцмережами все не так драматично, проте і нехтувати цими дрібницями теж не можна.

Що чекає на соцмережі

Зараз я спробую зробити прогноз, що ж чекає на основні соціальні мережі в плані зміни алгоритмів їхньої роботи.

Facebook

Ця соціальна мереже точно не хоче зникати з вашого браузера. Навпаки, вона воліє, щоб якомога більше людей тримали її постійно відкритою, не кажучи вже про додаток на телефоні. У Facebook були анонсовані попередньо кілька ідей, які з різних причин не спрацювали — це запуск власної криптовалюти Libra та відмова від лайків.

Зараз Facebook своїм основним конкурентом бачить мережу LinkedIn, а тому, найімовірніше, Марк Цукерберг приділить більше уваги персональній інформації на сторінці користувача/користувачки, а також захоче зробити Facebook трохи більш схожим на платформу для блогів, а не лише для коротких постів, фото чи відео. Крім того, Цукерберг думає про те, як поліпшити пошукові алгоритми Facebook — і це серйозна задача.

LinkedIn

Комфорт цієї соцмережі суттєво виріс після її придбання технологічним гігантом Microsoft у 2016 році. Мені здається, амбіції у LinkedIn величезні — мережа хоче стати водночас Facebook, Zoom та Twitter для тих, хто нею користується. Поступово зростає політичний сегмент LinkedIn, де не лише корпоративний сектор, але й публічні політики ведуть свою комунікацію та працюють над поглибленням відносин зі своєю аудиторією.

Традиційно LinkedIn є місцем, де люди повідомляють про новини свого професійного життя. Якщо це відомі люди — то ці новини мають велике значення. Тому, найімовірніше, медіа матимуть приділяти особливу увагу мережі LinkedIn, де завжди є щось дуже цікаве, щодня.

Twitter

Для цієї соціальної мережі найважливіше завдання — лишитися платформою, де можлива повна свобода слова. Маючи набагато складніший, просунутіший алгоритм показу контенту, аніж той самий Facebook, Twitter хоче, щоб вам у ньому стало ще цікавіше, а робота там рухалася ще продуктивніше. Але життя є життя. Тому я очікую, що Twitter трохи знизить рейтинги сторінкам, чий контент продукується не англійською, а будь-якою іншою мовою. Для Twitter з усіх точок зору важливо, щоб люди в ньому писали саме англійською. На це і будуть спрямовані тутешні зміни алгоритмів.

Google

Ясно, що це — веб-пошуковик, а не класична соціальна мережа. Така мережа під брендом Google існувала й називалася Google Plus, але її вже більше немає. В той самий час, Google продовжує розвивати свою блог-платформу Blogger.

Пошуковик Google зараз є вкрай невдоволеним засиллям технологій SEO, котрі дозволяють користувачам та компаніям просувати свої сторінки в пошуку, при цьому не сплачуючи за просування самому Google. Ми вже бачимо зміни в Google — він все більше хоче, щоб якомога більше результатів пошуку були свіжішими у часі. Крім цього, Google, як і Twitter, буде знижувати алгоритмічну вагу сторінок, що написані не англійською, а іншою мовою. Це теж потрібно Google для комерції.

Instagram

Тут теж цікаві речі. По-перше, Instagram все більше хоче бути подібним на TikTok. По-друге, помічаючи, що чимало користувачів та користувачок нічого не шукають в Instagram, вдовольняючись лише контентом від уподобаних сторінок, Instagram почав самотужки висвітлювати у вашій стрічці те, що сам вважає для вас цікавим. Цього буде ще більше. По-третє, в Instagram є плани розвивати, поглиблювати функцію обміну повідомленнями. По-четверте, Instagram задумується над покращенням платіжних інструментів, що потрібні для електронної комерції в цій соціальній мережі. По-п'яте, Instagram своїми змінами в далекій перспективі хоче дати бій... знаєте, кому? Телебаченню! Так-так, і звідси нові алгоритми під відосики й трансляції.

Patreon

Це — платформа для професійних криейторів контенту, які з різних причин обирають саме її. Оскільки це — платформа з дуже потужними комерційними інструментами, її, як правило, не обирають аматори, котрі лише вчаться продукувати контент, а обирають саме професіонали, котрі виробляють його у промислових масштабах.

З усіх соцмереж, мабуть, саме Patreon надає користувачам найкращу аналітику аудиторії та дозволяє взаємодіяти з нею. Це робить Patreon дещо схожим на класичні медіа, які завжди хочуть знати більше про те, хто їх читає та дивиться. А основна реформа, яка чекає на Patreon — це вибудова нових відносин з Google, щоб отримувати своє заслужено високе місце в пошукових результатах. Наостанок, Patreon хоче стати майданчиком для релізів фільмів — художніх, документальних.

Pinterest

Це — соцмережа про естетику, в якій зараз головна проблема — дезінформація. Проблемою це є тому, що Pinterest ніколи не чекав, що стане цікавим для інформаційних зловмисників та пропагандистів з недружніх країн. І тепер Pinterest має інвестувати зусилля й ресурси в боротьбу з дезінформацією, причому з естетичною дезінформацією.

Ця соцмережа планує оптимізувати інструменти публікації контенту, а от наявним веб-простором вона користується дуже вдало, заповнюючи кожен квадратній міліметр на екрані контентом. Це — важливий принцип для Pinterest, на відміну від, скажімо Facebook, де так званого «молока» чи «повітря» дуже багато.

Tumblr

Зручна, переважно розважальна соцмережа, яка дуже сильно наголошує на людській індивідуальності. Тут можна набратися якихось свіжих ідей, вражень, причому зробити це спокійно, а не копирсаючись у шумі політичних новин. Наприклад, для мене Tubmlr — це мій літературний щоденник. Для когось це інструмент поширення своїх думок, вражень. Тут знаходять своє місце криейтори мемів, коротких відео, цікавих фото. Головна задача Tumblr станом на зараз — залучення нових категорій користувачів та користувачок, покращення алгоритмів показу контенту. Саме над цим команда Tumblr і працює.

Medium

Ця соціальна мережа, що має в собі всі ознаки і платформи для блогів, і власне соцмережі, дуже розквітла за останні два роки. Крутий дизайн, якісна, інтелектуальна аудиторія. Medium хоче вам замінити і газету, і журнал, і літературний альманах, і книжку.

Цього року Medium покращив свій мобільний додаток, повернувши функцію написання текстів з телефону. В цілому ж, Medium мислить дуже широко і вважає, що він вже відібрав величезну кількість криейторів у традиційних медіа, а надалі створить повноцінний цифровий світ, де люди затримуватимуться надовго.

Tealfeed

Ще одна соцмережа, що побудована як блог-платформа. Зручний інструментарій, прекрасні можливості для публікації текстів. Але це дуже молода мережа, створена лише цього року, тому вона тільки шукає власне обличчя. Тут можливо все — і розвиток сегменту наукових публікацій, і випуск електронних газет та журналів, і повноцінний майданчик для політичних дискусій. Бажаємо цій соцмережі успіхів.  

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Microsoft і LinkedIn запустили навчальну програму для українців

Руслан Сорока 36 хвилин тому

У світі дикого венчура: інвестиції в Європі, актуальні оцінки стартапів та багато Q3-звітів з різних індустрій

Владислав Миронович 1 годину тому

Співробітники Twitter подають на Маска до суду через недотримання умов звільнення

Катерина Колонович 4 години тому

Українські олігархи за часів війни: пристосування до нових реалій

Владислав Миронович 4 години тому

Recorded Future та кіберзахист України, Orion прямує до Землі та найпопулярніші запити українців. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 9 годин тому