Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Паралізована жінка вперше почала розмовляти за допомогою ШІ — відео

Юлія Мирська
Юлія Мирська
26 серпня 2023 2 хвилин читання

Жінка, яка протягом багатьох років не могла вимовити жодного слова після паралізуючого інсульту, знову може говорити за допомогою ШІ, повідомляє NYpost.

Лікарі імплантували 253 електрода у мозок 48-річної Енн Джонсон, а потім з'єднали їх з комп'ютерами через невеликий порт, закріплений на її голові.

Електроди, які охоплюють область мозку, відповідальну за обробку мови, перехоплюють сигнали з її мозку і надсилають їх до комп'ютерів. 

Комп'ютери, в свою чергу, створюють аватар, схожий на Джонсон. Він може висловлювати її думки, використовуючи копію її голосу, яка була записана багато років тому під час її 15-хвилинного виступу на своєму весіллі. Він також може рухати очима та показувати різні вирази обличчя, такі як посмішка, стиснуті губи і підняті брови.

Щоб навчити ШІ-систему, жінці довелося подумки повторювати різні фрази із словника з 1024 слів знову і знову, поки комп'ютер не встановив зв'язок між мозковою активністю та кожним звуком.

ШІ навчили розпізнавати не окремі слова, а фонеми — основні звукові одиниці мови. Наприклад, слово «Hello» складається з чотирьох фонем: «HH», «AH», «L» і «OW».

За допомогою розпізнавання 39 фонем, ШІ-система може перетворювати мозкові сигнали Джонсон на повні слова зі швидкістю близько 80 слів на хвилину, що вдвічі менше, ніж під час звичайного спілкування людей.

Наразі науковці працюють над бездротовою версією цієї системи, щоб користувачам не доводилось фізично підключатися до комп'ютерів за допомогою дротів або кабелів.

Паралізована жінка вперше почала розмовляти за допомогою ШІ - відео

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Adobe представила помічника на основі ШІ

Юлія Мирська 24 лютого 2024 08:30

Google Chrome навчився писати відгуки та проходити опитування за користувача

Артем Житкевич 23 лютого 2024 21:09

Tokyo Electron стала третьою найдорожчою компанією Японії завдяки ШІ

Артем Житкевич 23 лютого 2024 20:39

Власник Tinder додасть ШІ від OpenAI у свій робочий процес

Артем Житкевич 23 лютого 2024 19:42

Компанії Lenovo та Anaconda будут спільно працювати над штучним інтелектом

Максим Красіков 23 лютого 2024 13:55