Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Палеонтологи знайшли новий вид динозаврів

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
10 вересня 2023 2 хвилин читання

Палеонтологи знайшли новий вид із недостатньої ланки між динозаврами та птахами. Доісторична тварина навряд чи літала, але мала пір'я та дуже довгі лапи.

Палеонтологи з китайської академії наук знайшли скелет динозавра з пташиними рисами. Вони не виключають, що цей вид може бути недостатньою ланкою еволюції між динозаврами та пернатими. Дослідження про це опублікував часопис  Nature.

Палеонтологи знайшли новий вид динозаврів Палеонтологи знайшли новий вид динозаврів

Кістки були знайдені серед останків черепах і риб у відкладеннях на південному сході Китаю. Аналіз показав, що їм близько 150 мільйонів років. Тобто, вони приблизно на 30 мільйонів років старші від усіх відомих скам'янілостей птахів.

Порівнявши останки зі зразками інших динозаврів, вчені дійшли висновку, що ця тварина, швидше за все, належить до групи авіалів — до неї входять динозаври, що літають, і сучасні птахи.

Скам'янілість авіалу Скам'янілість авіалу

Новий вид назвали Fujianvenator prodigiosus. Виявлена особина була розміром з фазана і за життя мала пір'я. Найдивнішою особливістю стали довгі задні кінцівки. Не виключено, що ця тварина була дуже добрим бігуном — явна ознака життя на землі.

Останнє особливо здивувало вчених, оскільки ранні авіали мешкали на деревах. Саме завдяки цій особливості, як заведено вважати, вони і розвинули здатність літати (плануючи з гілки на гілку).

Можливий вигляд Fujianvenator prodigiosus  Можливий вигляд Fujianvenator prodigiosus 

Згідно з однією з теорій, довгі лапи знадобилися Fujianvenator prodigiosus для життя на болоті. Проте це не виключає їх «пташиного» походження. Досить згадати куликів та лелек з аналогічною будовою кінцівок.

З огляду на все це виявлений вигляд міг бути як земним хижаком, так і попередником болотних птахів, вважають автори роботи. Дізнатися, напевно, можна було б після аналізу пальців ніг, проте вони, на жаль, не збереглися.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 млн км

Дмитро Мухін 25 листопада 2023 19:42

Вчені реконструювали обличчя дружини Ярослава Мудрого Інгігерди Олофсдоттер

Дмитро Мухін 19 листопада 2023 18:50

Телескопи «Джеймс Вебб» та «Хаббл» показали скупчення галактик «Різдвяна ялинка»

Дмитро Мухін 18 листопада 2023 18:46

Зоолог підрахував, скільки людей міг би зʼїдати тиранозавр для виживання

Юлія Мирська 16 листопада 2023 14:00

Всередині Землі можуть бути масивні шматки іншої планети — через неї утворився Місяць

Дмитро Мухін 12 листопада 2023 19:48