Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

П’ять психологічних порад для ефективної торгівлі криптовалютою

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
21 лютого 2024 4 хвилин читання

Варто визнати, що теоретичні знання не є запорукою вдалого трейдингу. Велика частина успіху в цій сфері залежить від способу мислення — дисципліни, емоційного контролю та управління ризиками. Щоб дізнатися більше про правильне мислення для ефективної торгівлі, авторитетний трейдер RunnerXBT поділився своїм досвідом та експертною думкою щодо управління збитками, поведінки під час торгівлі та булрану.

Використовуйте силу терпіння

Терпіння — це ключ до всього, і криптоінвестиції не є винятком. Особливо, коли потенційний прибуток є дуже привабливим. Будь-які рішення не мають прийматися емоційно. При цьому треба бути раціональними та розважливими. Але головне – запастися терпінням, оскільки найкращі результати часто приходять до тих, хто проявляє його, чекаючи найбільш сприятливих моментів для входу або виходу з угоди.

Розпізнавайте Fear and Greed і не дозволяйте їм керувати вами

Fear and Greed (з англійської «Страх і жадібність») — одна з найпоширеніших проблем інвестиційної поведінки. Вона може навіть впливати на галузь в цілому, а не лише на окремих осіб, якщо набуває статусу тренду. Криптовалютний індекс страху та жадібності аналізує кошик різних трендів та індикаторів ринку, щоб визначити, чи відчувають учасники ринку жадібність або страх. З огляду на це, життєво важливо протистояти Fear and Greed як когнітивній проблемі, а також як домінуючій тенденції. Ключ до її подолання — стратегічне мислення, гнучкість і аналітика. Звучить простіше, ніж є насправді.

Встановіть конкретні ліміти і дотримуйтеся їх

Крипторинок може бути нестабільним, а будь-яке серйозне коливання може спричинити великі втрати. Тож щоб не зазнати подібних ризиків, не відхиляйтеся від вашої торгової стратегії. Із огляду на це, дуже важливо встановити певне співвідношення між ризиком і винагородою, визначити стоп-лосс (коли ви фіксуєте збиток) і точки тейкпрофіту (коли фіксуєте прибуток). 

Святкуйте успіхи, вчіться на помилках

Залежно від результатів торгівлі, дехто може занадто тріумфувати, отримавши прибуток, а інші – надто засмучуватися після збиткової сесії. Просунуті трейдери так не роблять. Найцінніші знання отримуються через безпосередній досвід, тому важливо вчитися на ньому. Радійте перемогам, але не менше часу приділяйте аналізу поразок та адаптації вдалої тактики. 

Щоб навчитися такої поведінки, важливо постійно навчатися. Не соромтеся поставити запитання або похвалитися певним досягненням у профільних спільнотах. Водночас не забувайте занурюватися в найактуальніші знання про психологію трейдингу. Whitebase trading, Investopedia, Stanford online — в інтернеті можна знайти безліч якісних ресурсів на цю тему.

Регулярно підзаряджайтеся

Ваші розумові та фізичні ресурси, на жаль, мають властивість виснажуватись. Якщо ви їх вичерпаєте, ймовірність зниження якості вашої торгівлі значно зросте. Тож регулярно дистанціюйтеся від графіків, робіть перерви і займайтеся діяльністю, яка відновлює ваш психологічний стан. Із свіжим розумом набагато легше орієнтуватися в тонкощах трейдингу.

Пам’ятайте: 90% успіху в торгівлі — це ваш емоційний стан. Продовжуйте вивчати теорію, але ніколи не забувайте про відточування свого мислення.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як відрізнити роботу ШІ від людської неозброєним оком та як регулюється питання авторства

Владислав Миронович 35 хвилин тому

Від інформаційної гігієни до квантових атак: що вивчає кібербезпека

Команда НАУ 12 квітня 2024 16:00

Як просувати відео на YouTube через рекламу: повний практичний посібник

Ігор Івіцький 12 квітня 2024 15:00

Вісім кроків до автоматизації відправлень з «Новою поштою»: як заощадити час та гроші

Vitaliy Gordeev 12 квітня 2024 13:30

Чому Ethereum Foundation під слідством: деталі розслідування

Павло Осадчук 11 квітня 2024 15:30