Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Орнітологи вперше сфотографували птаху, яку вже вважали вимерлою

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
24 лютого 2024 2 хвилин читання

Птаха, назву якої можна перекласти як жовтоголовий шоломоносець, має латинську назву Prionops alberti. Її так назвали на честь короля Бельгії Альберта I, оскільки вона була відкрита на території Бельгійського Конго – зараз це Демократична Республіка Конго.

Саме туди вирушила експедиція з Техаського університету (Ель-Пасо) разом із африканськими вченими. Дослідники витратили шість тижнів на пошуки птаха, якого вже ніхто не сподівався побачити. Більше 20 років нікому не вдавалося зустріти жовтоголового шоломоносця. Виникли припущення, що цей вид зник.

Жовтоголовий шоломоносець Жовтоголовий шоломоносець

Команда здолала понад 120 кілометрів у глибинах гірського хребта на сході ДР Конго. І в лісовій глушині їм вдалося натрапити на зграйку птахів. Усього було виявлено 18 особин у трьох різних місцях.

Це дозволило припустити, що популяція жовтоголових шоломоносців у порядку, і вони поширені в глухих лісах ДР Конго. Дослідникам вдалося сфотографувати Prionops alberti. І це перші знімки цього виду.

Цікаво, що під час експедиції вчені виявили також червоночеревну жабу-верескуна (Arthroleptis hematogaster), яку не бачили аж із 1950-х років. Спостереження у цьому районі ускладнюються політичною нестабільністю та конфліктами серед місцевого населення. Через це відвідування місцевості небезпечне, і дослідникам туди потрапити досить важко.

Вчені побоюються, що види тварин, що мешкають виключно в цих краях, все ж таки можуть зникнути. Причиною тому стане інтенсивний розвиток сільського господарства та видобутку корисних копалин, через що руйнується природне місце існування унікальних птахів і звірів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Маск продає старлінки не тільки росіянам, але й терористам у Ємені, Судані та інших країнах

Олена Черкасець 26 березня 2024 11:19

Вчені пов'язали відсутність сну із хворобами серця, діабетом та раком

Артем Житкевич 16 березня 2024 20:43

Вчені визначили, які сигнали кішок люди розпізнають неправильно

Дмитро Мухін 10 березня 2024 19:34

Вчені запропонували незвичайний спосіб зупинити танення «льодовика судного дня»

Дмитро Мухін 9 березня 2024 19:48

Українські полярники показали пташенят південнополярних поморників — фото

Юлія Мирська 23 лютого 2024 10:35