Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Orion побив рекорд місії Apollo 13: відлетів найдалі від Землі

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
28 листопада 2022 3 хвилин читання

Космічний корабель NASA Orion побив рекорд польоту Apollo 13: капсула подолала більшу відстань, ніж будь-який космічний корабель, призначений для перевезення людей раніше.

Екіпаж корабля Artemis 1 встановив новий рекорд польоту NASA. Приблизно о 8:40 ранку за східним часом у суботу Оріон пролетів далі, ніж будь-який космічний корабель, призначений для перевезення астронавтів, перевершивши попередній рекорд, встановлений Аполлоном-13 у 1970 році. Станом на 10:17 ранку за східним часом Оріон був приблизно у 401 798 кілометрів від Землі, повідомляє Engadget.

«Артеміда I була розроблена, щоб посилити роботу систем Оріона, і ми зупинилися на віддаленій ретроградній орбіті як дійсно хорошому способі зробити це, — сказав Джим Геффр, менеджер з інтеграції космічних апаратів Orion. — Так сталося, що з такою дійсно великою орбітою, високою висотою над Місяцем, ми змогли подолати рекорд „Аполлона-13“. Але важливіше було розширити межі досліджень і відправити космічні кораблі далі, ніж ми робили раніше».

З усіх місій, які могли побити рекорд, доречно, що це зробила саме Artemis 1. План польоту «Аполлона-13» не передбачав рекордної відстані. Лише після того, як вибух у середині місії змусив NASA скласти новий курс повернення, командний модуль «Одіссея» Apollo-13 встановив попередній рекорд на відстані 400 171 кілометрів від Землі.

Через обмежений запас кисню на місячному модулі Aquarius NASA потрібно було якомога швидше повернути «Аполлон-13» на Землю. Зрештою агентство зупинилося на траєкторії польоту, яка використовувала гравітацію Місяця, щоб повернути місію на Землю. Одним із співробітників NASA, який мав вирішальне значення для безпечного повернення астронавтів був Артуро Кампос. Він написав план на випадок надзвичайних ситуацій, який дав командно-сервісному модулю достатньо потужності, щоб повернутися на Землю. Artemis 1 несе тестовий манекен Moonikin, названий на честь покійного Артуро.

Нагадаємо, що на цьому тижні Orion завершить обліт Місяця. Після того, як космічний корабель подолає половину орбіти навколо супутника, він попрямує до Землі. NASA очікує, що Orion приземлиться на узбережжі Сан-Дієго 11 грудня.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Місія NASA Psyche стартує з новими магнітними двигунами Холла

Вікторія Рудзінська 3 години тому

Склади зброї у космосі планує зробити Inversion Space вже у 2024 році

Владислав Паливода 21 травня 2024 19:35

Робота-астронавта збирається відправити в космос Китай

Владислав Паливода 17 травня 2024 09:12

Перший керівник з питань штучного інтелекту з'явився у NASA

Владислав Паливода 15 травня 2024 09:14

Hubble зробив найдетальніше фото галактики

Олеся Дерзська 14 травня 2024 17:37