Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Оптимізація виїзної торгівлі з цифровими касами: кейс lifecell

Сергій Поприткін
Сергій Поприткін Менеджер напрямку планування та підтримки дистрибуції Lifecell
5 липня 2023 5 хвилин читання

Для компанії, яка веде торговельну діяльність, готівкові розрахунки та видача фіскальних чеків — невід’ємна частина бізнес-процесу. Важливо, щоб усе було організовано максимально просто та прозоро. Розповім вам, як це відбувається у lifecell. 

Ще у 2014 році ми запустили проєкт, в якому реалізували класичну пересувну торгівлю. Під кожного торговельного представника в системі обліку компанії створювався персональний пересувний склад, роль якого фактично виконував службовий автомобіль. 

Нам потрібно було забезпечити наявність продукції у віддалених від регіональних складів містах та селах країни, побудувати якісну дистрибуцію з ефективними інструментами керування логістикою, щоб уникнути виникнення дефіциту наших продуктів. 

Як було раніше: дороге фіскальне обладнання

Продаж товарів здійснювався за допомогою спеціального програмно-апаратного комплексу: компактного захищеного терміналу зі сканером штрих-кодів та портативного фіскального реєстратора із вмонтованим GSM-модулем для можливості передання даних онлайн.

Пристрої мали потужні вбудовані акумулятори, були укомплектовані мережевими та автомобільними зарядками, сумкою для переннесення та транспортування. Тобто всім необхідним для комфортної тривалої автономної роботи «в полях». Керувало всім цим «залізом» спеціальне програмне забезпечення, інтегроване з обліковою системою компанії. На той час це було досить прогресивне рішення, але не дуже дешеве. 

Будь-яка фіскальна техніка має граничні строки експлуатації, після яких суб’єкт господарювання вже не має права її використовувати. У будь-якому разі фізичне обладнання, яке б якісне воно не було, зношується та морально застаріває. Отже, рано чи пізно доведеться витратити гроші та закупити нове.

Відповідаючи на запитання, чи були ті, хто був проти впровадження програмних кас, то, звичайно, ні. Адже мінусів у такого рішення майже немає. Навпаки, і менеджмент, і фінансова служба компанії дуже чекали на зміни. Звісно, були певні побоювання щодо стабільної роботи сервісів, адже продажі та касова дисципліна — це дуже відповідально.

Сучасність: смартфон як головний інструмент торгівлі

Зараз менеджер з продажу, використовуючи свій службовий Android смартфон, може за дві хвилини (насправді ще менше) зробити відвантаження будь-якої кількості та асортименту продукції. Також йому доступні всі необхідні логістичні, звітні та аналітичні функції. При цьому бек-офісу взагалі нічого не потрібно проводити чи прискіпливо контролювати — усі транзакції відбуваються автоматизовано, супроводжуються нотифікаціями у вигляді SMS- та e-mail-повідомлень.

Продавці сприйняли нововведення позитивно — дуже дякували за можливість вже не хвилюватися за збереження вартісного обладнання (це виїзна торгівля, де все може статися), за зменшення кількості обладнання, паперів, документів, які потрібно носити з собою. Скасування книг ОРО, які не треба вести з програмними РРО, також неймовірно всіх потішило.

Усе це суттєво економить ресурси. Це відбувається завдяки заощадженням на:

  • постійному сервісному обслуговуванні обладнання;
  • ремонті та оновленні апаратів;
  • часі відповідальних працівників.
Економія на щомісячній оплаті за сервісне ТО суттєва, і для компаній, що мають багато кас, буде досить відчутною. Як бонус програмного рішення є можливість легко реєструвати, налаштовувати та контролювати зміни фіскальних кас в режимі онлайн централізовано через кабінет адміністратора. 

Насамперед радимо не боятися впроваджувати інновації та зміни. Навіть якщо саме словосполучення «програмний реєстратор розрахункових операцій» викликає у вас тривогу та різке небажання зв’язуватися з цим, просто знайте — робота з цифровою касою набагато легша та зручніша, ніж із залізною. І це стосується як запуску з усіма початковими реєстраціями торгових точок, кас та касирів, так і повсякденного використання продукту.

Великим компаніям інтеграція з обліковою системою дасть змогу значно зекономити ресурси та посилити контроль над активами. Малим компаніям та фізичним особам-підприємцям радимо звернути увагу на готові рішення, які широко представлені на ринку надавачів послуг ПРРО.

Загалом у lifecell вважають, що можливість працювати з програмними касами — це  потужний і необхідний крок на шляху диджиталізації нашої країни.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Гроші на вітер: неприємна правда про просування вашої компанії в соцмережах

Владислав Миронович 8 грудня 2023 18:30

Netpeak Group запустив подкаст «Це по роботі» про бізнес та IT

Богдан Камінський 8 грудня 2023 17:20

Аналіз ринку та планування маркетингової стратегії: як досягти оптимального результату

Viktor Gozhyi 8 грудня 2023 16:00

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 8 грудня 2023 13:35

Кросплатформені рекламні стратегії: інтеграція контенту між різними платформами для збільшення охоплення

Максим Купченко 8 грудня 2023 10:00