Оплата за допомогою QR-коду: чи має ФОП використовувати РРО?
50 UAH
150 UAH
500 UAH
1000 UAH
3000 UAH
5000 UAH
29 липня 2024
2 хвилин читання
QR-код містить інформацію з реквізитами рахунку або номером ключ-картки отримувача (ФОП). Такі дані розкодовуються як пропозиція щодо здійснення платежу. QR-код частіше за все можна відсканувати камерою за допомогою банківського застосунку.
У розумінні чинного законодавства України, що регулює розрахункові операції, QR-код не є платіжним засобом. При цьому, застосування РРО або ПРРО залежить не від форми розрахункових операцій, а від способу отримання коштів ФОПом (продавцем), як оплати за товар чи послугу.
Висновки:
- у разі реалізації товарів, робіт, послуг, оплата за які здійснюється за допомогою QR-коду, в якому закодовані повні банківські реквізити ФОП рахунку у форматі IBAN — застосовувати РРО або ПРРО ФОП не зобов’язаний;
- у разі здійснення розрахунків за допомогою QR-коду, в якому закодовані реквізити для оплати, будь-якого іншого електронного платіжного засобу, відмінного від реквізитів рахунку у форматі IBAN — застосування РРО або ПРРО для ФОП є обов'язковим.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH
150 UAH
500 UAH
1000 UAH
3000 UAH
5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали