Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Опитування YouControl: чого бракує українцям через закриття реєстрів?

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
24 листопада 2022 3 хвилин читання

Від часу закриття в Україні понад сотні публічних реєстрів минуло 9 місяців. YouControl зробив опитування, яких тимчасово закритих даних найбільше не вистачає українцям.

В опитуванні YouControl, що проходило на початку листопада, взяли участь 1000 респондентів. Як показали результати найбільше людям не вистачає загальних реєстраційних даних компаній. 

Таким чином, 43% респондентів відповіли, що потребують інформації про місцеперебування організацій, учасників, директорів підприємств тощо. Ці дані забезпечує закритий на сьогодні Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зазначили у YouControl.

На другому місці респондентам не вистачає фінансової звітності компаній (39%) та даних про податкову заборгованість (34%). Також серед найбільш бажаних для відкриття опинились реєстр нерухомості, декларації чиновників та екологічні дані.

Яких актуальних даних не вистачає українцям: опитування YouControl Яких актуальних даних не вистачає українцям: опитування YouControl

Також респонденти відповіли YouControl, як закриття реєстрів вплинуло на їх діяльність. Суттєві складнощі відчувають українці з перевіркою контрагентів (66%). Також респондентам стало важче аналізувати ринки, шукати нових клієнтів, партнерів та постачальників (28%).

Для 24% опитуваних погіршилась ефективність стандартних бізнес-процесів. Також українці повідомили про зростання витрат на збір та аналіз даних, збитки бізнесу від співпраці з неперевіреними ризиковими партнерами, зупинка частини важливих бізнес-процесів. 

Як вплинуло закриття даних на українців: дані YouControl Як вплинуло закриття даних на українців: дані YouControl

Крім того, 18% респондентів відзначили, що закриття низки публічних реєстрів має негативні наслідки для країни в цілому.

Які дані треба знов зробити публічними?

За результатами опитування та власних спостережень, YouControl вважає, що треба зробити відкритими:

  • Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
  • Фінзвітність від ДПС і Держстату. Через закриття цих даних тисячі бізнесменів, громадських діячів, науковців не отримують необхідну їм інформацію про фінансове здоров'я українських компаній.
  • Реєстр декларацій держслужбовців та реєстр корупціонерів.
  • Екологічні дані. 

Раніше Громадська організація «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» провела опитування керівників 484 підприємств, щоб визначити прогнози та очікування бізнесу у жовтні

Головний меседж — ракетний терор та обстріли інфраструктури надто вплинули на загальноекономічний стан, а проблема відключень електроенергії посіла друге місце у рейтингу перешкод у розвитку.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Оксфордський словник обрав слово 2022 року

Руслан Сорока 14 годин тому

Мінцифри розробили гайд, як використовувати Єдиний держреєстр судових рішень

Руслан Сорока 2 грудня 2022 17:53

Мобілізація і протести на росії (ми самі шоковані). Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 22 вересня 2022 11:22

Переважна більшість українців готова працювати не за спеціальністю та чекає на допомогу від держави – опитування

Євген Муджирі 19 серпня 2022 19:00

Звідки ви отримуєте інформацію онлайн і кому довіряєте? SPEKA опитала читачів

Юлія Даниленко 19 серпня 2022 00:05