Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

OpenAI: лабораторія досліджень штучного інтелекту та її роль у метавсесвіті

Kateryna Romanenko
Kateryna Romanenko Digital-журналіст
15 грудня 2023 9 хвилин читання

Метавсесвіт — це цифровий ландшафт, що швидко розширюється і змінює те, як ми взаємодіємо, працюємо і спілкуємося. Центральне місце у метавсесвіті займає штучний інтелект (ШІ), який відіграє вирішальну роль у формуванні майбутнього. Відомий підприємець Ілон Маск зробив новаторський крок, інвестувавши значну суму у відому компанію OpenAI, яка завдяки своїм розробками має значний вплив на розвиток штучного інтелекту. Ця інвестиція ніщо інше, як приклад того, що підприємці все більше цікавляться технологіями, роблячи внесок у формування майбутнього технологій.

Що таке OpenAI?

OpenAI, скорочення від «Відкритий штучний інтелект», — це дослідницька організація, що займається розробкою та просуванням дружнього штучного інтелекту, який приноситиме користь людству. Компанія була заснована в грудні 2015 року на чолі з Ілоном Маском, Семом Альтманом, Грегом Брокманом, Джоном Шульманом, Войцехом Зарембою та іншими не менш впливовими людьми. 

Цілі проєкту OpenAI:

 • Зробити усе можливе, щоб сильний штучний інтелект (СШІ) приносив користь усім і не ставав інструментом влади або контролю в руках недоброзичливців. 
 • СШІ належить до високоавтономних систем, які перевершують людей у більшості економічно цінних робіт. 
 • OpenAI прагне створити безпечний та корисний СШІ або допомогти іншим у досягненні цього результату.
Бізнес-модель OpenAI. Джерело: businessmodelanalyst Бізнес-модель OpenAI. Джерело: businessmodelanalyst

Статистика штучного інтелекту у перспективі:

 • 1
  Великі компанії, найімовірніше, впроваджуватимуть стратегію штучного інтелекту, оскільки 75% топменеджерів бачать у ШІ потенціал для зростання і конкурентних переваг. Більшість споживачів також очікують поліпшення свого життя завдяки ШІ, вважаючи, що нові технології можуть зробити його кращим (41% респондентів в Індії, Китаї, Західній Європі та США).
 • 2
  Багато людей не усвідомлюють, що таке штучний інтелект, але фактично 84% використовують їх у різних пристроях і послугах. Голосові помічники на смартфонах широко впроваджуються (96% споживачів Android і 98% споживачів iPhone), а функція голосового пошуку стає дедалі популярнішою (41% людей використовують її щодня).
 • 3
  Штучний інтелект також активно застосовується в промисловості, де його використовують для прогнозування несправності машин і оптимізації часу технічного обслуговування (майже 29% застосувань в обробній промисловості).
 • 4
  Впровадження ШІ призводить до збільшення прибутку компаній, як показує приклад Danone, скоротивши помилки прогнозів на 20% та застарівання продукції на 30%.
 • 5
  Ритейлери планують використовувати ШІ для оптимізації цін (60% споживачів вибирають пропозиції з вигідними цінами).
 • 6
  Чат-боти з підтримкою ШІ покращують бізнес-комунікації та обробляють 95% взаємодій з клієнтами (скорочуючи участь людини до 5%). Вже зараз 38% користувачів позитивно ставляться до чат-ботів.
 • 7
  Штучний інтелект може збільшити операційний прибуток автомобільної промисловості на 16% шляхом скорочення експлуатаційних витрат.
 • 8
  До 2030 року ШІ може зробити значний внесок у ВВП різних економік світу, з Китаєм (26,1%), Північною Америкою (14,5%) і Об'єднаними Арабськими Еміратами (13,5%) на передньому плані.

Перспективи метавсесвіту та штучного інтелекту (ШІ) в Україні

Парадоксальним чином стрімкий прогрес ШІ нарешті підштовхнула людство до формування метавсесвітів, і в цьому процесі Україна також не залишається осторонь. В нашій державі вже активно працюють над тим, щоб АІ був не просто інноваційною технологією, а й став предметом активного використання в усіх сферах. Prometheus запустив безплатний курс з початку роботи з ChatGPT, Google та Мінцифри записали місячний навчальний курс для підприємців щодо впровадження штучного інтелекту у повсякденні процеси та переваги, які може отримати бізнес завдяки технології.

Академія наук створила Інститут проблем штучного інтелекту та визначила стратегію розвитку цієї технології в нашій країні. 

Можливо хоча б одним ви користувались самі, ці та багато інших компаній успішно використовують штучний інтелект “ще до того, як це стало мейнстримом”. Перебування українських компаній в авангарді інновацій подобається як українським, так і іноземним інвесторам.Якщо у 2014 році потік інвестицій в українські компанії, які активно використовували штучний інтелект, склав 42,4 мільйона доларів, то у 2021 році цей показник вже досяг 440,9 мільйона. Інвестори не потрібно «знайомити» з українськими продуктами з штучним інтелектом – вони вже вірять у їхні можливості та активно вкладають свої кошти.

Послідовники метавсесвіту та ШІ:

 • Одним із прихильників інновацій засновник та СЕО компанії Alcor Сергій Овчаренко, який  розповів 24 Каналу про те, як швидко буде розвиватися технологія та як наш ринок зможе відповісти на глобальні виклики індустрії. Компанія Alcor спеціалізується на створенні команд із розробників Senior, Lead та С-рівня для американських та західноєвропейських ІТ-бізнесів. Alcor вже допомогла багатьом технологічним компаніям відкрити свої R&D-офіси розробки, серед них: Huawei, Samsung та Sitecore.
Сергій Овчаренко
Сергій Овчаренко
CEO Alcor

«Поки що Україна не наслідувала приклад передових країн, тому технічне, юридичне та етичне регулювання метавсесвіту, АІ та блокчейну наразі перебувають на етапі дискусій. Нові технології повинні зіграти ключову роль у перспективах розвитку України та можуть дати державі гігантський потенціал, тому модернізація правової системи та суспільних відносин з урахуванням АІ, блокчейну, ML, AR, VR тощо — це потреба, яку важливо закрити у найкоротші терміни»

 • Слід згадати також засновника та СЕО європейської криптобіржі із українським корінням WhiteBİT — Володимира Носова. В інтерв'ю для Forbes Володимир приблизно так і бачить майбутнє: в міру зростання нового покоління, метавсесвіт стане повсякденням.
Володимир Носов
Володимир Носов
CEO WhiteBIT

«Ми нібито спілкуємося про вигаданий метавсесвіт, але взагалі-то він уже існує. Зараз ми спілкуємось у прямому ефірі в інстаграмі. Через деякий час ми зможемо надіти шоломи віртуальної реальності і взагалі нікуди не виходити. Glovo привезе нам поїсти, всі робочі справи я можу абсолютно спокійно виконати, не виходячи з дому. Якщо мені потрібна буде якась емоція — побачити море, я його побачу дуже виразно, надівши цей шолом. І людські стосунки навіть перемістяться до цього метавсесвіту. Сьогодні в парку мало хто підходить і знайомиться. Це вже не модно. Модно познайомитися в соціальних мережах»

Завершальні думки

Метавсесвіт як цифровий ландшафт швидко розширюється і перетворює наше життя, змінюючи спосіб взаємодії, праці та комунікації. 

OpenAI, заснована з метою розвитку дружнього та корисного штучного інтелекту, стала однією з ключових фігур у світі технологій. Місія компанії полягає у створенні безпечного та корисного сильного ШІ та сприянні іншим у досягненні цієї мети.

Завдяки інноваціям Україна також вступає в еру метавсесвіту та штучного інтелекту. Інтеграція нових навчальних програм в освіту є важливим кроком у підготовці молодого покоління до майбутнього, де метавсесвіт стане повсякденністю.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЗСУ планують широко впроваджувати ШІ

Владислав Паливода 26 травня 2024 10:00

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Meta та Google хочуть укласти ліцензійні угоди з голлівудськими студіями щодо інструментів ШІ

Вікторія Рудзінська 24 травня 2024 13:05

Nissan використовує штучний інтелект для розробки Qashqai 2025

Вікторія Рудзінська 24 травня 2024 07:11

Lenovo збільшила доходи у четвертому кварталі на 9%, до $13,8 млрд

Вікторія Рудзінська 23 травня 2024 13:22