Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький Головний редактор SPEKA
0
26 липня 2024 5 хвилин читання

OpenAI кинула виклик Google та оголосила про вихід SearchGPT

Будемо відверті, цієї новини чекали вже давно — і ось OpenAI оголошує про свій довгоочікуваний вихід на ринок пошукових систем. Зустрічайте SearchGPT — пошукову систему на основі штучного інтелекту з доступом до інформації в інтернеті в режимі реального часу. 

Наразі система перебуває у стадії прототипу з обмеженою кількістю реєстрацій. Якщо ви хочете спробувати, вам потрібно приєднатися до списку очікування, перш ніж ви зможете зареєструватися, хоча тільки «невелика група користувачів» зможе отримати доступ. 

Новий спосіб пошуку

«Ми запускаємо SearchGPT для невеликої групи користувачів і видавців, щоб отримати зворотний зв'язок. Хоча цей прототип тимчасовий, ми плануємо інтегрувати найкращі з цих функцій безпосередньо у ChatGPT у майбутньому», — йдеться у заяві компанії. Підкреслюється, що це новий спосіб пошуку.

Пошук відповідей в інтернеті може забирати багато зусиль, часто вимагаючи декількох спроб для отримання релевантних результатів. Ми вважаємо, що, завдяки розширенню діалогових можливостей наших моделей за допомогою інформації з інтернету в режимі реального часу, знайти те, що ви шукаєте, можна швидше і простіше.
OpenAI

Підписуйтеся на наші соцмережі

Пошукова система починається зі звичайного текстового вікна, яке запитує користувача «Що ви шукаєте?». Але, замість того щоб віддати простий список посилань, як у звичайних пошукових системах, SearchGPT намагається впорядкувати їх за певною логікою. Наприклад, підсумовує свої знахідки про музичні фестивалі, а потім представляє короткі описи подій, за якими є посилання на джерела.

OpenAI кинула виклик Google та оголосила про вихід SearchGPT зображення 1 Бета-версія SearchGPT. Джерело: OpenAI

У своїй заяві OpenAI зазначає, що пошукові відповіді міститимуть вбудовані цитати, а користувачі зможуть відкривати бічну панель для перегляду посилань на зовнішні джерела. Довгострокова мета полягає в тому, щоб потім додати функції пошуку в ChatGPT, флагманський ШІ-продукт компанії.

SearchGPT конкурує не лише з Google та Microsoft, але й з іншими пошуковими AI-сервісами, як-от Perplexity. І хоча поки що він не дуже відрізняється від того, що пропонують Microsoft Copilot та Google AI Overviews, напрям руху компанії бентежить інших гравців. Будемо сподіватися, що на ринку пошуку нарешті загострюється конкуренція, яка позитивно вплине на розвиток пошуку як такого — одного з найбільш традиційних інтернет-сервісів для користувача з погляду інтерфейсу та поведінки, де давно не було революційних змін.

Чутки та інсайди про новий продукт OpenAI з'являлися кілька місяців: у лютому про його розроблення повідомило видання The Information, у травні — Bloomberg. The Verge повідомляли, що OpenAI агресивно намагається переманити співробітників Google у пошукову команду. Деякі користувачі X також помітили новий сайт, над яким працює OpenAI, який натякав на цей крок.

Критика

Моделі штучного інтелекту викликають низку побоювань щодо самої природи інтернету і всіх, хто від нього залежить, пише The Atlantic. Одне з найбільших побоювань походить від сайтів і видавців: якщо модель штучного інтелекту зможе читати й узагальнювати ваш сайт, у людей буде менше стимулів відвідувати першоджерело інформації, що призведе до зниження трафіку, а отже, до зниження доходів. 

Втім, у заяві компанії дещо заспокоюють щодо цього.

На додаток до запуску прототипу SearchGPT ми також запускаємо можливість для видавців керувати тим, як вони з'являються в SearchGPT, тож видавці мають більше можливостей для вибору. Важливо, що SearchGPT присвячений пошуку і не пов'язаний із навчанням генеративним моделям OpenAI.
OpenAI

Поки що моделі від OpenAI та інших розробників припускаються помилок у наданні джерел: вони регулярно показують неправильні посилання, цитують новинні агрегатори замість оригінальних повідомлень і неправильно вказують авторство інформації. Компанії-розробники ШІ запевняють, що їхні продукти будуть вдосконалюватися, але наразі все, що може зробити користувач, це довіряти їм з обережністю. 

Перспективи

Швидкий прогрес OpenAI приніс ChatGPT мільйони користувачів, але витрати компанії зростають, вважають у The Verge. Цього тижня видання The Information повідомило, що витрати OpenAI на навчання ШІ та виведення висновків можуть сягнути $7 млрд цього року, а мільйони користувачів безкоштовної версії ChatGPT ще більше збільшать витрати на обчислення. SearchGPT буде безкоштовним під час початкового запуску, і оскільки зараз ця функція не містить реклами, очевидно, що компанії доведеться незабаром розв'язувати питання монетизації.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Агентський договір та оподаткування доходу ФОП-платника ЕП

Inna Sharova 20 червня 2025 12:36

Порівняння податкових систем: Польща, Литва, Латвія, Естонія – де вигідніше відкривати власний бізнес у 2025 році?

Ірина Качмарчик 20 червня 2025 11:30

Літній криптопортфель: які активи тримати в спокійний сезон

Іван Павловський 19 червня 2025 10:09

Ментальне здоров’я в умовах турбулентності

Роман Крючок 20 червня 2025 14:27

Чому корпоративний мерч важливий і як вибрати надійного постачальника: практичний гайд від IdeaSoft

Поліна Борисова 20 червня 2025 14:16