Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ШІ на льоду та роботи скрізь: як Китай хизується технологіями на Олімпіаді

Дарина Куденко
Дарина Куденко
9 лютого 2022 4 хвилин читання

У Пекіні триває зимова Олімпіада, під час якої Китай прагне похвалитися не лише спортивними, а й технологічними досягненнями. 5G, цифровий юань та вільна від COVID-19 «бульбашка», яку контролює спеціальний застосунок, — ось лише декілька з них. SPEKA розповідає про найцікавіші технологічні рішення, які застосували господарі Олімпіади-2022.

Віртуальні тури та трансляції у 8К

Уболівальники, яким не вдалося потрапити на ігри особисто, можуть відвідати їх віртуально. У цьому їм допоможуть 3D-тури з кутом огляду 360 градусів.

Також за змаганнями можна спостерігати на гігантських екранах, що встановлені у громадських місцях по всій країні. Вони працюють із надвисокою чіткістю у 8K.

Застосунок My 2022

Усі спортсмени, представники ЗМІ та вболівальники під час Олімпіади повинні користуватися застосунком My 2022.

Кожен учасник ігор мав завантажити його за два тижні до заселення в олімпійське містечко. Програма відстежує стан здоров'я, інформацію про щеплення, а також результати щоденних ПЛР-тестів. Якщо останній тест негативний, спортсмен отримує зелений сигнал і може виходити зі своєї кімнати.

Цифровий юань

Розраховуватися учасники ігор можуть готівкою, карткою або цифровим юанем. Його приймають у магазинах, кафе та ресторанах на території олімпійського містечка, а також на залізничних вокзалах за його межами.

Спортсмени можуть подати заявку на електронні гаманці та фізичні браслети, які використовують для зберігання цифрової валюти. Платити можна за допомогою застосунку або спеціальної картки. Також є мережа автоматів самообслуговування, які конвертують в електронні юані іноземну валюту. 

Роботи та дрони

На цьогорічних іграх роботи обслуговують усюди — від готельних номерів і барів до тренувань та власне змагань.

Роботи збирають сміття, роздають засіб для дезінфекції рук, сканують повітря на наявність частинок COVID-19 та дезінфікують приміщення. Робот-бармен готує «швидкісні» коктейлі за 90 секунд, а робот-кухар цілодобово працює у їдальні медіазони. Страви гостям ресторанів подають дрони, які ковзають по стелі спеціальними рейками.

Роботи навіть надають спортсменам медичну допомогу і виконують частину тренерської роботи у китайській команді.

5G

Ця технологія — основа комунікації під час Олімпіади. Вона працює зокрема у надшвидкісному потязі, що курсує між Пекіном та олімпійським містечком. На борту потяга — мобільна телестудія, яка підтримує сигнал навіть у тунелях.

5G зробила інтернет для спортсменів більш швидким. Учасникам ігор надали доступ до соціальних мереж (у Китаї він обмежений). Але олімпійський комітет США попереджав: ймовірно, за їхніми діями у мережі стежитимуть місцеві спецслужби.

Крім того, 5G застосували у розумних автомобілях, які обслуговують льодові арени. Вони використовують китайську навігаційну супутникову систему BeiDou та можуть визначати нерівності льоду аж до сантиметра.

ШІ у фігурному катанні

Штучний інтелект аналізує дії спортсменів на тренуваннях та створює тривимірні моделі людського тіла. Їхній аналіз допомагає точно визначити, що саме впливає на виступ фігуристів, наприклад, час стрибка, швидкість обертання та імпульс кожного руху.

Розумні ліжка

Ліжка спортсменів оснащені матрацами з пам'яттю та датчиками, які фіксують частоту серцевих коливань та дихання, а також звітують про загальний стан здоров'я. Ліжка відрегульовані таким таким чином, щоби розподілити тиск по всьому тілу, покращити кровообіг та допомогти зняти напругу після змагань.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 10:05

Програмування та креативність. У які галузі залучатимуть штучний інтелект і чи варто його боятися

Наталія Миронова 28 вересня 2022 16:10

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38

На Steam уперше з'явилася компʼютерна гра, створена штучним інтелектом

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 18:10

Штучний інтелект — не митець. Getty Images забороняє зображення, створені нейромережею

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 11:35