Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Окупанти в паніці підірвали греблю Каховського водосховища — ГУР

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
6 червня 2023 2 хвилин читання

Підрив окупантами греблі Каховського водосховища — це очевидний теракт та воєнний злочин, за який росія відповість на міжнародному трибуналі, заявили у ГУР. 

«Цей терористичний акт створив смертельну небезпеку для українських громадян у населених пунктах по обидва берега Дніпра нижче Каховського водосховища. Це беззаперечний акт екоциду та очевидний воєнний злочин, вплив якого виходить далеко за межі України і зачіпає екосистему всього Чорноморського регіону»

Також цей злочин посилює загрозу ядерної катастрофи, оскільки наповнюваність прудів-охолоджувачів Запорізької атомної електростанції залежить від рівня води у Дніпрі.

Головне управління розвідки раніше повідомляло про проведення основних робіт із мінування одразу після захоплення Каховської ГЕС. «У квітні минулого року здійснили додаткове мінування шлюзів та опор. На самій греблі встановили тентовані вантажівки з вибухівкою», — зазначили в ГУР. 

Нагадаємо, що через підрив Каховської ГЕС під загрозою опинилася Запорізька АЕС. Однак, як повідомляє Енергоатом, ситуація під контролем.

Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатьно для потреб станції. Натепер ситуація на ЗАЕС під контролем, український персонал моніторить усі показники.
Енергоатом
0
Прокоментувати
Інші матеріали

росія має перевагу в радіоелектронній боротьбі на фронті — головне з матеріалу The Economist

Олександр Тартачний 11 годин тому

Стало відомо, скільки росія витратила на обстріли України у листопаді 2023-го

Назарій Присяжнюк 4 грудня 2023 13:45

Скільки росія витратила на повітряні атаки у листопаді 2023-го

Назарій Присяжнюк 4 грудня 2023 13:38

Що таке IT-коаліція й навіщо її створили

Єлизавета Гогілашвілі 30 листопада 2023 08:00

Як комунікації врятували фриланс під час війни: кейс Freelancehunt

Анастасія Бондаренко 28 листопада 2023 15:00