Огляд платформ для ветеранів та ветеранок
На третьому році війни в Україні налічується приблизно 1 млн 300 тис. ветеранів та ветеранок. Усі вони потребують послуг зі зміцнення фізичного та психологічного здоров’я, соціальної адаптації, можливостей для перекваліфікації та зміни галузі. SPEKA створила підбірку корисних ресурсів для ветеранів та ветеранок, чинних військових та їхніх родин.
Veteranam
Натепер доступно 68 пропозицій:
- Це знижки від 10% до 100% на медичні послуги: стоматологічне лікування, ЕКЗ, діагностика зору, консультації уролога, гінеколога, дерматовенеролога тощо.
- Знижки від магазинів на електроніку, туристичні товари, меблі, курильні девайси, одяг, автозапчастини, ювелірні вироби, військове спорядження тощо.
- Знижки на відпочинок — переважно на проживання у готельних та курортних комплексах.
- Знижки на житло.
- Знижки на онлайн-курси тощо.
Список постійно збільшується, як і кількість спеціальних пропозицій.
Ви можете обрати знижку як за типом (медицина, магазини, відпочинок, житло), так і за населеним пунктом.
е-Карта послуг
«е-Карта послуг для ветеранів війни» — онлайн-ресурс від Міністерства у справах ветеранів України, на якому ветерани/ветеранки, їхні родини, сім’ї загиблих Захисників і Захисниць можуть знайти послуги, які пропонує для них держава, недержавні й міжнародні організації.
Серед послуг: психологічна підтримка, медичні програми, грошова допомога, гуманітарна допомога (забезпечення водою, лікарськими засобами, дровами), соціальний супровід, заняття спортом, оздоровлення дітей та дорослих, реабілітація, житлові програми, юридична допомога, поховання Захисників/ Захисниць.
Портал може здатися дещо складним у користуванні. Та головне — розібратися у фільтруванні та сторінках. Найзручніше переглядати послуги на другій сторінці платформи. Аби перейти на неї, натисніть на стрілку внизу сторінки (загалом 4 сторінки).
Алгоритм роботи з «е-Картою» такий:
-
1
Заходите на сайт (посилання вище).
-
2
Відфільтровуєте потрібну область, громаду, тип послуги.
-
3
Читаєте назву та опис опцій, що надаються у межах послуги.
-
4
Приходите за адресою, що зазначена в інформаційній картці.
-
5
Подаєте заяву на послугу або відразу її отримуєте.
Користувачі мають змогу відфільтрувати інформацію за:
- місцем надання послуг у областях та громадах;
- типами послуг;
- їхнім описом, категорією отримувачів та умовами надання.
Для вашої зручності радимо користуватися з ноутбука або ПК, платформа не зовсім адаптована до смартфону.
Турбота
«Турбота» — ресурс, на якому військовослужбовці та військовослужбовиці можуть знайти алгоритми дій пораненого та відповіді на всі запитання, які виникають під час лікування, проходження ВЛК, отримання виплат тощо.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Довідник військовослужбовця після поранення містить інформацію про дії у разі поранення, травми або захворювання військовослужбовця, взаємодію з військовою частиною під час лікування, лікування військовослужбовців, ВЛК тощо.
Також на сайті є зразки рапортів, які необхідно заповнювати для отримання медичних та соціальних послуг у форматах doc, .docx, та .pdf. Серед них приклади таких рапортів:
- Згода на обробку даних для надання статусу УБД.
- Заява військовослужбовця щодо отримання статусу УБД.
- Заява представника військовослужбовця на отримання посвідчення учасника УБД.
- Рапорт на виплату за підписання першого контракту.
- Відпустка за рішенням ВЛК. Оздоровлення.
- Вислуга років.
- Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань
- Компенсація за невикористані дні основної щорічної відпустки
- Висновок про забезпечення допоміжними реабзасобами тощо.
Ще приблизно 80 прикладів рапортів можете знайти на сайті.
Можна завантажити Довідник військовослужбовця після поранення, аби про всяк випадок мати його під рукою.
Також на сайті є розділ «Тактична медицина», де ви можете знайти інформацію про надання допомоги.
Юридична сотня
«Юридична сотня» — це громадська організація, місія якої — захист прав людини в аспекті військової служби та створення правових механізмів реінтеграції ветеранів.
Основні напрями діяльності — надання безоплатної правової допомоги, інформування про права та гарантії військових та ветеранів, глибока та всебічна юридична аналітика щодо ветеранських справ та адвокатування системних змін у законодавстві.
Об’єднання юристів, які з 2014 року допомагають військовим, ветеранам та їхнім родинам, надає безоплатну правову допомогу з військового права:
- Правові консультації з питань проходження військової служби, надання/отримання статусу та отримання пільг відповідно до статусу.
- Підтримку в питаннях доступу до вторинної правової допомоги.
- Складають індивідуальні документи правового характеру та зразки таких документів, а саме: заяви, скарги, рапорти, запити, звернення тощо у досудовому порядку.
TRENVET
TRENET — безплатний мобільний фітнес-застосунок, що пропонує ветеранам та військовослужбовцям можливість знайти тренера й отримати безкоштовну спортивну реабілітацію.
У застосунку ви знайдете:
- вибір з 19 видів спорту: масаж, заняття з бадмінтону, футболу, волейболу, настільного тенісу тощо;
- професійних фахівців (для пошуку використовуйте фільтри та геолокацію);
- вправи і поради, як підтримати себе у фізичній формі й допомогти м’язам швидше відновитися після поранення.
Застосунок доступний для завантаження в AppStore.
Derm Guard
Умови, у яких перебувають захисники та захисниці на передовій, високе психологічне навантаження та проблеми, пов’язані з постійним носінням берців, призводять до того, що кількість воїнів із так званою траншейною стопою, псоріазом, вітиліго та алергією невпинно зростає.
Аби допомогти військовим та ветеранам/ветеранкам у лікуванні та профілактиці дерматовенерологічних захворювань, Дерматовенерологічна гвардія України (ДГУ) запустила вебсайт Derm Guard, у якому військові та їхні родини можуть отримати безплатну консультацію лікарів-дерматовенерологів.
Пацієнти, які потребують дерматовенерологічної допомоги, мають можливість безплатно отримати первинну онлайн-консультацію. За потреби лікар може направити пацієнта в один із медзакладів, що співпрацює з проєктом, для проходження лікування офлайн із можливістю отримання безоплатних послуг за призначенням лікаря.
Для отримання консультації:
-
1
Натисніть кнопку «Отримати консультацію лікаря» у центрі екрана.
-
2
Вас скерують у Telegram-бот. Натисніть Start.
-
3
Оберіть свою роль: пацієнт (отримати консультацію для себе), медик / представник пацієнта (отримати консультацію для пацієнта).
-
4
Вам необхідно буде пройти реєстрацію та заповнити анкету: прізвище, ім’я, по батькові, стать, дата народження, статус (ветеран бо чинний військовослужбовець).
-
5
Опишіть ваші скарги: коли з’явилася проблема, чи проходили лікування щодо хвороби (коли, яке саме, як довго, чи було воно ефективним), скарги натепер, локалізація захворювання.
-
6
Завантажте фото ділянки ураження.
-
7
Натисніть кнопку «Далі».
-
8
Вкажіть супутні захворювання, алергологічний анамнез, наявні шкідливі звички (якщо є).
-
9
Дайте згоду на публікацію клінічного випадку в закритому Telegram-чаті лікарів Derm Guard та на оброблення та збереження персональних даних.
-
10
Протягом 12-24 годин лікарі підготують розгорнуту відповідь із діагнозом та схемою лікування.
Також можете звернутися за номером: +380505765442 або написати на пошту: dermguard@gmail.com.
База
«База» — це мобільний застосунок психологічної підтримки для ветеранів та ветеранок, за допомогою якого можна отримати безплатну первинну психологічну підтримку з будь-якої точки світу, без безпосереднього контакту з іншими людьми.
Це в жодному разі не заміна психотерапії та не панацея, але шанс краще зрозуміти свої стани та надати собі первинну психологічну підтримку.
У застосунку ви знайдете:
- Едукаційні матеріали про психічне здоров’я.
- Вправи для самодопомоги.
- Корисні для ветеранів та ветеранок контакти.
- Інформаційні матеріали про тривогу, наслідки легкої черепно-мозкової травми, хронічний біль, злість, поганий сон, депресію, нав’язливі думки, панічні атаки, провину.
- Інструменти, як працювати з вищепереліченим.
Також у застосунку є трекер настрою, можливість записувати свої думки та стани, ставити нагадування. Є кризова кнопка, функція якої — допомогти врегулювати свій стан, коли накриває. Також можна написати психотерапевту та отримати від нього відповідь.
Варто наголосити, що користувачу можна залишатися анонімним. Але за бажання можна зазначити дані про себе.
Правовий навігатор
«Правовий навігатор» — інструмент, створений Правозахисним центром для військовослужбовців «Принцип», який допоможе військовим, ветеранам та їхнім родинам зорієнтуватися у базових юридичних питаннях, етапах шляху пораненого, підкаже контакти.
У застосунку є:
- Перелік Центрів надання соціальних послуг, МСЕКів, реабілітаційних закладів.
- Можливість прокладання маршруту до цих закладів.
- Шаблони документів, які ви можете завантажити та відредагувати під себе.
- Інформація про ВЛК, виплати.
- Юридична довідка.
- У разі зміни законодавства, нових пільг та зміни їхнього надання користувачів повідомляють у застосунку.
Завантажити можна через Google Play та AppStore.