Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Огляд безплатних онлайн-сервісів і платформ для вивчення англійської

Анна Сергієнко
Анна Сергієнко Журналістка SPEKA
29 липня 2024 9 хвилин читання

Вивчення іноземних мов відкриває нові горизонти та розширює наші можливості. У сучасному світі отримати доступ до якісного навчання стало набагато простіше, ніж будь-коли. Онлайн-школи та платформи пропонують безліч варіантів для всіх, хто прагне освоїти нову мову для кар’єри, подорожей чи особистого розвитку. У цьому  огляді розповідаю про безплатні ресурси, які допомогли мені покращити свою англійську мову.

BBC Learning English

BBC Learning English — це підрозділ BBC World Service, який спеціалізується на навчанні англійської мови з 1943 року. Сервіс надає безплатні ресурси та активності для вчителів і студентів переважно через свій вебсайт.

Сторінка BBC Learning English Сторінка BBC Learning English

Платформа надає змогу пройти тест для визначення рівня володіння англійською. Ви можете обрати для себе певний курс за рівнем — початковий, середній, високий, а також короткі курси. Що вищий у вас рівень, то різноманітніші курси. Так, ви зможете обрати кури «Вивчайте англійську за Шекспіром» або «Будьте успішними студентами дистанційно».

Курси BBC Learning English Курси BBC Learning English

Якщо вам потрібно розглянути окрему граматичну тему, ви це також можете зробити, перейшовши на вкладку «Grammar» та обравши один з варіантів вивчення: за допомогою слухання, переглядання, читання тощо. 

На сайті також є такі підрозділи, як вимова або словник, де ви можете або працювати над своєю вимовою, або збільшувати словниковий запас.

Мені подобається, що у них також є безплатні подкасти, які можна слухати за допомогою програми «Подкасти» на iPhone. Мій улюблений «6 Minute English», де за 6 хвилин двоє ведучих в інтерактивній формі пояснюють якесь невелике правило. Також на вибір є подкасти «Вивчаємо англійську легко», «Вивчаємо англійську для роботи», «Вивчаємо англійську граматику», «Вивчаємо англійську лексику», «Вивчаємо англійську розмовну мову», «Вивчаємо англійську за новинами», «Вивчаємо англійські оповідання», «Вивчаємо англійську для Китаю». 

ENGin

ENGin — це благодійна організація, яка допомагає українській молоді вивчати англійську, надаючи можливість безкоштовної розмовної практики з носіями мови.

Учасниками можуть стати українці від 9 років без верхнього вікового обмеження. Навчання є безкоштовним протягом одного року для учнів 9-17 років, військовослужбовців ЗСУ та членів їхніх родин. Інших учасників просять зробити одноразовий благодійний внесок у розмірі 750 грн за рік навчання. Самі заняття з волонтерами є безкоштовними. Внески учасників покривають операційні витрати програми та навчання для дітей та підлітків

Знайомство з ENGin

Підписуйтеся на наші соцмережі

Програма передбачає щотижневі онлайн-зустрічі (через Zoom, Skype тощо), де студенти мають можливість спілкуватися з носієм мови сам на сам. Це допомагає подолати мовний бар’єр і покращити розмовну англійську. Навчання триває щонайменше три місяці, але може бути продовжене.

Кожен учасник та волонтер проходить перевірку на відповідність вимогам програми. Після цього відбувається підбір пар на основі їхніх уподобань, інтересів та розкладу, щоб забезпечити максимально ефективне та приємне спілкування. Після формування пар ENGin продовжує підтримувати учасників та волонтерів, надаючи їм поради, ресурси та допомогу у вирішенні будь-яких проблем протягом усього періоду участі у програмі.

Перевага цієї платформи у тому, що ваш волонтер ніби друг та наставник. Ви можете домовитися з ним про те, як саме проходитимуть зустрічі. Наприклад, ми з моєю волонтеркою завжди перед зустріччю обирали тему, а потім її обговорювали. Проте мені не вистачало пояснення від неї. Тобто вона не виправляла мої помилки, а просто продовжувала розмову. Я думала, що так і має бути. Проте досвід моєї знайомої показав, що з волонтером можна обговорювати формат навчання. Її волонтер, наприклад, постійно записував її помилки, а потім вони опрацьовували відповідні теми, як роблять деякі репетитори. 

British Council: Learn English Online

Подібна до BBC Learning English платформа — British Council: Learn English Online. Окрім платних, сервіс надає також багато безплатних ресурсів. Перед початком навчання на платформі ви можете пройти тест на визначення рівня володіння мовою.

British Council: Learn English Online British Council: Learn English Online

Ви можете обрати, яку тему хочете вивчати. Серед останніх, наприклад «Олімпійські та Паралімпійські ігри», «Тварини», «Фільми та серіали», «Улюблена музика».

Також є можливість долучатися до громадських заходів у Facebook чи YouTube, анонси яких регулярно публікують на сайті. Громадські заходи — це можливість послухати, як викладачі та експерти British Council відповідають на запитання учнів. Команда викладачів веде дискусію на задану тему, а потім відповідає на запитання глядачів.

Також ви можете обрати, який саме скіл хочете поліпшувати — слухання, читання, письмо чи говоріння — та працювати за такою стратегією. Можете концентруватися на граматичних темах, які на платформі поділені за рівнями. Так само і зі словами. 

Quizlet 

Quizlet — це американська міжнародна компанія, заснована у жовтні 2005 року 15-річним Ендрю Сазерлендом і відкрита для публіки у січні 2007-го, що пропонує інструменти для навчання. Основні продукти включають цифрові флеш-картки, ігри на відповідність, електронні тестування та вікторини у реальному часі.

Станом на грудень 2021 року Quizlet має понад 500 млн створених користувачами наборів флеш-карток і понад 60 млн активних користувачів.

Я використовую Quizlet, аби запам’ятовувати нові слова, ідіоми також використовувала для запам’ятовування фразових дієслів. Основна зручність у тому, що з Quizlet ви можете проводити час у дорозі або чекаючи на друга, тим самим позбавляючись нудьги та використовуючи час із користю.

Mike the Chameleon 

Mike the Chameleon — акаунт іспанця, який короткими відео у TikTok та Instagram допомагає вивчати англійську мову. 

Одне з його завдань, наприклад, створити діалог. На екрані він пише текст і перед початком виконання каже, хто і яким кольором читає. Таким чином виходить штучний діалог. Також Майк пояснює вимову деяких складних слів, дає поради, як замінити надто стандартні конструкції, як-от «I think», «How are you?». Дає усілякі завдання, наприклад, знайти помилку у реченні, визначити, правда чи неправда, відповісти на 10 запитань, використовуючи «gonna», та інші.

Mike the Chameleon Mike the Chameleon

Spotify/ AppleMusic

Spotify і Apple Music також є чудовими платформами для вивчення мов та розширення словникового запасу через музику. Ви можете вибрати пісні мовою, яку хочете вивчати, та слухати їх, одночасно відкриваючи тексти пісень. Записуйте слова та фрази, яких не знаєте, а потім спробуйте співати разом із виконавцем, намагаючись потрапити у такт. Це не лише зробить навчання приємним, але й допоможе краще запам’ятовувати слова та фрази завдяки контексту. Такий метод поєднує розвагу з ефективним навчанням, що робить його особливо корисним для освоєння нової лексики та покращення вимови.

Вивчення мови за допомогою музики Вивчення мови за допомогою музики

English Sunday Online

English Sunday Online — безплатний розмовний клуб англійської для всіх рівнів від Green Forest. Щонеділі у Zoom відбуваються зустрічі об 11:00, 13:00 та 15:00. Вся детальна інформація публікується у каналі: рівень, для якого проводиться розмовний клуб, час та тема. Також під ці теми публікують невеликі словники для полегшення спілкування.

English Sunday Online English Sunday Online

Duolingo

Не можу не згадати про Duolingo. Якщо ви на початкових етапах вивчення мови, ця платформа — хороший варіант. Та якщо ви посилено вивчаєте мову ще за допомогою інших ресурсів, Duolingo може відставати у прогресі і стати нецікавим. 

Duolingo Duolingo

Важливо практикуватися у письмових завданнях, і було б добре, якби хтось міг їх перевіряти та надавати відгук. Наприклад, я не записувалася на повноцінний курс, бо хотіла сама обирати час для занять і не залежати від розкладу. Тому я знайшла для себе рішення у форматі наставника. Я платила викладачці певну суму (значно меншу, ніж вартість курсів), вона давала мені завдання з граматики та говоріння (у форматі голосових), перевіряла їх та надавала відгук. У такому форматі мені було дуже зручно працювати — є людина, яка перевіряє, з якою можна порадитися, і при цьому маю вільний графік.

Намагайтеся занурити себе у мовне середовище. Слухайте музику, дивіться фільми, практикуйте вимову. А головне — не бійтеся розмовляти. Іноземці зрозуміють нас навіть із помилками.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Закон про застосування англійської мови в Україні. Які зміни нас очікують?

Юрій Крюков 1 липня 2024 13:20

Знання англійської дозволяє збільшити доходи на 40% — дослідження

Олеся Дерзська 27 червня 2024 21:01

Етикет електронного листування англійською мовою

Віталій Новак 2 травня 2024 10:00

Безплатний акселератор Creativity Beyond Borders стартує 10 квітня

Богдан Камінський 8 квітня 2024 14:58

Чемпіонат DEV Challenge починає серію хакатонів Future Simple Hack

Богдан Камінський 2 квітня 2024 13:50