Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
24 грудня 2024 12 хвилин читання

Один день із життя журналістки: ноутбук як третя рука

День журналістки розпочинається та завершується текстами: статті, інтерв’ю, репортажі з подій, гарячі новини, коментарі. Іноді потрібно працювати одразу над кількома матеріалами одночасно або паралельно з фіксацією інформації на подіях ще й фотографувати і верстати текст. Але коли водночас ти ще й студентка, до цього додається монтаж відео, створення дизайнів та робота з презентаціями. У цьому процесі важливий компонент — хороший ноутбук.

Нещодавно мені в руки потрапив Lenovo IdeaPad Pro 5i. Я тестувала його протягом тижня і сьогодні розповім вам про те, як проходить день журналістки SPEKA, що потрібно для роботи у медіа і чи задовольнив мої потреби Lenovo IdeaPad Pro 5i.

Тест ноутбука Lenovo IdeaPad Pro 5i Тест ноутбука Lenovo IdeaPad Pro 5i

Що потрібно для роботи журналістом? 

Розпочнемо з основного: що саме потрібно для роботи журналіста? Зазначу, що моя спеціалізація — робота з текстом. Якщо ж говорити про фотожурналістику, телебачення чи ведення соцмереж, то у списку необхідного будуть деякі особливості.

По-перше, стабільний та швидкий сигнал Wi-Fi. Під час блекаутів забезпечити цю опцію не завжди вдається, але у нашій редакції є зарядна станція, тому ми можемо не перейматися вимкненням електроенергії. Якщо ж я працюю вдома, то приблизно дві години можу працювати на мобільному інтернеті.  

По-друге, третя рука і незамінний інструмент — ноутбук. Без свого ноутбука я нікуди не виходжу, він завжди зі мною: на подіях, під час інтерв’ю, на навчанні (раптом доведеться дуже швидко внести незаплановану правку у текст). Серед моїх вимог до ноутбука:

  • 1
    Автономність. Це те, що дозволяє мені залишатися продуктивною протягом усього дня, навіть якщо поблизу немає розетки.
  • 2
    Легкість і компактність. Оскільки, як я вже сказала вище, я постійно перебуваю у русі, для мене важливо, щоб ноутбук був легким і не займав багато місця у рюкзаку.
  • 3
    Швидкість. Для роботи журналіста важливо, щоб ноутбук не гальмував, адже інколи потрібно миттєво перемикатися між купою вкладень браузера, текстовими редакторами чи графічними програмами (адже я ще й навчаюся, але про це пізніше).
  • 4
    Хороша камера і звук. Я проводжу онлайн інтерв’ю, беру коментарі в Zoom, тому потрібно, аби камера і звук на ноутбуці були якісними.
  • 5
    Об’єм пам’яті. Мені доводиться зберігати великі обсяги інформації: фотографії, відео, статті. Тож пристрій із достатнім сховищем — це ще одна важлива вимога.

Ці вимоги успішно задовольняє ноутбук Lenovo IdeaPad Pro 5i.

По-третє, планування — невід’ємна складова будь-якої справи, а у журналістиці це беззаперечний мастхев. Щоб ефективно поєднувати роботу та навчання, я приділяю особливу увагу організації свого часу. Мій головний інструмент у цьому — блокнот (чомусь онлайн-планери для мене менш комфортні). 

Щовечора я переглядаю свої плани, розставляю пріоритети та формую список справ. Це допомагає не лише не забути про важливі дедлайни, а й контролювати навантаження. А коли завдання виконане, я охоче викреслюю його з блокнота. Планування дає мені змогу залишатися зібраною та уникати тривог. 

Створення інтерв’ю: від підготовки до публікації

Останнім часом більшість інтерв’ю намагаюся планувати на ранок, оскільки навчаюся у другу зміну і вже після 13:00 маю бігти в університет. 

Особисті зустрічі, безумовно, мають свої плюси, але сучасні технології роблять процес організації інтерв’ю значно простішим і зручнішим. Завдяки платформам на кшталт Zoom чи Google Meet можна легко провести інтерв’ю, незалежно від місцеперебування мене чи спікера. 

Спілкування — це моя найулюбленіша частина довгого процесу створення інтерв’ю. Адже все починається набагато раніше — з підбору релевантного гостя та написання цікавих запитань. Спочатку я читаю все, що тільки знайду в мережі про спікера та тему, на яку будемо спілкуватися. Адже щоб запитати щось цікаве, потрібно самому стати «експертом-початківцем» у галузі. 

Lenovo IdeaPad Pro 5i потрапив у мої руки саме тоді, коли я готувалася до одного з інтерв’ю. Як завжди у цьому процесі мій браузер переповнений вкладками, і вони стають схожими на рисочки, тож я звикла, що у такі моменти мій ноутбук може трохи підвисати. Проте з ноутбуком Lenovo я не відчула жодного дискомфорту. Оперативна пам'ять LPDDR5x-7467, встановлена в ньому,  забезпечує плавну роботу.

Після інтерв’ю я його розшифровую, перевіряю озвучені факти, наскільки це можливо, і оформляю текст. Зазвичай це формат запитань-відповідей, але віднедавна я почала практикувати наративне інтерв'ю із цитатами героя. Потім уже додаю фото та верстаю. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Звичайно, я не встигаю зробити це за ранок. Готую запитання за кілька днів. Потім проводжу інтерв’ю, а вже опісля — ввечері або на ранок наступного дня — надаю йому приємний для читання вигляд. 

Що з інструментарію мені потрібно для написання інтерв’ю.

1. Хороша камера і якісний звук.

Я намагаюся зробити відеозустрічі максимально комфортними для обох сторін. Для мене важливо, щоб співрозмовник добре мене бачив і чув, адже якість звуку та зображення впливають на успішність розмови. На момент проведення інтерв’ю тестування ноутбука не припало, проте кілька онлайн-планірок я з ним провела.

Відеозустрічі з Lenovo IdeaPad Pro 5i пройшли комфортно. Технологія об'ємного звучання на ноутбуці забезпечила якісне звучання, а камера Full HD — гарну картинку.

Також варто сказати, що камера на Lenovo IdeaPad Pro 5i добре адаптується до освітлення. Я це відчула, коли приєдналася до відеоконференції під час вимкнення світла. Камера ноутбука має ToF-сенсор, тому можна не перейматися, якщо у приміщенні надто темно або, навпаки, світло заливає обличчя. Я не люблю використовувати «розмиття фону», але я спробувала цю функцію і завдяки ToF-сенсору у Lenovo IdeaPad Pro 5i це чудово вдається.

Lenovo IdeaPad Pro 5i має якісну камеру та звучання Lenovo IdeaPad Pro 5i має якісну камеру та звучання

2. Диктофон.

Насправді можна обійтися без нього і записувати звук одразу в програмі для організації відеоконференцій. Але про всяк випадок я додатково використовую диктофон на своєму телефоні, аби не втратити важливі записи. 

3. Застосунок для транскрибації.

Це значно спрощує роботу з аудіозаписами. Транскрибатори є різні, але ми у SPEKA користуємося Goodtape.io. 

4. Текстовий редактор.

Це базова річ, яка потрібна постійно. Я використовую  текстовий онлайн-редактор Google Docs, який зручний і для написання, і для редагування, і для спільної роботи. Наприклад, коли головний редактор вносить правки у текст у форматі коментарів. 

Робота на подіях і важливість автономності

Після обіду мій графік залежить від обставин: або вирушаю на навчання, або відвідую якийсь захід. Це можуть бути демодні, форуми, виставки, аукціони тощо. Перелічувати можна довго.

Є кілька форматів роботи на подіях. Інколи потрібно швидко підготувати новину, іноді знайти нові контакти для майбутніх матеріалів, зафіксувати основні моменти, взяти коментарі й написати репортаж. А часом до цього додається ще й фотознімання. Часто все це доводиться робити одночасно.

Перед подією важливо переглянути план проведення, ознайомитися із гостями заходу і визначитися, з ким хотілося б поспілкуватися. Варто також зробити орієнтовний план матеріалу, аби безпосередньо на події фіксувати вже нову інформацію і не займатися тим, що можна було зробити раніше. 

Lenovo IdeaPad Pro 5i якраз супроводив мене на Generetion H: Demo Day. І що я одразу можу сказати про нього — легкість та автономність ноутбука. Це болюча тема для мене, адже мій особистий девайс важить 2,3 кг і розряджається за три години. Тож на подіях я неодноразово бігала локаціями у пошуках розетки. Однак Lenovo IdeaPad Pro 5i показав себе з хорошого боку. Він комфортний та універсальний, адже невеликий за розміром і важить лише 1,46 кг. А завдяки акумулятору ємністю 84 Вт-год з моїми потребами пристрій витримував майже сім годин без підключення до електромережі.

Lenovo IdeaPad Pro 5i — легкий та автономний ноутбук Lenovo IdeaPad Pro 5i — легкий та автономний ноутбук

Саме автономність дозволяє зосередитися на роботі і не перейматися пошуками розетки або ж сидіти і нотувати все на телефон, що дуже незручно. Але якщо раптом і трапиться непередбачувана ситуація, можна не перейматися, бо ноутбук має функцію швидкого заряджання.

Фотографую на подіях на телефон — у мене iPhone 11, проте я думаю над новим, бо камера вже підводить. А якщо маю більше часу на знімання, то на свій фотоапарат Canon.

Усі світлини зберігаю на своєму ноутбуці. Звичайно, під час тестування на ноутбук Lenovo IdeaPad Pro 5i світлини я не завантажувала. Але впевнена, що якщо мій особистий девайс із твердотільним накопичувачем з об’ємом 512 ГБ задовольняє мої потреби у пам’яті, то Lenovo IdeaPad Pro 5i  зі 1024 ГБ — більш ніж достатньо для цього. 

Баланс між навчанням і роботою: від знімань до іспитів

Оскільки я ще студентка, навчання часто вибиває мене з робочого процесу: зніманням роликів, створенням презентацій, розробленням макетів чи виконанням інших завдань. 

Як я вже писала вище, навчання відбувається у другу зміну, у середньому маю чотири пари на день: іноді дистанційно, тоді я встигаю більше по роботі, а іноді очно, і такі дні я майже повністю приділяю навчанню.

Серед цікавого — я вивчала на курсах фотожурналістику, радіожурналістику, макетування та верстку, продовжую вивчати соціологію та психологію управління медіа, інтернет- журналістку, англійську та французьку, технології створення медіатексту та ще багато іншого. Не все подобається і не все потрібно у професії, але є достатньо справді хороших курсів.

Зараз завершується курс тележурналістики, і на ньому довелося знімати немало відео — інтерв’ю, репортажі, відео No comment. А ще я веду особистий YouTube-канал з влогами. Тобто достатньо багато працюю з відео. Тож вдалося випробувати Lenovo IdeaPad Pro 5i і «прем’єром». Я завжди використовую Adobe Premiere Pro, і, як відомо, ця програма доволі вимоглива до техніки. 

Ноутбук Lenovo IdeaPad Pro 5i без проблем працює з Adobe Premiere Pro Ноутбук Lenovo IdeaPad Pro 5i без проблем працює з Adobe Premiere Pro

Мій ноутбук справляється з Adobe Premiere Pro, але, якщо я монтую навіть якесь невелике відео, він починає «захлинатися». На Lenovo IdeaPad Pro 5i я монтувала інтерв’ю на 20 хвилин і таких проблем не спостерігала. Ноутбук має потужний процесор Intel Core Ultra 9 і 32 ГБ оперативної пам’яті, а тому впорався з моїм відеопроєктом без жодних зависань та «захлинань».

Практичні курси у нас зазвичай подібні до тележурналістики, тобто більш творчі — верстаємо, записуємо подкасти, радіоінтерв’ю, фотографуємо та формуємо фотопроєкти, пишемо статті. Такі завдання займають більше часу, але набагато цікавіші, ніж ті, що ми виконуємо на теоретичних курсах — підготовка презентацій або текстових документів до теми. 

Гарний сон та відпочинок — запорука якісної роботи

Кожен мій день насичений і не схожий на інші. Звичайно, є періоди, коли дні здаються нудними і монотонними, але це буває нечасто, адже кожна нова подія особлива і по-своєму цікава, кожен новий спікер не такий, як попередній, кожна нова тема — цікаве поле для вивчення. Ну і, звичайно, кожна нова сесія паралельно з роботою — нове випробування.

У цьому процесі важливо не забувати про гарний сон та якісний відпочинок, адже це запорука стабільності моєї нервової системи. Я намагаюся зробити усі справи у будні, аби у вихідні ні на хвилинку не звертатися до роботи чи навчання. Натомість прогулятися Києвом, поїхати у нове для мене місто, провести час із друзями або ж просто полежати і подивитися фільми.

Стабільність моєї роботи протягом минулого тижня забезпечував улюблений чай на столі, планування та новий тимчасовий колега — ноутбук Lenovo IdeaPad Pro. Протягом тижня використання ноутбука я дійсно насолодилася взаємодією із девайсом: він потужний, мобільний, продуктивний і, що також є приємним бонусом, стильний.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

CEO Devlight Ігор Полич: «Мобільний застосунок на екрані смартфону конкурує з усіма світовими лідерами»

Сергій Коноплицький 16 січня 2025 13:45

Як створити бренд у ніші spiritual, чи потрібна бізнесу астрологія та коли завершиться цей хаос. Інтерв’ю із засновниками стартапу OBRIO

Сергій Коноплицький 27 грудня 2024 12:12

«Ми єдина комерційна організація у світі, яка має досвід роботи в умовах інформаційної війни» — співзасновник стартапу Osavul Дмитро Білаш

Олександр Тартачний 27 листопада 2024 11:11

В. о. президентки КАІ Ксенія Семенова про революційні зміни, підтримку інновацій, нові лабораторії та виклики часу

Сергій Коноплицький 26 листопада 2024 14:11

Валерій Яковенко про індустрію дронів, Україну як світового постачальника та тренди галузі

Сергій Коноплицький 13 листопада 2024 12:27