Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Обмеження iPhone AirDrop, яке використали під час протестів у Китаї, застосують для всього світу з iOS 16.2

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
8 грудня 2022 2 хвилин читання

Компанію Apple критикують за обмеження функції AirDrop у Китаї після того, як її почали використовувати протестувальники. Натомість техногігант збирається впровадити оновлення для користувачів з усього світу.

Наступне оновлення iOS від Apple посилить захист AirDrop для всіх. Нові параметри за замовчуванням з'являться у глобальному масштабі у майбутній iOS 16.2. Оновлення впроваджують після того, як компанія обмежила використання AirDrop у Китаї, де протестувальники використовували цю функцію для організації мітингів, повідомляє Engadget.

Обмеження встановить 10-хвилинний ліміт, щоб ділитися файлами AirDrop з «усіма». Після цього налаштування повертається до «лише з контактами», що фактично знищує його корисність у протестах. Зміна з'явилася у Китаї в оновленні iOS 16.1.1 після того, як ЗМІ повідомили, що протестувальники використовували цей інструмент для організації, обговорення VPN і засудження президента Сі Цзіньпіна. Тоді Apple заявила, що ця функція не залишиться ексклюзивом для Китаю, а наступного року буде доступна по всьому світу. Менш ніж через місяць вона з'являється в останній бета-версії iOS.

Можливо, Apple намагається всидіти на двох стільцях одночасно: заспокоїти Китай, де вона виробляє більшість своєї продукції та отримує майже 20% доходу, та обмежити збиток від внутрішнього PR за мовчазну згоду з авторитарним режимом. Додавши цю функцію для усього світу, компанія може заперечувати (хоча б трохи правдоподібно) допомогу деспотичному уряду в придушенні протестів. З іншого боку, налаштування AirDrop «усі» також призвело до небажаного вмісту, наприклад, випадкових фотографій членів від незнайомців. 

Версію iOS 16.2 Release Candidate розробники представили 7 грудня. На додаток до зміни із AirDrop програмне забезпечення додало покращене наскрізне шифрування та функцію караоке Apple Music.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

США звинувачують китайського мільярдера у шахрайстві на понад $1 млрд

Владислав Паливода 24 травня 2024 07:00

Microsoft анонсувала лінійку ноутбуків Copilot+PC. Що це таке та чи вдасться компанії потіснити Apple

Олександр Тартачний 22 травня 2024 14:25

AI несеться: як ШІ розміновує Україну, ChatGPT в iPhone, усі деталі GPT-4о

Владислав Миронович 22 травня 2024 10:00

Apple має пояснити баг із появою фото — ЗМІ

Олеся Дерзська 21 травня 2024 20:00

Apple не згодна із штрафом у 1,8 млрд євро від ЄС

Владислав Паливода 21 травня 2024 18:39