Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NVIDIA побудує суперкомп'ютер, щоб побачити майбутнє планети

SPEKA Media
14 листопада 2021 2 хвилин читання

Компанія NVIDIA створить один із найпотужніших у світі суперкомп'ютерів Earth-2. На його базі створять цифровий двійник Землі й за допомогою штучного інтелекту модулюватимуть зміни клімату на планеті.

Заглянути у майбутнє: навіщо потрібен Earth-2

Earth-2 від NVIDIA стане аналогом найпотужнішого суперкомп'ютера Cambridge-1, який використовується для медичних досліджень. Цифровий двійник Землі створять на платформі Omniverse. На Earth-2 встановлять фреймворк Modulus AI, який буде створювати моделі на основі ШІ для симуляції фізичних процесів на Землі.

На відміну від прогнозування погоди, яке в першу чергу моделює фізику атмосфери, кліматичні моделі враховують фізичні, хімічні та біологічні процеси в атмосфері, воді, льоді, землі, а також діяльність людини. Це дозволяє спрогнозувати клімат у різних регіонах земної кулі на десятиліття вперед.

Сьогодні кліматичні симуляції можна налаштувати з роздільною здатністю від 10 до 100 км. Проте для моделювання змін у глобальному колообігу води потрібен суттєво більший масштаб. Для моделювання хмар, що відбивають сонячне світло у космос, потрібно від мільйонів до мільярдів разів більше обчислювальних потужностей, ніж сьогодні. Знадобляться десятиліття, щоб досягти цього за допомогою звичайних комп'ютерів.

Як повідомив голова компанії NVIDIA Дженсен Хуанг, у людства вперше з'явилась така технологія для моделювання клімату, яку реалізують в Earth-2. Вона має надвисоку роздільну здатність та може швидко прогнозувати екстремальні погодні умови на десятиліття вперед.

Катастрофи – нова норма

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, останні сім років стали найтеплішими за історію спостережень, а рівень світового океану піднявся до нового максимуму.

Людство переживає екстремальні погодні умови – історичні посухи, сильні урагани, сильні шторми та катастрофічні повені. Кліматичні катастрофи – це нова норма. То ж прогнозування вкрай необхідне, щоб не втілити жоден з сценаріїв фільм-катастроф.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Consumer Electronics Show 2023: головні новинки та що показували українці

Юлія Даниленко 9 січня 2023 12:49

Нова технологія від NVIDIA зможе покращувати старі відео на YouTube

Руслан Сорока 5 січня 2023 18:54

NVIDIA випустила українську локалізацію GeForce Experience

Руслан Сорока 15 грудня 2022 18:32

Маск презентував Twitter 2.0, Nvidia пішла з росії, Міноборони підрахувало запаси російських ракет. Ранкова SPEKA

Вадим Добровольський 23 листопада 2022 08:00

Кінець гри: Nvidia остаточно припиняє діяльність на росії

Вадим Добровольський 22 листопада 2022 13:12