Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NVIDIA побудує суперкомп'ютер, щоб побачити майбутнє планети

SPEKA Media
14 листопада 2021 2 хвилин читання

Компанія NVIDIA створить один із найпотужніших у світі суперкомп'ютерів Earth-2. На його базі створять цифровий двійник Землі й за допомогою штучного інтелекту модулюватимуть зміни клімату на планеті.

Заглянути у майбутнє: навіщо потрібен Earth-2

Earth-2 від NVIDIA стане аналогом найпотужнішого суперкомп'ютера Cambridge-1, який використовується для медичних досліджень. Цифровий двійник Землі створять на платформі Omniverse. На Earth-2 встановлять фреймворк Modulus AI, який буде створювати моделі на основі ШІ для симуляції фізичних процесів на Землі.

На відміну від прогнозування погоди, яке в першу чергу моделює фізику атмосфери, кліматичні моделі враховують фізичні, хімічні та біологічні процеси в атмосфері, воді, льоді, землі, а також діяльність людини. Це дозволяє спрогнозувати клімат у різних регіонах земної кулі на десятиліття вперед.

Сьогодні кліматичні симуляції можна налаштувати з роздільною здатністю від 10 до 100 км. Проте для моделювання змін у глобальному колообігу води потрібен суттєво більший масштаб. Для моделювання хмар, що відбивають сонячне світло у космос, потрібно від мільйонів до мільярдів разів більше обчислювальних потужностей, ніж сьогодні. Знадобляться десятиліття, щоб досягти цього за допомогою звичайних комп'ютерів.

Як повідомив голова компанії NVIDIA Дженсен Хуанг, у людства вперше з'явилась така технологія для моделювання клімату, яку реалізують в Earth-2. Вона має надвисоку роздільну здатність та може швидко прогнозувати екстремальні погодні умови на десятиліття вперед.

Катастрофи – нова норма

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, останні сім років стали найтеплішими за історію спостережень, а рівень світового океану піднявся до нового максимуму.

Людство переживає екстремальні погодні умови – історичні посухи, сильні урагани, сильні шторми та катастрофічні повені. Кліматичні катастрофи – це нова норма. То ж прогнозування вкрай необхідне, щоб не втілити жоден з сценаріїв фільм-катастроф.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому ШІ не забере вашу роботу і як він вплине на економіку — аналіз The Economist

Олександр Тартачний 1 червня 2023 08:30

Nvidia показала ШІ у відеоіграх, Рада звільнила від ПДВ імпорт складників для дронів, Arm створила нову технологію чипів. Ранкова SPEKA

Ольга Горбенко 30 травня 2023 07:10

Computex 2023: Nvidia використала штучний інтелект, щоб навчити неігрових персонажів говорити (відео)

Олександр Тартачний 29 травня 2023 11:55

NVIDIA звітувала про прибутки: акції зросли на 26% на тлі зацікавленості ШІ

Ольга Горбенко 25 травня 2023 20:41

NVIDIA розробляє нову модель для генерації зображень Perfusion AI. Вона зможе створювати точніші зображення і матиме лише 100 KB

Олександр Тартачний 8 травня 2023 19:00