Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NVIDIA побудує суперкомп'ютер, щоб побачити майбутнє планети

SPEKA Media
14 листопада 2021 2 хвилин читання

Компанія NVIDIA створить один із найпотужніших у світі суперкомп'ютерів Earth-2. На його базі створять цифровий двійник Землі й за допомогою штучного інтелекту модулюватимуть зміни клімату на планеті.

Заглянути у майбутнє: навіщо потрібен Earth-2

Earth-2 від NVIDIA стане аналогом найпотужнішого суперкомп'ютера Cambridge-1, який використовується для медичних досліджень. Цифровий двійник Землі створять на платформі Omniverse. На Earth-2 встановлять фреймворк Modulus AI, який буде створювати моделі на основі ШІ для симуляції фізичних процесів на Землі.

На відміну від прогнозування погоди, яке в першу чергу моделює фізику атмосфери, кліматичні моделі враховують фізичні, хімічні та біологічні процеси в атмосфері, воді, льоді, землі, а також діяльність людини. Це дозволяє спрогнозувати клімат у різних регіонах земної кулі на десятиліття вперед.

Сьогодні кліматичні симуляції можна налаштувати з роздільною здатністю від 10 до 100 км. Проте для моделювання змін у глобальному колообігу води потрібен суттєво більший масштаб. Для моделювання хмар, що відбивають сонячне світло у космос, потрібно від мільйонів до мільярдів разів більше обчислювальних потужностей, ніж сьогодні. Знадобляться десятиліття, щоб досягти цього за допомогою звичайних комп'ютерів.

Як повідомив голова компанії NVIDIA Дженсен Хуанг, у людства вперше з'явилась така технологія для моделювання клімату, яку реалізують в Earth-2. Вона має надвисоку роздільну здатність та може швидко прогнозувати екстремальні погодні умови на десятиліття вперед.

Катастрофи – нова норма

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, останні сім років стали найтеплішими за історію спостережень, а рівень світового океану піднявся до нового максимуму.

Людство переживає екстремальні погодні умови – історичні посухи, сильні урагани, сильні шторми та катастрофічні повені. Кліматичні катастрофи – це нова норма. То ж прогнозування вкрай необхідне, щоб не втілити жоден з сценаріїв фільм-катастроф.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Nvidia представила чип Drive Thor із штучним інтелектом для безпілотних автомобілів

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 12:10

Український стартап AI-обробки зображень Let's Enhance запартнерився з Google Cloud та NVIDIA

Євген Муджирі 15 вересня 2022 13:45

Росіяни залишаться без ліцензій на ПЗ для хмарного геймінгу від Nvidia – ЗМІ

Ольга Кротовська 1 липня 2022 09:58