Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NVIDIA побудує суперкомп'ютер, щоб побачити майбутнє планети

SPEKA Media
14 листопада 2021 2 хвилин читання

Компанія NVIDIA створить один із найпотужніших у світі суперкомп'ютерів Earth-2. На його базі створять цифровий двійник Землі й за допомогою штучного інтелекту модулюватимуть зміни клімату на планеті.

Заглянути у майбутнє: навіщо потрібен Earth-2

Earth-2 від NVIDIA стане аналогом найпотужнішого суперкомп'ютера Cambridge-1, який використовується для медичних досліджень. Цифровий двійник Землі створять на платформі Omniverse. На Earth-2 встановлять фреймворк Modulus AI, який буде створювати моделі на основі ШІ для симуляції фізичних процесів на Землі.

На відміну від прогнозування погоди, яке в першу чергу моделює фізику атмосфери, кліматичні моделі враховують фізичні, хімічні та біологічні процеси в атмосфері, воді, льоді, землі, а також діяльність людини. Це дозволяє спрогнозувати клімат у різних регіонах земної кулі на десятиліття вперед.

Сьогодні кліматичні симуляції можна налаштувати з роздільною здатністю від 10 до 100 км. Проте для моделювання змін у глобальному колообігу води потрібен суттєво більший масштаб. Для моделювання хмар, що відбивають сонячне світло у космос, потрібно від мільйонів до мільярдів разів більше обчислювальних потужностей, ніж сьогодні. Знадобляться десятиліття, щоб досягти цього за допомогою звичайних комп'ютерів.

Як повідомив голова компанії NVIDIA Дженсен Хуанг, у людства вперше з'явилась така технологія для моделювання клімату, яку реалізують в Earth-2. Вона має надвисоку роздільну здатність та може швидко прогнозувати екстремальні погодні умови на десятиліття вперед.

Катастрофи – нова норма

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, останні сім років стали найтеплішими за історію спостережень, а рівень світового океану піднявся до нового максимуму.

Людство переживає екстремальні погодні умови – історичні посухи, сильні урагани, сильні шторми та катастрофічні повені. Кліматичні катастрофи – це нова норма. То ж прогнозування вкрай необхідне, щоб не втілити жоден з сценаріїв фільм-катастроф.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Не вчіть дітей на програмістів. Гендиректор NVIDIA вважає, що штучний інтелект захопить цю професію

Сергій Коноплицький 3 години тому

NVIDIA представила професійні відеокарти RTX 500 та RTX 1000 Ada для ноутбуків

Артем Житкевич 18 годин тому

Кеті Вуд продала акції TSMC уперше за понад два роки

Юлія Мирська 26 лютого 2024 13:53

NVIDIA втратила в Китаї $2 млрд за IV квартал 2023 через санкції США

Артем Житкевич 24 лютого 2024 12:30

Intel готова випускати компоненти для конкурентів

Артем Житкевич 23 лютого 2024 00:00