Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Nvidia представила чип Drive Thor із штучним інтелектом для безпілотних автомобілів

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
21 вересня 2022 2 хвилин читання

Новий чип може здійснити революцію у сфері безпілотних автомобілів.

Процесор Nvidia Drive Thor базується на новій графічній архітектурі Hopper і має широкі можливості щодо штучного інтелекту, що є основним для безпілотних автомобілів. Thor підтримує одну з ключових функцій Hopper: можливість пришвидшення роботи алгоритмів ШІ за допомогою спеціальних двигунів трансформації.

Денні Шапіро
віцепрезидент Nvidia

Ці процесори здатні масштабуватися до повної автономії. Йдеться про автономність 4-го або 5-го рівня, за яких автомобілі можуть керуватися без втручання людини або взагалі без її присутності.

Thor — це не лише крок уперед порівняно з чипом Nvidia Drive Orin. Він також посяде місце Drive Atlan у модельному ряду компанії. Nvidia Процесор Drive Atlan планували запустити 2024 року, але тепер компанія відмовилася від цих планів. Адже швидкодія Thor становить 2000 терафлопс — це удвічі швидше, ніж в Atlan, і у вісім разів швидше, ніж у наявного процесора Orin.

За кількістю транзисторів, 77 млрд, Thor буде одним із найскладніших процесорів на ринку. Крім використання графічних процесорів Hopper для звичайних обчислювальних завдань він запозичує ядра CPU у процесора NVIDIA Grace. Також використовує технології ігрових GPU — архітектуру Ada Lovelace. Завдяки цьому автовиробники зможуть замінити більш дорогі та енергоємні невеликі чипи однією потужною системою на чипі, а також суттєво спроститься процес оновлення автомобільного ПЗ повітрям.

Процесор Thor можна використовувати для роботів та медичного обладнання. На ньому можна буде одночасно запускати три операційні системи — Linux, QNX та Android — для різних компонентів обчислювального середовища автомобіля. Така технологія розбиття обчислювальних потужностей процесора гарантує, що менш пріоритетні завдання, наприклад, робота інформаційно-розважальної системи, не заважатимуть першочерговим завданням з безпеки.

Nvidia планує запустити Drive Thor у виробництво у 2024 році, а вже наступного року на ринок вийдуть оснащені ним безпілотні автомобілі.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 6 годин тому

Програмування та креативність. У які галузі залучатимуть штучний інтелект і чи варто його боятися

Наталія Миронова 28 вересня 2022 16:10

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38

Ютубер родом з України навмисне розбив автомобіль для перевірки детектора ДТП в iPhone 14

Вадим Добровольський 24 вересня 2022 09:43

Toyota закриває свій завод у росії, але залишається на місцевому ринку

Вадим Добровольський 23 вересня 2022 13:10