Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нумізматична знахідка ізраїльських археологів

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
5 серпня 2023 2 хвилин читання

Археологи з Ізраїльського управління старожитностей знайшли рідкісну срібну монету в пів шекеля з першого року Першого єврейського повстання, яке було одним з багатьох виступів єврейського населення Юдеї проти Римської імперії. Причинами повстання були зростання релігійної напруги та високі податки, що призвели до нападу на Другий храм і арешту римськими владними особами високопоставлених єврейських політичних і релігійних діячів.

Римляни відправили чотири легіони, підтримані силами Агріппи, щоб придушити повстання та покарати єврейський народ як приклад для інших.

«Єрусалим був настільки ретельно зрівняний із землею тими, що не залишилося нічого, що могло б переконати відвідувачів, що він колись був місцем чийогось проживання»
історик Йосип Тит Флавій

Монету виявили у печері, розташованій у природному заповіднику Ейн-Геді. Ймовірно, її втратив повстанець, який там переховувався.

Одна сторона монети містить напис «Святий Єрусалим» давньоєврейським шрифтом, а на іншому боці зображена чаша з літерою «Алеф» зверху, що позначає перший рік повстання та вартість півшекеля.

Срібна монета пів шекеля Срібна монета пів шекеля

Дослідники стверджують, що чаша є типовим символом на єврейських монетах цього періоду Другого храму. Такі монети карбувалися з номіналом у шекель і пів шекеля протягом Першого повстання між 66 і 70 роками нашої ери.

«Монети першого року повстання, такі як ця, рідкісні. У період Другого храму єврейські паломники сплачували храмовий податок монетами в півшекеля. Протягом приблизно двох століть для цього внеску використовували монети, викарбувані Тірією, виготовлені з чистого срібла» 
нумізмат Управління старожитностей Ізраїлю Янів Девід Леві

Повстанці створювали альтернативні монети з написами «шекель Ізраїлю», «пів шекеля» та «чверть шекеля». Ймовірно, ці монети використовували під час повстання для виконання ритуалів у храмі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені відкрили новий вид писемності на стародавніх табличках з Острова Пасхи

Дмитро Мухін 18 лютого 2024 19:54

Археологи виявили в замку Кібург недоторкану середньовічну рукавицю

Анастасія Ковальова 20 січня 2024 14:44

Oracle побудує в Ізраїлі ще один захищений ЦОД під землею

Артем Житкевич 19 січня 2024 23:00

У Швеції знайшли середньовічну могилу впливового «велетня» з величезним мечем

Дмитро Мухін 14 січня 2024 19:46

У розкішному будинку в Римі знайшли 2300-річну мозаїку з мушель

Дмитро Мухін 6 січня 2024 19:57