Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Новий антидот від «брудної» ядерної бомби у США почали випробовувати на людях

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
26 травня 2023 3 хвилин читання

Американська Sinclair International (SRI) розпочала випробування на людях свого нового антирадіаційного препарату HOPO 14-1. Він призначений для знезараження жертв вибуху “брудної” ядерної бомби або аварій на АЕС.

Про це повідомляє New Atlas із посиланням на компанію SRI.

Компанія від квітня проводить випробування HOPO 14-1 на людях у Плимуті, штат Мічиган, за фінансування Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США.

«Результати цього першого клінічного випробування на людях важливі для розуміння як безпеки цього продукту, так і того, як він розподіляється в організмі та виводиться з нього» 
Поллі Чанг, старша наукова директорка відділу біологічних наук SRI

Бюджет нової програми склав $44,5 млн.

У чому небезпека радіоактивного забруднення

Загроза від ядерного вибуху полягає не тільки в елементах з коротким періодом розпаду. Головну небезпеку ядерного зараження несуть елементи із довшим періодом напіврозпаду: вони можуть потрапити на більшу територію та зустрічаються частіше. 

Ці забруднюючі речовини створюють викиди, подібні до альфа-частинок. Їх може зупинити навіть шар мертвих клітин на шкірі людини. Однак якщо такий радіоактивний пил вдихнути або проковтнути, частинки можуть осісти на м’яких тканинах тіла або поглинатися ними та завдати шкоди ДНК та біохімічним процесам клітин.

Очевидним способом лікування є або видалення радіоактивних елементів, або запобігання їх утриманню в організмі. 

Найвідомішим прикладом таких ліків є йодид калію. Він продається як дієтична добавка, але також використовується для захисту пацієнтів на променевій терапії. Ці маленькі таблетки завжди першими розбирають в аптеках на черговій хвилі ядерної паніки (нагадаємо про Щекавицю).

Йодид калію захищає щитоподібну залозу від забруднення радіоактивним йодом. Щитоподібна залоза накопичує будь-який йод. Таблетки йодиду калію перевантажують організм стабільним йодом, залоза вже не може накопичувати радіоактивний його вид, і зрештою той вимивається з організму.

Принцип дії нового препарату HOPO 14-1 

HOPO 14-1 поглинає радіоактивні елементи безпосередньо шляхом їх хелатування – тобто перетворення мінеральних речовин на легкозасвоювані організмом форми. Препарат прикріплює сегменти молекули до “винних” атомів, відриваючи їх від живих клітин або запобігаючи поглинанню. 

За таким самим принципом створили вже схвалений для використання препарат — діетилентріаміну пентаацетат (DTPA). Але його потрібно вводити ін’єкційно або за допомогою небулайзера. 

HOPO 14-1 можна вживати у формі таблеток.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український стартап FarmFleet відправив до США першу партію промислових дронів

Юлія Мирська 26 вересня 2023 09:35

Танки M1 Abrams прибули в Україну. Що про них відомо

Єлизавета Гогілашвілі 25 вересня 2023 17:42

Байден розповів, коли перші танки Abrams приїдуть в Україну

Юлія Даниленко 22 вересня 2023 06:46

США оголосили про новий пакет допомоги Україні на $325 млн

Юлія Даниленко 22 вересня 2023 06:35

Китай звинуватив США у систематичних кібератаках на Huawei

Артем Житкевич 21 вересня 2023 21:44