Новий знімок ESO показав, як спіральна галактика втрачає гази у скупченні галактик Гідра I
Європейська південна обсерваторія (ESO) представила нове зображення спіральної галактики NGC 3312, яка перебуває у великому скупченні галактик Гідра I, розташованому за понад 160 млн світлових років від Землі.
Про це повідомляє Space.
На цьому знімку, зробленому за допомогою телескопа Європейської південної обсерваторії у Паранал, Чилі, видно, як галактика ніби розливає свої гази та зірки у космос.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Галактика втрачає міжзоряний матеріал через процес, відомий як видалення тиску. Це відбувається, коли галактика рухається через щільний гарячий газ у скупченні, що відтягує холодніший газ з її зовнішніх шарів, створюючи ефект витікання. Оскільки холодний газ є основою для утворення зірок, галактики, подібні до NGC 3312, ризикують значно зменшити кількість нових зірок.
З часом вилучений газ може утворювати довгі вуса, які часто надають галактикам форму, схожу на медузу. Саме через це явище такі галактики називають медузоподібними.
ESO також поділилася ширококутним оглядом скупчення Гідра I, яке містить 157 яскравих галактик. Гравітаційні впливи між галактиками у скупченні, як і знімання тиску, відіграють ключову роль в їхній еволюції.