Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Новий робот може розрізняти запахи за допомогою вусиків сарани та ШІ

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
18 січня 2023 2 хвилин читання

Дослідники створили нового робота, який має надзвичайні, як для технічого винахіду, здібності до розпізнавання запахів. І все за допомогою однієї комахи.

У дослідженні, опублікованому в понеділок у журналі Biosensor and Bioelectronics, група вчених з Тель-Авівського університету заявила, що вони створили робота, який може ідентифікувати декілька запахів із чутливістю, у 10 000 разів більшою, ніж спеціалізована електроніка, повідомляє Engadget.

Вчені описують свого робота як біогібридну платформу, тобто кіборга. Він містить набір антен, зроблених з вусиків пустельної сарани. Антени підключені до електронної системи, яка вимірює кількість електричного сигналу, що виробляють антени, коли виявляють запах. Вони поєднали робота з алгоритмом, який навчився характеризувати запахи за їх вихідним сигналом. Таким чином команда створила систему, яка може надійно розрізняти вісім чистих запахів, включаючи герань, лимон і марципан, і дві суміші різних запахів. Вчені кажуть, що у майбутньому їхній робот можна буде використовувати для виявлення наркотиків і вибухівки.

Робот, який розрізняє запахи:

У відео від Тель-Авівського університету стверджується, що такий робот є першим науковим винаходом, але у червні минулого року дослідники з Університету штату Мічиган опублікували дослідження, де докладно описано систему, яка використовує хірургічно змінену сарану для виявлення ракових клітин. Ще у 2016 році вчені також намагалися перетворити сарану на кіборгів, які знаходять бомби за запахом. 

Раніше вчені із Гарварда зробили робота подібного до восьминіга. Новий роботизований пристрій може обвивати предмети неправильної форми так само, як це робить морська тварина. Захват, побудований на цьому принципі, не потребує датчиків, планування чи контролю зворотного зв'язку.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Завдяки новому методу керування обертанням електронів створять ефективні квантові комп'ютери

Катерина Колонович 7 годин тому

Криголам «Ноосфера» дістався української антарктичної станції — фото

Oleksiy Gvozdyk 29 січня 2023 15:22

Окситоцин виявився не важливим для закоханості та соціальних зв'язків

Oleksiy Gvozdyk 29 січня 2023 11:45

Вчені вивчають космічну погоду за допомогою скляної сфери

Катерина Колонович 28 січня 2023 13:01

Технологія на основі штучного інтелекту навчилася створювати білки з нуля

Катерина Колонович 28 січня 2023 10:33