Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Новий фотонний чип може передавати весь інтернет-трафік за секунду

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
24 жовтня 2022 3 хвилин читання

Рекорд швидкості передання даних за допомогою одного джерела світла та оптичного чипа знову побито. Інженери передали дані зі швидкістю 1,84 петабіта на секунду (Пбіт/с), що майже удвічі перевищує глобальний інтернет-трафік на секунду.

Важко одразу зрозуміти, наскільки це висока швидкість — 1,84 Пбіт/с. Домашній інтернет отримує кілька сотень мегабіт на секунду, або, у кращому випадку, це може бути 1-гігабітне чи навіть 10-гігабітне з'єднання, але 1 петабіт — це мільйон гігабіт. Це у 20 разів швидше, ніж ESnet6, майбутнє оновлення наукової мережі, яку використовує NASA, повідомляє New Atlas.

Ще більш вражає той факт, що новий рекорд швидкості поставили за допомогою одного джерела світла та одного оптичного чипа. Інфрачервоний лазер спрямовується на мікросхему, яка називається частотним гребінцем, що розділяє світло на сотні різних частот або кольорів. Потім дані можуть бути закодовані у світло завдяки  одуляції амплітуди, фази та поляризації кожної з цих частот, перш ніж рекомбінувати їх в один промінь і передавати його через оптичне волокно.

В експериментах дослідники з Данського технічного університету та Технологічного університету Чалмерса використовували установку для передання даних, закодованих у 223 каналах довжин хвиль, за допомогою оптичного волокна довжиною 7,9 км, що містить 37 окремих каналів. Для порівняння, глобальну пропускну спроможність інтернету оцінюють приблизно у 1 Пбіт/с.

Ця швидкість передання даних значно перевищує попередній рекорд у 1,02 Пбіт/с, поставлений лише у травні цього року. Попередній дизайн оптичного чипа, схожий на той, що використовувався в новому дослідженні, забеспечував пропускну здатність 44 терабіта на секунду в середині 2020 року.

Але це ще не максимально можлива продуктивність нового чипа, говорять розробники. Використовуючи обчислювальну модель для масштабування потенціалу передання даних системи, дослідники стверджують, що врешті вона може досягти вражальної швидкості до 100 Пбіт/с.

Раніше повідомлялося про те, що Google створив власний чип. Та про те, що американець Брендон Далалі (Brandon Dalaly), вживив собі в руку чип, який містить інформацію про нього, медичну карту, карту вакцинації від Covid, а також може бути використаний як ключ від будинку. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Як iPhone 1»: Маск планує встановити чип Neuralink людині через пів року

Катерина Колонович 1 грудня 2022 10:32

Соціальні мережі є джерелом новин для 74% українців: опитування

Руслан Сорока 29 листопада 2022 18:02

Відомий словник Merriam-Webster назвав слова року: є одне, пов'язане з Україною

Руслан Сорока 28 листопада 2022 16:43

Забезпечення роботи інтернету, користь «малих даних», створення персонального бренду: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 27 листопада 2022 17:00

У цілковитій темряві: як оператори рятують інтернет мережу під час блекаутів

Владислав Миронович 24 листопада 2022 18:00