Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Новий американський хайп — автоматизовані заводи. Як вони працюють

Антон Верховодов
Антон Верховодов
27 серпня 2022 3 хвилин читання

Один із найгарячіших американських стартапів останнього року — Hadrian. Це не крипта, не Адам Нойман, але теж розганяється a16z. Про це та багато іншого розповів Антон Верховодов у Telegram-каналі «Кишенькові єдинороги». Ми занотували найцікавіше.

Що робить стартап

Hadrian будує сучасні автоматизовані заводи, здатні до mass customisation. Вони виробляють precision metal components — металеві запчастини. ЦА — виробники ракет, супутників, літаків та дронів. 

Їхній автоматизований та гнучкий підхід до виробництва дозволяє виготовляти запчастини у 10 разів швидше, ніж у середньому по галузі. Це також дає до 50% економії на виготовленні одиниці.

Чому це релевантно

Після першої космічної гонитви у США не відбувалося масштабних інновацій ракетобудування. Не з'являлися нові компанії, а виробники консолідувалися. Це створило великих бюрократичних монстрів та застарілі фрагментовані ланцюги постачання.

Тепер у космос, дрони та оборонку приходить приватний капітал. Часто він походить з tech-індустрії та працює у формі стартапів. Для них повільна робота із застарілими підрядниками з виробництва — це пекло. 

Hadrian вирішує цю проблему. Так само як для софтверних компаній створили інфраструктуру cloud та SaaS , вони хочуть бути інфраструктурою для нових компаній в Aerospace & Defence. Замість роздування бюджетів та затягування строків, як це притаманно традиційній індустрії з державними та консолідованими гравцями, вони прагнуть працювати швидко й дешево завдяки сучасним технологіям та підходам.

Ці прагнення добре вписуються у нову філософію a16z про American Dynamism (https://a16z.com/american-dynamism/) 🇺🇸. Я обов'язково розберу її, бо вона повинна слугувати натхненням для українського бізнесу.

Що для нас

По-перше, наші виробники повинні діяти так само. Повоєнна відбудова країни — це шанс створити якісно нові процеси, нові ланцюги виробництва і постачань. Для тих, хто прагне створювати щось нове, має існувати інфраструктура легкого старту. Це стосується і виробництв. 

По-друге, нам треба активно думати про розвиток нашої оборонної галузі. На засадах саме сучасних технологій і підходів (які зараз дуже ефективно палять русню).

По-третє, тяжіння до сучасних автоматизованих виробництв під конкретні індустрії — це наша велика експортна можливість. Виробництва переїжджатимуть з Азії на Захід через геополітичні причини. Ми маємо хороші шанси зайняти ці ринки.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український стартап Zeely App за два місяці збільшив свій дохід на 300%

Вадим Добровольський 6 годин тому

У Львові стартувала ІТ Arena 2022. Сьогодні пітчать стартапи та чекають Халука Байрактара і Сергія Притулу

Юлія Даниленко 30 вересня 2022 10:29

Опублікували каталог найактивніших інвесторів в українські стартапи. Розповідаємо, де шукати гроші

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 13:44

Перспективні стартапи та новий нетворкінг: які виклики й тенденції чекають на ІТ-ринок

Наталія Миронова 27 вересня 2022 15:41

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38