Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нова технологія допоможе відчути запахи у віртуальній реальності

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
17 жовтня 2022 2 хвилин читання

Шведські вчені розробили технологію, завдяки якій можна буде розрізняти запахи у VR. Її можна буде використовувати для навчання парфумерів та одужання пацієнтів, що втратили нюх внаслідок Covid-19.

Дослідники зі Стокгольмського університету та Університету Мальме у Швеції разом розробляють технологію, що дає можливість відчувати запахи у середовищі віртуальної реальності, розповідає Interesting Engineering

Дослідники побудували запахову машину, що складається з чотирьох резервуарів, кожен з яких з'єднаний з трубкою. У центрі пристрою є вентилятор, який всмоктує повітря у трубку. Установкою керують за допомогою комп'ютера: на ньому змішують аромати, щоб створити новий запах. Відчути його можна за допомогою шолома віртуальної реальності, який з'єднаний із машиною трубкою.

Для демонстрації технології дослідники створили гру про дегустацію вина, де гравці отримують бали за вгадування правильного аромату напою. Суміші ароматів могли імітувати аромати справжнього винного келиха. Зі збільшенням рівня складності гри складність ароматів також зростала.

Машину ароматів планують використовувати для навчання дегустаторів вин та парфумерів. Також вона може допомогти знову відчути запахи людям, які втратили нюх внаслідок перенесеного захворювання Covid-19. 

Як і більшість нових розробок, машину запахів можна створити за допомогою 3D-принтера. Дослідники опублікували всі необхідні креслення, інструкції та код у відкритому доступі. Також можна отримати код гри про дегустацію вина.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Amazon створив найреалістичнішу симуляцію мільйонного міста

Катерина Колонович 1 грудня 2022 16:14

What is the metaverse and why Ukrainian technology companies need it

Владислав Миронович 17 листопада 2022 17:10

Що таке метавсесвіт і навіщо він українським технологічним компаніям

Владислав Миронович 15 листопада 2022 17:15

Добудова другої «Мрії», убивчий VR-шолом, загальна вартість українських стартапів. Ранкова SPEKA

Вадим Добровольський 9 листопада 2022 08:00

Розробник Oculus створив VR-хедсет, що вбиває. Навіщо він це зробив і до чого тут аніме

Юлія Даниленко 8 листопада 2022 16:42