Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Keep calm and work: як працює інноваційний термінал «Нової пошти»

21 лютого 2022 5 хвилин читання

Днями SPEKA відвідала Київський інноваційний термінал (КІТ) «Нової пошти». Це найбільший термінал компанії, який вона побудувала у 2018 році. Його площа – 18 тис. кв. м, а загальна потужність — понад 50 тис. посилок на годину.

Подивилися на R&D-розробки, поспілкувались із топменеджментом компанії та дізналися, як компанія готується до можливого вторгнення РФ.

Про КІТ

"Нова пошта" встановила на терміналі обладнання нідерландської компанії Vanderlande. Воно сортує посилки від 2 до 30 кг та дрібний вантаж. У IV кварталі 2022 року, після запуску двох додаткових ліній для сортування дрібного вантажу від компанії Equinox, потужність термінала зросте від 50 тис. до 70 тис. посилок на годину. 

КІТ обробляє посилки за 302 географічними напрямками. Штат терміналу — 800 працівників. 

На території КІТ є мінідепо «МокАвто». Воно призначене для швидкого сортування та обміну посилок кур'єрами, що працюють у межах міста. У мінідепо згодом стоятиме поштомат для отримання посилок.

На даху депо є злітно-посадковий майданчик для безпілотного літального апарата (БПЛА). 

БПЛА PD-1 виробництва компанії «Укрспецсистемс» може  вертикального злітати та сідати. Його максимальна злітна маса — 55 кг, крейсерська швидкість — 110 км/год, максимальна швидкість — 140 км/год, а потужність — 650 км. Апарат може доставляти посилки вагою до 16 кг.

Ще на терміналі є поштомат «Робокс» від компанії Kapelou. Клієнт за допомогою мобільного застосунку може надсилати та отримувати попередньо оплачені посилки. Посилку кладуть у спеціальне приймальне віконце, там вимірюють її вагу та габарити, щоб визначити кількість комірок, потрібну для зберігання. Потім вона чекає у робоксі, поки її не відправлять клієнту.

Також є можливість автовидачі посилок на стіл конкретному оператору. Механізм використовують також для перерозподілу посилок у місцях зберігання, що дозволяє пришвидшити час на вивантаження посилок у комірки.

Не менш цікаве обладнання — робот-колаборант (роборука) японської компанії Yaskawa, який інтегрує українська компанія Kapelou. MOTOMAN GP7 — це 6-осьовий промисловий робот вантажопідйомністю 5 кг та робочим діапазоном 927 мм. Роборуку використовують під час викладання вантажу на лінії та у відділеннях для видачі посилок. 

Також на терміналі встановлені Zebra-камери. Вони вимірюють, наскільки ефективно завантажений BDF-контейнер. Zebra-камери працюють на основі технології Lidar. Завдяки їй мінімізуються втрати під час завантаження та збільшується ефективність на 5-8%. Камерами обладнали 13 рамп на КІТ.

Що за BDF-контейнер

"Нова пошта" розробила мобільне відділення з BDF-контейнера для перевезення посилок. Для того щоб контейнер трансформувався у відділення, потрібно лише п'ять хвилин. У ньому можуть працювати два оператори. На його даху встановили сонячні панелі, тож контейнер може працювати автономно.

Продуктивність такого відділення — до 10 тис. посилок на місяць. Воно може працювати тимчасово замість стаціонарного відділення на час його ремонту.

Перше мобільне відділення запрацює у березні цього року.

«Нова пошта» створить систему сортувальних депо у межах міста

Клієнти «Нової пошти» неодноразово стикалися з проблемою переадресації між відділеннями у межах міста. Коли потрібно було змінити адресу відправлення, спочатку його відвозили до сортувального центру за межами міста і лише потім до потрібного відділення. 

Засновник компанії Володимир Поперешнюк визнав, що ця проблема справді завдала  «Новій пошті» чималих втрат. 

Щоб вирішити це питання, компанія створить нові пункти сортувальних депо у місті. Завдяки цьому «Нова пошта» робитиме пряму доставку між урбан-депо, що дозволить скоротити час її перевезення містом з шести годин до трьох. 

Асоціація роботизації

"Нова пошта" ініціювала створення Асоціації роботизації України. Її учасники працюватимуть над розвитком інновацій разом із стартапами. Натепер у "Новій пошті" 150 розробників інновацій.

Робота в умовах нестабільності

За словами співзасновника «Нової пошти» В'ячеслава Климова, компанія не випадково запросила журналістів саме в дні напруженого інформаційного фону через геополітичні обставини. «Ми хочемо показати своє ставлення до ситуації. Компанія ухвалила рішення реагувати на все спокійною та розміреною працею», — говорить він.

Климов додав, що з 2014 року компанія акумулювала багато досвіду, як діяти в подібних ситуаціях. Зважаючи на нього, менеджмент розробив план дій. За потреби компанія створить кризовий штаб. «Нова пошта» працюватиме й у критичних умовах. 

«Мені б хотілося, щоб не тільки кожен український бізнес, а й кожен український громадянин відповідав на ці виклики спокійною роботою. Якщо кожен добре робитиме свою справу, якщо працюватимуть виробництва та бізнеси, якщо буде чисто на вулицях, то все буде гаразд. Тому Keep calm and work», — резюмував він.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Навіщо бізнесу діджиталізація? Кейс «Дарниці»

Володимир Красотін 30 вересня 2022 15:23

У Львові стартувала ІТ Arena 2022. Сьогодні пітчать стартапи та чекають Халука Байрактара і Сергія Притулу

Юлія Даниленко 30 вересня 2022 10:29

TikTok визнали найінноваційнішим рекламодавцем серед маркетологів у всьому світі

Ірина Маринюк 8 вересня 2022 18:27

Дата виходу й особливості iPhone 14, прощання Autodesk з росією та роботи-помічники від Google. Ранкова SPEKA

Роман Судольський 18 серпня 2022 08:35

«Нова пошта» розроблятиме роботів-саперів разом із ДСНС: окремо для водойм і суші

Євген Муджирі 17 серпня 2022 12:39