Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нова партія секретних документів США опинилась у соцмережах

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
8 квітня 2023 2 хвилин читання

7 квітня журналісти з США повідомили, що в соцмережах з'явилася нова партія секретних документів, які, за попередніми висновками, можуть містити відомості щодо секретів американської безпеки стосовно України, Близького Сходу та Китаю. Важливо зазначити, що лише напередодні було оголошено про витік документів, що стосуються війни в Україні.

Про це повідомляє New York Times.

Експерти стверджують, що в мережу могли потрапити понад 100 документів, а масштаб витоку та конфіденційність документів можуть спричинити серйозну шкоду. Високопоставлений представник розвідки назвав витік «кошмаром для „П'яти очей“» — групи країн, до складу якої входять США, Велика Британія, Австралія, Нова Зеландія та Канада, які співпрацюють у сфері обміну розвідданими.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Документи знайшли у Twitter, дошці оголошень 4chan та інших сайтах. Один зі слайдів, датований 23 лютого, має позначку «Secret/NoForn», тобто не призначений для передавання іншим країнам. А у 4chan опублікували карту, яка нібито показує ситуацію в Бахмуті, де тривають запеклі бої.

Однак витік стосується не лише України. Аналітики безпеки, які перевіряли документи, зазначили, що там є конфіденційні дані про Китай, Індійсько-Тихоокеанський регіон, Близький Схід і ситуацію з тероризмом.

Мін'юст США почав розслідування витоку та комунікує з Пентагоном, але в обидвох відомствах відмовилися від подальших коментарів.

Нагадаємо, що засекречені військові документи, в яких детально описані секретні плани США та НАТО щодо нарощування української армії перед запланованим наступом на росію, з'явились у Twitter та Telegram цього тижня.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Рейтинг ШІ-стартапів зі США із доходом понад $100 млн у 2024

Олеся Дерзська 1 годину тому

Повітряні Сили ЗСУ збили дві ракети Х-59/Х-69 та чотири ворожих БпЛА

Олеся Дерзська 6 годин тому

Meta скасує обмеження в Instagram та Facebook для Трампа

Владислав Паливода 13 липня 2024 13:12

США оголосили про 61-й пакет допомоги Україні на $225 млн

Владислав Паливода 11 липня 2024 21:20

Винищувачі F-16 будуть в Україні цього літа — Блінкен

Олеся Дерзська 10 липня 2024 17:06