Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Норвегія узгодила надання Україні 1 млрд норвезьких крон на відновлення пошкодженої інфраструктури

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
10 грудня 2022 2 хвилин читання

Уряд Норвегії узгодив надання Україні 1 млрд норвезьких крон (948 млрд євро) на відновлення пошкодженої інфраструктури.

«Існує термінова потреба відремонтувати систему електропостачання та іншу інфраструктуру в Україні після серії бомбардувань росією цивільних об'єктів. Мені приємно, що ми сьогодні підписали угоду про надання 1 мільярда норвезьких крон, щоб допомогти швидко розпочати ремонтні роботи», — прокоментувала міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Гюітфельдт.
Аннікен Гюітфельдт міністр закордонних справ Норвегії

Угоду в п'ятницю підписали пані Гюітфельдт і регіональний директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі (на фото regjeringen.no).

Нові кошти з Норвегії спрямовуються через Трастовий фонд допомоги Україні, відновлення, реконструкції та реформ (URTF) Світового банку з багатьма донорами. Світовий банк використовуватиме цей фонд для продовження мобілізації кризової підтримки української влади разом із підтримкою ремонту критичної інфраструктури та більш довгострокової реконструкції.

Війна Росії проти України має драматичний вплив на українську економіку. Внаслідок цілеспрямованих обстрілів цивільної інфраструктури виникла нагальна потреба у ремонті та реконструкції, підкреслили в уряді Норвегії. Ці напади також мають серйозні гуманітарні наслідки, і ситуація погіршується настанням зими та холодів. Норвезьке фінансування буде використано для надання грантів Світового банку, які пропонують гнучку підтримку для ремонту, відновлення та підготовки до реконструкції критичної інфраструктури.

Раніше Норвегія вже надала 300 мільйонів норвезьких крон бюджетної підтримки уряду України через Світовий банк. Ці кошти були спрямовані на виплату заробітної плати медперсоналу, вчителям та бюджетникам, а також на виплату пенсій та соціальних виплат.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Пентагон не може заблокувати Starlink для росіян

Владислав Паливода 9 годин тому

Танковий потенціал росії на початку 2024 року

Вікторія Рудзінська 11 квітня 2024 23:04

Новий український дрон RAM X знищує дорогу техніку росіян

Владислав Паливода 11 квітня 2024 09:20

Норвезьке місто просить Єврокомісію збільшити добу до 26 годин

Вікторія Рудзінська 10 квітня 2024 21:40

Термінали Starlink масово потрапляють до російських військ в Україні через тіньові канали — WSJ

Богдан Камінський 10 квітня 2024 14:08