Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Nokia, Apple, Google. Перші лого світових брендів і як вони змінювалися з часом

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
27 лютого 2023 4 хвилин читання

Нещодавно компанія Nokia повідомила, що вперше за 60 років змінює свій логотип — бренд позбудеться і легендарного шрифту, і синього кольору. Завдяки ребрендингу компанія сподівається показати себе як глобального гравця на ринку цифровізації, а не лише виробника мобільних телефонів. 

SPEKA подивилася, як змінювалися логотипи відомих tech-компаній. 

1. NOKIA: 60 років з одним лого 

Нещодавно Nokia запустила дві лабораторії з вивчення метавсесвіту і хоче створити тренінг-центри для підготовки працівників у віртуальному просторі. Компанія намагається відійти від іміджу виробника застарілих мобільних телефонів. 

«Більшість людей досі асоціюють Nokia лише з мобільними телефонами, але це далеко не все, що ми робимо. Ми хочемо перезапустити бренд Nokia з фокусом на мережах і промисловій цифровізації», — пояснив мотивацію компанії генеральний директор Nokia Пекка Лундмарк. 

На прохання читачів також додаємо перше лого Nokia. Повірте, воно того варте. 

Перше лого Nokia Перше лого Nokia

2. Apple: від складного до надкушеного яблука

Стів Джобс розробив перше лого майбутньої Apple, коли йому був лише 21 рік. На стилізованому під старовину лого був зображений Ісаак Ньютон, який сидів під яблунею. 

Але лого виявилося надто складним для запамʼятовування, тому вже за рік Джобс змінив його на всім відоме надкушене яблуко. Спочатку яблуко було райдужним, але за роки пережило декілька ітерацій. 

Перше лого сам Джобс згодом охрестив старомодним. 

Перше лого Apple було ефектним, але заскладним для сприйняття Перше лого Apple було ефектним, але заскладним для сприйняття

3. Google: починали зі спинки та пікселів

Першою назвою Google була BackRub, або масаж спинки, — саме під цією назвою пошуковик жив на серверах Стенфорда, а першою адресою було backrub.stanford.edu. 

На лого була назва проєкту і скан руки співзасновника компанії Ларрі Пейджа. 

Перше лого тоді ще не Google Перше лого тоді ще не Google

Згодом, коли проєкт змінив назву на Google, Пейдж створив перше лого проєкту, яке теж мало кольорові літери, як і актуальне лого, але виглядало набагато менш стильно. 

4. Twitter: від монстрів до пташечок

У житті соцмережі Twitter були жахи і складні етапи розвитку навіть до того, як її викупив Ілон Маск. Наприклад, перше лого компанії, яке проіснувало з 2005 по 2006 рік, зображало желейного монстра, хоча пташині обриси в останній літері вловити все ж можна. 

Відтоді логотип Twitter змінювався тричі. Зараз це всім відома синя пташечка, але ніхто не може гарантувати, що завтра Ілон не замінить її на портрет свого собаки

Еволюція лого Twitter Еволюція лого Twitter

5. Amazon: на диво не скажені зміни

Попри епатажність засновника Amazon Джеффа Безоса, історія змін логотипа бренда є найменш скаженою з усіх, що ми сьогодні згадуємо. 

Компанія пройшла шлях від мінімалістичного чорно-білого лого до усім відомого сьогодні з помаранчевою стрілкою-усмішкою.

6. Microsoft: починали з диско

Перше лого компанії Microsoft побачило світ у 1975 році, і це помітно. Диско-вайби від нього настільки сильні, що нам одразу захотілося заспівати Love is in the air, а молодшому поколінню — передивитися «Вартових галактики». 

Зараз лого Microsoft набагато більш мінімалістичне і консервативне. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apple iPhone 15 Plus став рекордсменом за тривалістю роботи акумулятора

Артем Житкевич 5 годин тому

iOS 17 скинула налаштування конфіденційності деяких користувачів

Артем Житкевич 6 годин тому

Google запускає оновлений курс «Основи AI»

Юлія Мирська 12 годин тому

Фани Тейлор Свіфт 33 млн разів розгадали пазл від Google, щоб дізнатися назви її нових пісень

Богдан Камінський 24 вересня 2023 22:00

Ціни та дата виходу iPhone 15 в Україні: що кажуть ритейлери

Ганна Гілова 23 вересня 2023 08:30