Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

No Meeting Day: як і навіщо ми наважились на день без мітингів

Оксана Петренко
Оксана Петренко Head of People Operations в Master of Code Global
18 серпня 2023 6 хвилин читання

У Master of Code Global ми завжди приділяли чимало уваги розбудові здорового середовища всередині компанії. Зважаючи на події через повномасштабну війну, ми вирішили поставити за один із OKR 2023 року «Забезпечити відчуттям психологічної безпеки всіх майстрів (так ми називаємо членів нашого комʼюніті) у компанії». 

Чому ми вирішили запровадити No Meeting Day?

З цього і почалась історія впровадження активностей, що спрямовані на посилення відчуття психологічної безпеки у компанії. Якщо коротко, то ми провели дослідження та запустили опитувальник для визначення того, що означає психологічна безпека у контексті робочої атмосфери для наших майстрів.

Виявилось, що це про довіру, повагу, тепле професійне середовище, можливість вільно ділитись своїми думками та ідеями, де є постійне відчуття підтримки з боку компанії та колег. Ба більше, ми виявили основні причини турбулентності людей: залученість на декілька проєктів одночасно, а отже, велика кількість мітингів порушує здоровий work-life balance

Ми з командою брейнштормили, як попереджати вигорання та внести більше балансу в робочі процеси. Одним із перших рішень була ідея запровадити додатковий вихідний день з нагоди World Mental Health Day (10 жовтня). Але ми розуміли, що це дуже просте і поширене рішення, проте це не про гнучкість. Тобто у тебе є просто додатковий вихідний, хочеш ти того чи ні.

Враховуючи, що Master of Code Global працює з різними країнами та часовими зонами, іноді наші майстри мають дзвінки з клієнтами і у святкові та вихідні дні, що потім повертаються додатковим днем відпочинку. Додатковий день відпустки типу Mental Health Leave Day теж не несе великого глибинного сенсу. 

Тому ми вирішили бути креативними та підготували більш гнучке рішення, яке може мати систематичну основу — щомісячний день без мітингів, No Meeting Day.  

Далі ми провалідували ідею на декількох рівнях. Спочатку опитали майстрів, який день тижня без мітингів найкращий для них. У лідерах була пʼятниця, з відривом у 50% голосів наступними йшли понеділок і середа. Чомусь вівторок взагалі не був популярним, а четвер набрав найнижчу кількість голосів. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Також ми чекнули ідею з проджект-менеджерами, а саме запитали, який з трьох днів (пʼятниця, понеділок чи середа) можливо взагалі звільнити від мітингів. Виявилося, що це можливо і одна пʼятниця на місяць виглядала як абсолютно робочий варіант. 

Ось так ми і наважились на No Meeting Day як на одну з комплексу ініціатив, які впроваджуємо у межах програми психологічної безпеки наших майстрів.

Яким чином реалізується ініціатива No Meeting Day? 

Дуже просто: відтепер кожна друга пʼятниця місяця 1 це No Meeting Day. Додатково у  календарях усіх майстрів є відповідне нагадування. Це означає, що протягом цього дня немає жодних запланованих онлайн- або офлайн-зустрічей на рівні ком’юніті, команди проєкту та компанії. 

Завдання менеджерів полягає в організації того, щоб цього дня не проводили регулярні мітинги (як-от дейліки), а замість них члени команди відправляли статуси (або реалізовували це в якомусь іншому форматі) як альтернативний спосіб комунікації. 

Щодо зовнішніх зустрічей з клієнтами протягом цього дня, то майстри можуть завчасно перенести їх на раніше або пізніше.

Але це робочий процес, тому можливі термінові зустрічі, які можуть виникнути неочікувано саме у No Meeting Day. Тому ми просимо пріоритезувати такі зустрічі, а всім, кому потрібно нам бути, обов’язково долучатися.

Тобто наша мета — забезпечити ефективний перебіг бізнес-процесів за мінімальної кількості мітингів або навіть без них. 

Які результати вже можна побачити? 

Головна ідея полягала в тому, щоб звільнити день для сфокусованої роботи та не змінювати контексти, перериваючись на зустрічі. 

Загалом це вдалося, ось декілька відгуків майстрів про No Meeting Day:

«На нашому продукті це звична справа була. У нас була практика No Meeting Day. Але після змін у команді цю практику припинили, і якраз у цей час запровадили таку ініціативу вже на рівні компанії. Безперечно, це лише на користь. Ти можеш нормально сконцентруватись на завданні та якісніше його виконати. До того ж скорочується естімейт тестування, оскільки ти тестуєш безперервно без відволікань. І таким чином швидше доносиш користь кінцевому користувачу» 
Олена Запольська, Quality Assurance Engineer
«Загалом ініціатива сподобалася,бо через роль Community Lead-а часто бувають дні з купою мітингів, ще й розкиданих на весь день. А у пʼятницю зміг попрацювати спокійно, не відволікаючись. Ще й засінкались з іншим розробником і парно попрограмували, адже у нього теж був No Meeting Day”. 
Владислав Єрмолін, Frontend Engineer — General Frontend Community Lead

Водночас деяким майстрам було важко відмовитися від мітингів із командою через ускладнене спілкування: замість голосу — друк, замість відео — скриншоти. І це уповільнило робочий процес.

Окрім того, ми помітили цікавий факт: збільшилась кількість майстрів, які взяли відпустку на один день саме цього дня без мітингів. Тобто для частини майстрів No Meeting Day сприяв можливості відпочинку без додаткової потреби переносити зустрічі.   

Повноцінно говорити про задоволеність від цієї ініціативи, її реальний вплив на психологічне здоров’я та ефективність майстрів можна буде лише згодом, коли No Meeting Day стане практикою декількох місяців. 

У листопаді 2023 року ми плануємо опитати всіх майстрів про ефективність активностей щодо психологічної безпеки. Після цього зможемо комплексно побачити результати від впровадження цієї ініціативи.   

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Віра, напівбог Елвіс Преслі та ідея стати біологом

Лілія Гордієнко 1 жовтня 2024 15:00

Як малі відправлення стали найбільшим випробуванням залізниць?

Лілія Гордієнко 28 вересня 2024 17:30

Як ефективно керувати командою зі 100 людей, які працюють із різних куточків світу

Тамар Бадашвілі 25 вересня 2024 16:45

Замість стін — картини: як художниця змінила укриття дитячої лікарні у Харкові

Olga Sukhorukova 12 вересня 2024 11:02

Як Open Data Accelerator керується принципами непрозорості та гальмує інновації

Вадим Куликов 2 вересня 2024 14:20