Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Німецькі вчені вивчають можливість створення доріг на Місяці

Юлія Мирська
Юлія Мирська
17 жовтня 2023 2 хвилин читання

Німецькі вчені вивчають можливість створення асфальтованих доріг і посадкових майданчиків на Місяці за допомогою концентрованого сонячного світла з великих лінз, повідомляє Space. 

Пил на Місяці здебільшого складається з місячної вулканічної породи, яку протягом мільйонів років космічні удари та випромінювання перетворили на порошок.

Через відсутність води і вітру на Місяці частинки місячного пилу мають гострі краї, що створює небезпеку для космічних досліджень.

Також місячний пил має електричний заряд, який робить його липким. Ця липкість може завдати шкоди місячним посадковим апаратам, скафандрам і людським легеням, якщо його вдихнути. 

Вчені вважають, що для того, щоб захистити місяцеходи від місячного пилу потрібно побудувати місячні дороги з твердим покриттям. 

Проте оскільки перевезення будівельних матеріалів з Землі на Місяць дорого коштує вчені покладаються на використання місячних ресурсів.

У новому дослідженні вчені експериментували з дрібнозернистим матеріалом EAC-1A, розробленим ESA як альтернатива місячному грунту. Вони намагалися розплавити EAC-1A в тверді плити за допомогою концентрованого сонячного світла.

Для імітації концентрованого сонячного світла вчені використали лазерні промені різної потужності та розміру. Вони мали потужність до 12 кіловат і ширину потоку близько 10 см. 

У підсумку вчені змогли створити трикутні плити шириною близько 25 см та товщиною до 2,5 мм. Їх можна з'єднувати, щоб створювати місячні дороги і посадкові майданчики.

Вчені визначили, що для того, щоб створити аналогічний за потужністю промінь світла на Місяці, необхідна лінза діаметром близько 1,74 м.

Німецькі вчені вивчають ідею створення доріг на Місяці Німецькі вчені вивчають ідею створення доріг на Місяці
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Starship від SpaceX повернувся з космосу — чому це важливо?

Сергій Коноплицький 7 червня 2024 16:26

SpaceX проведе четвертий тестовий політ Starship: як працює ракета?

Олеся Дерзська 5 червня 2024 16:51

Як подивитися парад планет в Україні у червні 2024-го

Олеся Дерзська 3 червня 2024 13:33

Ще одна система Patriot з’явиться в Україні

Владислав Паливода 31 травня 2024 21:15

Rheinmetall отримав замовлення на 300 млн євро через війну в Україні

Владислав Паливода 24 травня 2024 17:34