Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Піти у NFT: як відомі бренди заробляють на невзаємозамінних токенах

Дарина Куденко
Дарина Куденко
26 січня 2022 3 хвилин читання

NFT-лихоманка охопила і традиційні бренди. Відомі компанії, серед яких Adidas, Lamborghini та Mastercard, вливаються у тренд цифрових токенів і вчаться на цьому заробляти.

SPEKA обрала шість найцікавіших прикладів.

1. Adidas і Prada 

У межах проєкту бренди створять NFT-колаж, який буде складатися з 3 тис. унікальних фото. 

Потрапити у колаж зможе кожен, точніше, зміг би, бо список очікування на сайті заповнився за добу. Від 24 січня кожен охочий міг зареєструватися на сайті  і завантажити своє фото за допомогою фільтра, який цифровий художник Зак Ліберман створив спеціально для проєкту.

Три тисячі зображень-переможців оберуть за допомогою рандомайзера. Кожен з учасників матиме повні права на свій фрагмент.

Полотно планують виставляти на аукціоні SuperRare з 28 до 31 січня. Артінсталяція також з'явиться у деяких магазинах Prada та Adidas.

2. Lamborghini 

Lamborghini представила Lamborghini Space Key — артоб'єкт з ексклюзивним цифровим твором художника, ім'я якого компанія досі не оголосила. Щоб отримати доступ до токена, треба просканувати QR-код на зворотному боці об'єкта. 

Space Key — це не просто гарна назва. Композитний матеріал, з якого виготовили п'ять унікальних артоб'єктів, у 2019 році справді побував на МКС: Lamborghini надсилала його у космос під час спільної дослідницької місії.

3. Mercedes 

Mercedes та Art2People створять ексклюзивну колекцію Mercedes-Benz NFT на основі лінійки автомобілів G-класу.

Компанія обрала п'ятьох художників із різних видів мистецтва. Дроп відбудеться у партнерстві з Nifty Gateway 23 січня.

Ціна токенів — від $222 до $1554. А коли загальний обсяг продажів сягне $1 млн, серед покупців розіграють реальний Mercedes-Benz G-класу.

4. Selfridges і Paco Rabanne

Колаборацію супроводжує виставка Universe, яка демонструватиме творчість Віктора Вазарелі поряд із фізичною колекцією Paco Rabanne.

Люксовий бутик Selfridges збирається запропонувати покупцям широкий вибір із щонайменше 1800 токенів. Серед них будуть оцифровані версії перших дванадцяти суконь Paco Rabanne і дванадцять ранніх робіт Вазарелі. 

Продаж триватиме з 28 січня до 12 березня, а ціни варіюватимуться від $2700 до $136 тис. Токени можна буде придбати тільки у фізичному магазині, розрахуватися — лише готівкою або банківською карткою.

5. Mastercard та Coinbase

Торік Coinbase анонсувала запуск свого NFT-маркетплейсу, де користувачі зможуть створювати, продавати та купувати NFT-токени на блокчейні Ethereum. Тепер Coinbase об'єднався із Mastercard.

6. StockX 

Маркетплейс StockX анонсував послугу Vault NFT. Це такі собі ф'ючерсні кросівки: ви платите за NFT, який відповідає конкретній парі на складі. Токен можна обміняти на реальні кросівки.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Валютні перекази в Україну стануть дешевшими

Вадим Добровольський 13 годин тому

«Дія.Бізнес» запускає освітню програму «Фінансист» для підприємців

Євген Муджирі 16 вересня 2022 14:15

Visa, Mastercard та AmEx почнуть виділяти купівлю зброї в окрему категорію

Валерій Моісєєв 11 вересня 2022 11:59

Смажені іранські «пташки», NFT від LG та флешмоб від MacPaw. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 6 вересня 2022 08:48

LG Electronics запустила власний торговельний майданчик NFT

Ольга Кротовська 5 вересня 2022 11:47