Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Незвичні бенефіти для команди у 2024 році: як виділитися на ринку праці

Тетяна Савчук
Тетяна Савчук HR & Trainers Director групи компаній infocus
6 лютого 2024 6 хвилин читання

Конкуренція за таланти на ринку праці зростає чи не щодня, і дедалі більше компаній шукають способи виділитися та запропонувати своїм співробітникам щось особливе. Водночас статистика свідчить: 36% працівників вважають, що їхній роботодавець робить лише найнеобхідніше, щоб допомогти їм адаптуватися до нового робочого середовища. Один із способів не потрапити у цю статистику та показати, що ви хочете створити працівникам суперумови, — надати їм незвичні бенефіти.

Привіт, я Тетяна Савчук, HR & Trainers Director групи компаній infocus. У цьому матеріалі я поділюсь цікавими ідеями, як надати додаткову цінність своїм працівникам.

Ідея 1. Власний магазин та ачівки

Ідея із впровадженням гейміфікації не тільки дасть можливість співробітникам купити цінний подарунок на памʼять, а й допоможе підвищити залученість. 

Що я маю на увазі? Ви можете розробити внутрішню валюту та віртуальний магазин компанії. Працівники отримуватимуть монетки за додаткову активність або крутий результат та накопичуватимуть їх, щоб придбати щось особливе. 

За що давати монетки? Наприклад, за проведення лекцій, круті результати, участь у менторстві та навіть за зйомки відео для корпоративного TikTok-акаунта. А що в магазині продавати?

Це може бути щось фізичне: мерч компанії, сертифікат кудись або інший подарунок. Або ж day off, навчання від компанії чи можливість протягом тижня починати офісний день пізніше.А якщо це все ще й доповнити чат-ботом, де буде й гаманець, і магазин — взагалі топ! Гейміфікація та автоматизація здатні творити дива.

До речі, у відділі клієнтського сервісу групи компаній infocus ми нараховували бали за класну роботу команди. Та команда, яка була найвище в рейтингу (його вільно можна було подивитись у чат-боті), отримувала подорож.

Ідея 2. Підписки на ШІ

Що може покращити продуктивність роботи й полегшити життя колегам, якщо не AI? Особливо зараз, коли щодня зʼявляються нові інструменти на основі штучного інтелекту.

Але давайте не забувати, що далеко не всі вже вміють писати промпти, а хтось, можливо, досі не знає, що це. Тому, якщо ще і провести коротке навчання для всіх відділів компанії, результат буде вау: кожен зможе зрозуміти цінність ШІ для себе та зробити роботу ефективнішою.

Крім того, завдяки цьому бенефіту ви зможете зарекомендувати себе прогресивною компанією. 

Ідея 3. infocus.assist

Згідно з опитуванням про роботу та добробут American Psychological Association’s, 3 з 5 працівників повідомили про негативний психічний і фізичний вплив через стрес на роботі. 32% повідомили про емоційне виснаження, 44% відзначили високу фізичну втому. Водночас через війну в Україні ці цифри можуть бути ще більшими.

Якщо бачите, що ваша команда перевантажена, ви можете надати їй підтримку infocus.assist у вигляді бенефіту. Це сервіс делегування, у якому професійні асистенти виконують будь-які завдання: щоденні або бізнесові. А працівники компанії, що звернулася, можуть більше відпочивати або сфокусуватися на інших завданнях. 

Ідея 4. Компенсація нетворкінг-івентів

У наш час уже всі розуміють важливість обміну досвідом. Тож активні працівники, які ходять на івенти й нетворкінг-тусовки та приводять звідти цінні контакти для компанії, точно оцінять грошову компенсацію за свої старання.

До речі, так ми мотивуємо наших фахівців відвідувати події. А якщо точніше, то за минулих пів року наша команда була на 36 івентах. Ми навіть зʼїздили на Web Summit в Лісабон. 

Ідея 5. Депозит на бенефіти

Гнучкість — важливий фактор. Особливо в такий важкий час, коли для когось у пріоритеті психологічна підтримка, для когось — розвиток, а для когось — спорт. Можливо, комусь потрібен клінінг квартири, детейлінг авто або хімчистка одягу, поки він виконує робочі таски. І рішення просте — бонусна система.

Дайте можливість обрати те, що людині буде найкорисніше. У такий спосіб кошти точно не будуть витрачені даремно, а користування плюшками зросте так само швидко, як і лояльність співробітників і потенційних кандидатів до компанії. 

Адже побажання кожного департаменту різні й це важливо врахувати. До прикладу, моєму HR-відділу потрібна підписка в ілюстраторі, а наш PR-відділ хоче підписку на закриті комьюніті та інструменти моніторингу згадок. Це можливість дати колегам висловитись, чого б їм хотілось, і шанс розкрити їх потенціал на максимум.

Ідея 6. Бюджет на облаштування ремоуту

Дедалі більше працівників переходять на гібридний формат роботи, тож компанії не можуть ігнорувати такий бенефіт. Якщо ви надаватимете працівникам певну суму на облаштування вдома свого робочого куточка, то це покращить їхню повсякденну роботу та ефективність.

Фахівці зможуть створити домашні офіси з хорошими стільчиками чи столами, гарнітурою, ноутбуками тощо. Певною мірою це також турбота про їхнє здоров'я: після деяких стільців болить спина, а з поганим освітленням швидко псується зір.

Отже, незвичні бенефіції не є панацеєю. Однак вони можуть бути ефективним інструментом для компаній, які хочуть виділитися на ринку праці та створити конкурентну перевагу. Враховуйте потреби та побажання своїх співробітників, будьте креативними і не бійтеся пробувати щось нове, тоді у вас точно все вдасться! 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 21 годину тому

Чи можна довіряти бейбі-монітору та наскільки важлива кібербезпека в інтернеті речей

Bohdan Savchuk 23 години тому

Моніторити медіа, щоб закохувати українців у книжки: як працює відділ комунікацій #книголав

Платформа LOOQME 23 лютого 2024 13:00

Як мігрувати з одного таскменеджера на інший без втрати важливих завдань

Максим Лелюшок 22 лютого 2024 16:30

Правило п’ятьох рукостискань: як у пошуку фахівців допоможе реферальна програма

Yalantis Company 22 лютого 2024 14:20