Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Невидимий для ворогів: дніпровські винахідники створили дрон «Чаклун»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
28 листопада 2022 2 хвилин читання

У Дніпрі створили розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс (БпАК) «Чаклун». Більше сотні таких дронів вже передають інформацію про позиції та переміщення ворога українським військовим.

Комплекс «Чаклун» складається з двох безпілотників, оснащених камерами, акумуляторами, запасними акумуляторами, передавачем, ноутбуком, на якому обробляється інформація, а також ремонтним комплектом, повідомляє «Інформатор».

Розробники просять благодійників донатити на виробництво. Фото дрона «Чаклуна»: «Інформатор» Розробники просять благодійників донатити на виробництво. Фото дрона «Чаклуна»: «Інформатор»

Що відомо про комплекс «Чаклун»?

«Чаклун» — швидкий та маневровий безпілотник, легкий у використанні. Його не видно на радарах, а засоби радіоелектронної боротьби по ньому влучають лише тоді, коли працюють по комусь, а він випадково попадає у зону їхньої дії. Цей БпЛА призначений для глибинної розвідки, дальність польоту з різними акумуляторами може становити від 100 до 150 км, а «робоча» висота — від 300 до 500 м. Програмна швидкість — 90 км/год. Ще один важливий плюс — ремонтопридатність.

Безпілотник отримав назву «Чаклун», оскільки усі спочатку дивувались, як він самостійно йде за маршрутом місії та як протистоїть засобам радіоелектронної боротьби. Натепер понад 100 «Чаклунів» працюють на перемогу України на вісх фронтах.

Нагадаємо, що в Україні зараз багато активістів та компаній розробляють безпілотні літальні апарати. Так, компанія Skynetua готується до серійного виробництва дронів «Чорна мамба», які вже пройшли випробування.

Також литовці зібрали $750 тис. на третій морський дрон, який передадуть Україні. Його назвуть Duke of Peace («PEACE Дюк»).

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Пентагон не може заблокувати Starlink для росіян

Владислав Паливода 12 квітня 2024 13:47

Британські військові кораблі отримають лазери DragonFire для знищення дронів

Владислав Паливода 12 квітня 2024 11:55

Танковий потенціал росії на початку 2024 року

Вікторія Рудзінська 11 квітня 2024 23:04

Дрон Delta, який може літати і котитися по землі, створили у Японії

Владислав Паливода 11 квітня 2024 11:06

Новий український дрон RAM X знищує дорогу техніку росіян

Владислав Паливода 11 квітня 2024 09:20