Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як працювати з онлайн-рекламою за методологією See-Think-Do-Care. Рекомендації від Netpeak

Юлія Гордієнко
Юлія Гордієнко
4 лютого 2022 9 хвилин читання

Обираючи товар або послугу в інтернеті, кожен із нас проходить такі етапи: подивитися та познайомитися з товаром, поміркувати над його придбанням, обрати та порівняти різні ціни, придбати. Спираючись на цю модель поведінки, Google створив методологію See-Think-Do-Care, яка допомагає працювати з потенційними й поточними клієнтами та збільшувати рівень прибутку. 

Юлія Гордієнко, Team Lead of PM Team у digital-агенції Netpeak, ділиться практичними кейсами роботи з рекламою згідно з цією методологією. Ви дізнаєтесь, які інструменти онлайн-маркетингу можна використовувати на кожному етапі, які посадкові сторінки та CTA обрати та якими є основні KPI, що показують ефективність реклами. 

Із чого складається методологія See-Think-Do-Care

SEE — дивитися. На цьому рівні перебувають користувачі, які не потребують вашого товару чи послуги, але така потреба може сформуватися у них пізніше. Грубо кажучи, це всі користувачі інтернету.

THINK — думати. Авдиторія, у якої лише формується потреба у товарі чи послузі. На цьому етапі користувачі обирають серед товарів той, що їм потрібен.

DO — робити. Це дуже «тепла» авдиторія, яка вже хоче придбати товар чи послугу. Користувачі стовідсотково знають, що вони хочуть придбати, та обирають найкращі умови.

CARE — піклуватися. На цьому етапі ви працюєте з постійними клієнтами за допомогою cross/up-sale-інструментів.

На етапі  SEE-THINK перебувають користувачі, які шукають певний товар, обирають його, міркують щодо придбання, але не готові купити саме зараз. Наприклад, користувач хоче пилосос, отже має інтерес до цієї теми. Поки існує інтерес, але ще не сформована потреба, користувачі майже не будуть конвертуватися у покупців.

Далі переходимо до етапу THINK-DO. У цьому випадку користувач починає шукати більш конкретну інформацію про пилосос та розуміє, що йому потрібно обрати виробника та конкретну модель. На цьому етапі конкуренція збільшується та з'являється ймовірність, що клієнт придбає товар.

У категорії DO клієнт потрапляє у «гарячі» етапи методології, де він шукає певну модель та вже налаштований придбати. Важливо звернути увагу на те, що клієнта цікавлять додаткові умови, наприклад: спосіб доставки, гарантія, спеціальна пропозиція тощо. На цьому етапі запит сформований: «Купити робот-пилосос xiaomi s5 max».

Клієнт придбав пилосос, і  наступний етап — DO-CARE. Важливо утримати клієнта та зробити його постійним. Наприклад, запропонувати аксесуари до обраної моделі. Запит сформований: «Насадка для робота-пилососа xiaomi s5 max».

На кожному етапі клієнт має індивідуальну потребу, і важливо вирішувати саме її. Якщо на етапі SEE ви запропонуєте конкретну модель, ви клієнта не зацікавите, бо він не розуміє, яка модель потрібна. Працюючи з кожним сегментом авдиторії, ви повинні правильно обирати інструменти комунікації.

Інструменти онлайн-маркетингу для кожного з етапів

Розберімося, які інструменти краще виконують свої функції на різних етапах методології.

SEE

Мета реклами на цьому етапі — познайомити потенційну цільову авдиторію з вашим брендом або товаром та розповісти про себе. Серед інструментів: 

 • Медійна реклама — ви демонструєте найкращий вибір пилососів на вашому сайті. Така реклама привертає  увагу, але не дуже добре конвертується.
 • Таргетована реклама — працює за тією самою моделлю, що й медійна.
 • SEO + контент-маркетинг — це два найбільш впливові інструменти на етапі SEE, які повинні працювати разом.

На етапі SEE краще використовувати якомога більше тих інструментів, які допоможуть зацікавити клієнта у вашому сайті або продукції.

THINK

На цьому етапі ваша мета — допомогти клієнтові обрати товар та розказати про його переваги. Джерела реклами:

 • Контент-маркетинг — пишіть огляд товарів на вашому сайті.
 • SEO — важливо залучити клієнта на сайт, на цьому етапі він зазвичай потраплятиме на блог.
 • Медійна реклама — змушуйте клієнта запам'ятати ваш бренд.
 • Почніть використовувати ті інструменти, які допоможуть продавати — пошукова реклама, торгові кампанії.
 • Відеореклама — знімайте огляд на товари.

Головна мета у цьому випадку — показати користувачеві, що ви можете допомогти йому визначитися з вибором, якщо він потрапить саме до вас.

DO

 • Медійна реклама — це ремаркетинг. Ви повинні розділити її на декілька різновидів для кожного етапу.  Для SEE/THINK: «Переходьте за посиланням на сайт, подивіться, що ми можемо запропонувати…» Для DO/CARE: «Ви дивилися ці моделі, переходьте за посиланням, щоб купити». За такою самою моделлю використовуйте таргетовану рекламу.
 • Пошукова реклама та торгові кампанії — інструменти, які спрямовані на продаж.
 • SEO — не дуже впливовий інструмент, але повинен використовуватися на кожному з етапів.
 • Відеореклама. На цьому етапі не потрібно використовувати багато реклами, лише ті формати, які допоможуть вам продати.
 • Контент-маркетинг теж переходить на другий план, ви повинні сфокусуватися на продажу.
 • Email-маркетинг. Раніше користувачі відвідували ваш сайт, у вас є можливість відправляти їм розсилки та персоналізовані пропозиції.

Якщо ви плануєте рекламну кампанію, але у вас обмежений бюджет, почніть з «найгарячішої» авдиторії. Відеореклама, контент-маркетинг — це все відносно дорогі інструменти, їхня мета — побудувати відносини з користувачем на початковому рівні. Пам'ятайте, що завжди існують користувачі, які готові придбати тут і зараз. 

CARE

Цільова авдиторія на цьому етапі — клієнти, які вже купували та готові на повторні покупки. У цьому випадку слід використовувати два основні інструменти: 

 • медійну рекламу — ремаркетинг та нагадування про себе; 
 • еmail-маркетинг — визначте інтереси клієнтів та відправляйте їм розсилки з унікальними пропозиціями.

Посадкові сторінки

Посадкова сторінка — це та, на яку переходить користувач з рекламного банера. Якщо для кожного рівня методології варто використовувати свої рекламні інструменти, так само потрібно чинити і з посадковими сторінками. 

SEE

Call to action у цьому випадку — отримати підписку на розсилки від користувача та запам'ятатися йому. Цільова авдиторія — клієнти, які не готові до купівлі. Але ви можете привести клієнта на сторінку та дізнатися його email, щоб відправляти йому корисну інформацію: що це за продукт? навіщо він потрібен? як його правильно обрати? 

THINK

За допомогою медійної реклами ви знову залучаєте користувача на сторінку з товарами, які його цікавлять та які він уже розглядав. Якщо клієнту потрібен робот-пилосос, ви повинні відправити його на сторінку вибору пилососів тільки такого типу. Якщо ви запропонуєте йому товари іншого типу, він може завагатися та змінити фокус на інший тип товарів. Тож ви повернете клієнта на попередній етап, а вам потрібно просувати його на наступний. 

Ніколи не піддавайте сумніву вибір користувача, бо ви можете втратити його або затягнути процес. У цьому випадку ваш call to action — отримання підписки на розсилки. Тож додайте користувача у листи ремаркетингу та нагадуйте про себе — він уже майже готовий до купівлі.

DO

Користувач уже готовий купувати, він має чітку позицію та розуміє, що хоче придбати. Ймовірно, він буде гуглити конкретний товар. Ваша мета — щоби клієнт потрапив на сторінку, де зможе придбати товар. Важливо, щоб тут  зазначалися вартість, умови доставки та цікаві пропозиції. Приверніть увагу до кнопки «Придбати». Call to action цього етапу — користувач повинен придбати товар.

CARE

На цьому рівні мета така сама — продати. Відправляйте клієнтам email-розсилки з елементами ремаркетингу. Вони мають містити список товарів, пов'язаних із моделлю, яку купив клієнт. 

Головні KPI для кожного з етапів

Найважливіший момент, який стосується реклами та маркетингу взагалі — це аналіз результату. Тож розглянемо основні показники, які варто контролювати на кожному з етапів методології:

CARE-DO. Ваша мета — зробити так, що користувач купив товар. У цьому випадку можна визначити рівень ефективності за допомогою таких показників: ROI/ROMI, LTV, коефіцієнт конверсій у купівлю, відсоток покупок, які не завершилися, та лояльність відвідувачів.

THINK. Пам'ятайте, ви не продаєте, бо користувач іще обирає, що саме та де купуватиме. Метрики цього рівня: CTR, показник відмов та мікроконверсії, які допоможуть детально аналізувати наступний етап (підписки на розсилку, перехід за карткою товарів, порівняння товарів).

Найдовший етап, де перебуває дуже «холодна» база та авдиторія, що не має інтересу — SEE. У цьому випадку можна стежити за охопленням авдиторії, кількістю взаємодій, зростанням упізнаваності бренду, кількістю переглядів відео.

Якщо правильно використовувати методологію See-Think-Do-Care, то можна не тільки привернути увагу клієнтів до товару, але й залишити їх у списку постійних. Використовуйте цей матеріал як підказку, залучайте та утримуйте інтерес клієнтів до вашого бізнесу.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Знайти клієнтів за кордоном і працювати дистанційно за допомогою українських сервісів. Поради від Netpeak

Юлія Даниленко 13 вересня 2022 11:24

Як зробити клієнтів лояльними до вашого мобільного застосунку

Вiталiй Гiрш 1 вересня 2022 17:53

Таргетинг «Жінки 25-35, Київ» застарів: як знайти свою цільову аудиторію та не злити рекламний бюджет

Polina Kedis 22 серпня 2022 15:32

Підсилюйте маркетинг тим, що про вас говорять, або Чим корисний Media Intelligence

LOOQME company 4 серпня 2022 14:52

Хайлайти Google for Startups: думки провідних маркетологів України щодо виходу на ринок

Polina Kedis 28 липня 2022 17:58