Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нейромережа почала писати наукові тексти для Wikipedia, але довіряти їм не варто

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
17 листопада 2022 2 хвилин читання

Компанії MetaAI та Papers with Code представили нейромережу Galactica. Вона заточена під написання наукових робіт, включно з математичними та біологічними текстами, а також створює статті для Wikipedia.

Як повідомляє AIN з посиланням на Galactica, ця нейромережа — аналог відомого алгоритму обробки природної мови GPT-3 від OpenAI. Вона являє собою набір зі 120 млрд параметрів, і може бути запущений на одному графічному процесорі NVIDIA A100. 

«Моделі Galactica навчаються на новому високоякісному наборі наукових даних під назвою NatureBook, завдяки чому моделі можуть працювати з науковою термінологією, математичними та хімічними формулами, а також вихідними кодами», — зазначають розробники.

Що вміє нейромережа Galactica

  • Створювати огляди доступної літератури по заданій темі;
  • Написання статей для Wikipedia;
  • Створення конспектів лекцій;
  • Генерування наукових відповідей на поставлене запитання.

Galactica вже доступна в тестовому режимі. Для її використання не потрібно проходити реєстрацію чи очікувати на доступ, проте розробники зазначають, що в сервісі досі можуть бути баги й довіряти написаним текстам поки не варто.

Можливі баги Galactica

  • Немає жодних гарантій правдивості або надійності висновків та текстів, написаних з використанням мовних моделей, навіть таких великих й навчених на високоякісних даних, як Galactica;
  • Galactica добре підходить для створення текстів про добре прописані концепції, щодо яких є багато матеріалів, але гірше працює з малодослідженими темами;
  • Деякий текст, створений Galactica, може виглядати дуже автентичним і дуже переконливим, але може бути помилковим у важливих аспектах. 

Нагадаємо, платформа дизайну Canva запускає функцію штучного інтелекту для перетворення тексту в зображення. Інструмент працює на базі моделі Stable Diffusion із відкритим вихідним кодом і буде доступний безкоштовно через застосунок Canva.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Шпигунські застосунки та розпізнавання облич: темний бік технологій на чемпіонаті світу у Катарі

Олександр Тартачний 22 листопада 2022 14:00

Замінити дрони на супутникові технології: що це дасть сільському господарству

Юлія Даниленко 15 листопада 2022 15:04

Canva буде перетворювати текст на зображення

Катерина Колонович 14 листопада 2022 14:02

Знайти у Києві світло та інтернет, увійти в IT, як надіслати кошти додому. Добірка найкращих матеріалів за тиждень від SPEKA

Юлія Даниленко 14 листопада 2022 09:07

Midjourney версії 4.0. Краща якість, нові функції

Олександр Тартачний 10 листопада 2022 09:00