Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Не у всіх українців буде ПТСР після війни. Чому не варто залякувати психічними розладами

Маргарита Тулуп
Маргарита Тулуп Журналістка
17 серпня 2022 3 хвилин читання

Немає такого дня, щоб я не наштовхнулася на зітхання про те, що всі ми будемо хворі після війни. Що кожному з нас знадобляться психіатри та психотерапевти. І це невідворотньо. Адже яка психіка може витримати війну?

Особливо люблять ці чотири літери: ПТСР. Посттравматичний стресовий розлад.

Не у всіх людей, які зазнали травматичних подій, будуть взагалі психічні розлади.

Наша психіка стійкіша, ніж ми можемо собі уявити. Крім того, на розвиток розладів впливає чимало інших факторів: тривалість та інтенсивність травмуючої події, попередній досвід розладів, чи мала людина підтримуюче середовище…Купа, купа різних факторів може впливати на те, як людина переживе травматичний досвід та взаємодіятиме з ним далі.

Я з допомогою своїх колег з Психічне здоров'я для України трохи порилася в дослідженнях і знайшла цікаву статистику. З опитаних 5692 людей 82,7% відсотка зазнали важких і потенційно травматичних подій. З них лише у 8,3% діагностували ПТСР упродовж життя.

Ще одне дослідження показує, що 65% пацієнтів клініки первинної медичної допомоги повідомили про випадки негативного впливу потенційно травмуючих подій. Але лише у 12% з них розвинувся ПТСР. Є ще дослідження молоді 18 років. Всього 31% з них мали хоча б одну травматичну подію у своєму житті, але трохи менше 7% мали симптоми посттравматичного стресового розладу.

Ризик розвитку ПТСР вищий у ветеранів бойових дій. Тобто військові матимуть ПТСР значно частіше. Маємо тільки показове американське дослідження, яке свідчить, що у майже 13% ветеранів США було виявлено ПТСР. Хоча 87% ветеранів мали досвід щонайменше однієї травматичної події. Ще одне американське дослідження виявило ПТСР у 15 % чоловіків-учасників бойових дій. Серед жінок-учасниць боцових дій таких було 8,5%. Серед тих, хто брав участь у високоінтенсивних боях, ПТСР фіксували у 35,8 % чоловіків та 17,5 % жінок.

Чому я все це пишу? Бо узагальнення небезпечні. Залякування людей невідворотністю психічних розладів теж не приносять користі.

Не всі українці матимуть ПТСР. Давайте будемо про це пам'ятати.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Дарниця» обігнала Pfizer: що говорять про гравців фармринку

LOOQME company 18 годин тому

Чому фізичні вправи зменшують тривожність

Hold You 4 жовтня 2022 18:00

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити за кризи

Максим Грант 4 жовтня 2022 13:00

10 корисних застосунків для ментального здоров'я. Слухаємо музику, ведемо щоденник та спілкуємося з розумним чатботом

Христина Коновалова 30 вересня 2022 18:35

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11