Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Не сподобався закон про чипи: Китай звинуватив США у перешкоджанні інноваціям

Ірина Маринюк
Ірина Маринюк Редакторка стрічки новин
13 серпня 2022 2 хвилин читання

Закон про надання субсидій у розмірі $52,7 млрд для виробництва напівпровідників, який нещодавно підписав президент США Джо Байден, перешкоджає інноваціям, дискримінує іноземні компанії та посилює геополітичну напруженість.

Про це йдеться у спільній заяві Китайської ради зі сприяння міжнародній торгівлі (CCPIT) та Китайської палати міжнародної торгівлі (CCOIC), пише tomshardware.com.

«Цей акт посилить глобальну геополітичну конкуренцію у секторі напівпровідників і перешкоджатиме відновленню світової економіки та майбутнім технологічним інноваціям», — наголошують у Китаї.

Вищезгаданий закон дозволяє уряду США надавати місцевим виробникам мікросхем приблизно $52 млрд у вигляді грантів та інших стимулів, а також надавати 25% податкового кредиту на інвестиції для нових фабрик вартістю до $24 млрд. Тим часом компаніям, які отримують кошти відповідно до закону про чипи і наукового законодавства, заборонять будувати нові або розширювати наявні заводи у Китаї та інших країнах, які загрожують національній безпеці США, протягом наступних 10 років. Крім того, новий закон передасть десятки мільярдів доларів на різні високотехнологічні дослідницькі проєкти у США.

«З одного боку, це типова галузева субсидія, яка не відповідає принципу недискримінації Світової організації торгівлі, — пояснюють фахівці. — З іншого — законопроект визначає певні країни як ключові цілі, що змушує компанії коригувати свої глобальні стратегії розвитку».
«США використовують уряд, щоб примусово змінити міжнародний поділ праці у галузі напівпровідників і завдати шкоди інтересам компаній з усього світу, зокрема китайські та американські компанії», — наголошують у Китаї.

Варто зазначити, що на США припадає лише 12% світового виробництва мікросхем і вони значно відстають від Тайваню, Південної Кореї та Китаю. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Китайці тестують широкосмуговий інтернет зі швидкістю 5 Гбіт/с

Леся Соловчук 1 жовтня 2022 09:22

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

США вивели на орбіту новий супутник детальної оптико-електронної розвідки

Валерій Моісєєв 25 вересня 2022 14:23

Конгрес доручив Пентагону пришвидшити постачання великих безпілотників Gray Eagle та Reaper для України

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 09:36

У США створили спецгрупу, щоб боротися з криптовалютними злочинами

Ірина Маринюк 17 вересня 2022 17:20