Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Не пробачати, а провчити. Intel Corporation співпрацювала з рф після 24 лютого і має за це відповісти

Олександр Дубілет
Олександр Дубілет Засновник ініціативи Total isolation of russia
5 вересня 2022 4 хвилин читання

8 серпня 2022 року видання Reuters опублікувало надзвичайно цікаве дослідження про постачання західних складників для потужностей російського оборонного виробництва в обхід запроваджених санкцій.

Репортаж свідчить, що росія навіть після 24 лютого продовжувала отримувати мікросхеми та інші компоненти від західних компаній, щоб використовувати під час виробництва снарядів. Аналогічного висновку дійшли і юристи ініціативи Total isolation of russia, тим більше що ми оцінювали поведінку того ж відомого американського техногіганта Intel Corporation.

 

Щойно західні журналісти закцентували увагу на мікрочипах від Altera (належить Intel Corp), що знайшли у електронному мозку російської крилатої ракети 9M727 (на фото), юристи ініціативи Total isolation of russia одразу провели власне розслідування та довели співпрацю Intel з підсанкційними російськими компаніями.

Зокрема, вони з'ясували, що від 2018 до 2021 року Intel Corporation постачала комп'ютерну техніку, складники до неї, мережеве обладнання, електронно-вимірювальну техніку та витратні матеріали до обчислювальної техніки для АТ «Науково-дослідний інститут приладобудування імені В. В. Тихомирова та АТ „Головне виробничо-технічне підприємство «Граніт». За офіційними даними, НДІ ім. Тихомирова розробляє системи управління озброєнням для літаків-винищувачів і мобільних ЗРК. А «Граніт» забезпечує завершальний етап у створенні протиповітряного озброєння. Загальна вартість товарів за всіма тендерами становила $182 тис. (приклад таких закупівель тут).

Іще 7 серпня юристи ініціативи Total isolation of russia надіслали інформаційний запит до головного офісу Intel із проханням підтвердити чи спростувати факт співпраці з російськими ВПК-компаніями. Станом на дату публікації техногігант не відповів. Але корпорації довелося відповідати на запити Reuters. І ця відповідь схожа не на впевнену позицію, а на прохання пробачити і забути.

Intel заявила, що «ці товари були внутрішніми постачаннями компанії до того, як вона припинила свою діяльність у росії на початку квітня 2022 року». Відповідаючи на запитання про використання їхніх чипів у російському озброєнні, Intel заявила, що «не підтримує та не допускає використання своїх продуктів для порушення прав людини». 

Щодо понад 80 постачань продуктів Intel, які прибули до росії у березні 2022 року, представник Intel сказав: «У деяких випадках це внутрішні постачання Intel до наших офісів у росії, які розробляли програмне забезпечення до припинення нашої діяльності у квітні». Про понад 1300 постачань компонентів Intel та 800 постачань деталей Altera від інших компаній, то він заявив, що «у більшості випадків це постачання від сторонніх компаній, які могли отримати свої запаси з різних джерел».

"Російська зброя, яка критично залежить від західної електроніки, вже призвела до смертей тисяч українців", — так оцінив цю співпрацю фахівець із сухопутної війни Джек Вотлінг. З цим висновком складно сперечатися, і ми зробили власні висновки.

Оскільки компанія Intel Corporation порушила санкції і постачала свою продукцію підсанкційним підприємствам з ВПК росії, українські юристи подали відповідну заяву до OFAC, спеціального підрозділу Міністерства фінансів США, відповідального за санкційну політику. 

Крім того, ми будемо переслідувати Intel Corporation і в судах.

Так ми прагнемо донести до світового бізнесу одну просту думку: співпрацювати з росією вкрай ризиковано, токсично і небезпечно у довгостроковій перспективі. Йдеться не тільки про свідоме порушення санкцій, запроваджених проти держави-агресора, але й нищення власної репутації.

Повторю те, про що вже говорив неодноразово: на всесвітній бізнес-мапі на місці росії має бути велика чорнильна пляма.

Тому жодних пробачень для жодних світових гігантів.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 21 годину тому

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

Україні час прощатися з 1С: чим та як замінити е-бухгалтерію від росіян

Cергій Гузенко 23 вересня 2022 13:50

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49

Майже 300 тисяч. Петиція проти мобілізації на росії набирає обертів

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 19:08