Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

НБУ заборонив небанківським обмінникам показувати курс валюти на табло

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
29 липня 2022 2 хвилин читання

Нацбанк України посилив вимоги до небанківських фінустанов, які здійснюють обмін готівкової валюти. Відтепер їм заборонено демонструвати актуальні курси валют на вуличних табло чи інших зовнішніх носіях.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.

Таке рішення правління НБУ прийняло у п'ятницю, 29 липня 2022 року (постанова НБУ №165).

Зазначається, що цей крок повʼязаний зі «спекулятивними ознаками у небанківському сегменті готівкового валютного ринку».

«Небанківські установи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті валютного ринку, підтримуючи цим фактично існування „банкоматного туризму“, – йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.

При цьому, йдеться у поясненні регулятора, попит та пропозиція у безготівковому сегменті валютного ринку стабілізувалися. НБУ вважає, що курси які останніми днями встановлюють небанківські обмінники, формуються за спекулятивним принципом.

Нацбанк також посилив ряд інших вимог до фінустанов, які мають валютообмінні ліцензії. Зокрема, НБУ наголосив на обовʼязковості відеоспостереження у приміщеннях, де здійснюється валютообмін та зобовʼязав такі компанії передавати регулятору інформацію про використання РРО. «Відповідні небанківські установи ухиляються і практично не сплачують податок на прибуток», – йдеться у повідомленні НБУ.

Нагадаємо, 21 липня НБУ підвищив рівень фіксованого курсу долара з 29,25 до 36,57 грн/$.

Після цього роздрібні курси перетнули позначку у 40 грн/$. На 19:30 п'ятниці, 29 липня 2022 року, курс долара на «чорному» ринку складав 42,2 грн/$, курс продажу у банках становив у середньому 41 грн/$.

Як повідомлялося, на початку червня Національний банк підвищив облікову ставку вище за очікування – з 10% до 25% річних. Підвищення на 15 відсоткових пунктів повинно захистити гривневі заощадження українців, знизити тиск на валютному ринку та збільшити привабливість гривневих активів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Monobank дозволив купувати більше валюти через застосунок

Христина Коновалова 1 жовтня 2022 18:48

Купуй та клади на депозит. НБУ дозволив купувати валюти на 100 тис. грн щомісяця

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 15:12

Валютні перекази в Україну стануть дешевшими

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 19:05

Пів року війни: в якому стані економіка? Головне з дискусії «CASE Україна»

Олександр Тартачний 23 вересня 2022 10:00

Ранкова SPEKA: Око НБУ, боротьба з дезінформацією та біохакінг

Наталія Миронова 26 серпня 2022 08:52