Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Автоматизація, великі дані та внутрішні комунікації: як діджиталізація допомагає бізнесу

Володимир Красотін
Володимир Красотін Директор департаменту цифрової трансформації, Дарниця
31 жовтня 2022 4 хвилин читання

Cлова «діджиталізація» та «цифрові технології» міцно вкорінилися у нашій бізнесовій мові. Але що стоїть за цими словами і що приносять ці речі бізнесу? Спробую ілюструвати на прикладі вітчизняної фармацевтичної компанії «Дарниця».

Цифрова трансформація «Дарниці» відбувається комплексно за чотирма фундаментальними напрямами: пацієнти, виробництво, бізнес та співробітники Цифрова трансформація «Дарниці» відбувається комплексно за чотирма фундаментальними напрямами: пацієнти, виробництво, бізнес та співробітники

Навіщо автоматизувати склад та виробництво

Автоматизований логістичний центр компанії «Дарниця» з площею близько 15 тисяч м² на 10 тис. палетомісць – одна з візитівок компанії. Вся 12-поверхова роботизована високостелажна зона складу функціонує без втручання людини. Працівнику складу треба лише подати палету на «ворота», далі все відбувається за допомогою роботизованих елементів комплексу. З іншими зонами складів та з виробничими цехами вона пов'язана транспортною мережею конвеєрів і підйомників. Система самостійно розраховує оптимальне розміщення палет з продукцією для зберігання, враховує особливості температурного режиму. Управління цим складським комплексом відбувається за допомогою одного з найкращих світових рішень – модуля EWM системи SAP S4/Hana.

Що означає така оптимізація для бізнесу? Зниження операційних, транспортних, складських та управлінських затрат на 30% — за рахунок використання роботизованої техніки й автоматичних транспортних систем. А також зростання швидкості виконання замовлень у 10 разів, порівняно зі старим 4-поверховим складом.

Для чого компанії аналіз великих даних за допомогою технологій від Microsoft

«Хто володіє інформацією, той володіє світом», — сказав Натан Ротшильд 200 років тому, і цей вислів наразі актуальний як ніколи. Вже другий рік поспіль «Дарниця» розвиває своє рішення BIG DATA, базоване на технологіях Microsoft Azure. Прорахувати динаміку ринку знеболювальних на кілька років наперед? Спрогнозувати залишки в торгівельних мережах та аптеках? Так, це можливо завдяки одному з найкрутіших «движків» для аналізу великих масивів даних — Microsoft Synapse. Гігабайти та гігабайти даних, додаткові фактори, кореляція цих факторів та, як наслідок, наочна та ґрунтовна аналітика — це міцний фундамент, на якому будується стабільний бізнес, що навіть під час війни продовжує показувати ріст.  

Чому комунікація всередині організації – головний чинник успіху

Доведено, що співробітники компанії є її найбільшою цінністю. Адже від лояльності, інформованості та залученості команди залежить дуже багато. Саме тому минулого року ми впровадили внутрішню корпоративну соціальну мережу Workplace від Facebook (зараз Meta).

Ми ставили собі за мету залучити до корпоративного життя компанії якомога більше працівників. Адже «Дарниця» має близько 32% співробітників, робочі завдання яких не передбачають необхідності навіть електронної пошти. Це деякі працівники виробництва, лабораторії, складського комплексу та транспортного відділу. Ми переконані, що важливо будувати внутрішні комунікації з позиції діалогу, коли кожен має право голосу та відчуває свою причетність до спільної мети та бізнес-цілей компанії.

З початку повномасштабного вторгнення цей інструмент довів свою ефективність. Ситуація змінювалася дуже швидко, і одночасно рівень стресу в організації був критично високим, тож щоденна актуальна комунікація від менеджменту підтримувала згуртованість та ефективність команди.

Згідно зі статистикою самої компанії Meta, «здоровий» коефіцієнт соціалізації працівників має бути > 60%. В «Дарниці» цей коефіцієнт сягає 70%.

Замість висновків

Глобальний світ відкриває нові діджитальні можливості, і я насправді пишаюся, що вітчизняні компанії зараз уже не тхнуть «радянщиною», а вражають інноваційністю. Купувати українське — завжди прекрасна ідея, але йдеться вже не лише про податки в бюджет та робочі місця, а й про національну гордість та самоідентичність. Будуємо прогресивний вітчизняний бізнес, підтримуємо національного виробника та сміливо дивимося у майбутнє, адже це — наше.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 1 годину тому

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 5 годин тому

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 8 годин тому

Data Security: як імплементувати LLM безпечно

Олег Богуславський 20 червня 2024 19:15

ШІ для молодих архітекторів — наставник, підрядник, конкурент чи помічник?

Сергій Іванов-Костецький 20 червня 2024 17:00