Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як навчитися ASO та підтримати при цьому українські продукти

Iryna Vizir
Iryna Vizir Partnership Manager, Choice31
29 серпня 2023 9 хвилин читання

На кінець 2022 року у Google Play було опубліковано 2,69 мільйона нових застосунків, у Apple App Store з'явилося 1,64 мільйона застосунків. Якщо у 2018 році загальна кількість завантажень склала 192,45 млрд, то вже у 2022 – 255 млрд. Конкуренція висока й тому власнику продукту треба докласти зусиль для того, щоб користувач звернув увагу саме на його застосунок.

У 2022 році загальний дохід ринку мобільних застосунків склав $430,9 млрд. За прогнозами Statista, щороку за період 2022-2027 він буде зростати на 8,58% на рік. Тому очікуваний загальний дохід за 2027 рік сягне вже $755,50 млрд. 

Тож роботи для людей, які займаються просуванням застосунків, з кожним роком буде лише більше, а попит на ASO-фахівців досить високий. Тому у Choice31 і був створений курс «ASO-фахівець», який дозволяє досягти впевненого рівня junior, навіть якщо попередній досвід ніяк не пов'язаний з ASO.

Крім того, що цей напрям саме на гребні хвилі, так і особливістю курсу є те, що для навчання студентів використовують українське програмне забезпечення для оптимізації сторінок мобільних застосунків – Asolytics.

Чому саме Asolytics?

Це перший український софт для ASO. До минулого року не було українських аналогів ASO-сервісів та чимало українців використовували іноземні сервіси, зокрема і країни-агресора. Варто зауважити, що за 2022 рік ринок програмного забезпечення для ASO сягнув майже $28 млрд.

Тож використовуючи такі сервіси, як Asodesk, користувачі опосередковано спонсорують військову агресію росії. Крім того, Netpeak Group та Opendatabot склали список українських аналогів популярних програмних рішень з російським корінням. За підтримки Міністерства цифрової трансформації України запустили англомовний сайт – ReplaceRUwithUA.

Розробкою Asolytics займалася команда компанії Tonti Laguna, яка теж належить до Netpeak Group. Під час створення та тестування Asolytics розробники використали досвід не тільки експертів, але й тих користувачів, які займалися просуванням сторінок застосунків у Google Play та App Store вперше. Це дозволило зробити сервіс максимально зручним та зрозумілим для користувачів з різним рівнем досвіду в ASO. Лектори та студенти Choice31 теж брали участь у тестуванні, чим долучилися до створення продукту. 

Функціональність українського ASO-сервісу

Ми розкажемо про основні інструменти програмного забезпечення, його переваги та відмінності від подібних сервісів. 

  • 1
    Підбір семантики

    В Asolytics великий ліміт (більш ніж 1000) на трекінг ключових слів. Використовуючи софт, можна зібрати релевантну семантику для кількох країн та різними мовами одночасно, побачити їх відносну популярність. Сервіс аналізує застосунки конкурентів по всьому світу на Google Play та Apple App Store за допомогою алгоритмів штучного інтелекту. 
  • 2
    Виправлення помилок в оптимізації

    Сервіс містить інструмент Growth Helper, що вміє автоматично знаходити ті елементи застосунка, які були оптимізовані неправильно. Користувач одразу побачить підказки про те, що саме можна виправити. Також є можливість аналізу ефективності оптимізації. 
  • 3
    Пошук та аналіз конкурентів

    Ви можете проаналізувати візуальні елементи своїх конкурентів, метадані, рейтинг та відгуки, кількість завантажень та дохід, щоб зрозуміти, як найкраще будувати стратегію для свого продукту.
  • 4
    Допомога експертів

    Користувачі сервісу можуть замовити послуги по оптимізації своїх застосунків у кваліфікованих ASO-фахівців: від графічного оформлення, локалізації, до запуску ASA-кампаній. Можна отримати як комплексну допомогу, так і послуги на певному етапі оптимізації. 
  • 5
    Можливість працювати з широким набором інструментів безкоштовно

    В Asolytics можна обрати платний або ж безкоштовний план, в залежності від потреб користувача. Багато функцій можна використовувати безкоштовно. Український сервіс дає можливість без оплати підбирати 100 ключових слів та проаналізувати 100 конкурентів для одного застосунку. 

Наразі команда розробників Tonti Laguna активно працює над новими функціями: ключові слова за тегами/групами; додаткові інструментами для роботи з рейтингом та відгуками й так далі. Ви можете залишити свою ідею для покращення сервісу розробникам. Мета Tonti Laguna – перехід усіх українських компаній на українські продукти та їх просування на іноземний ринок.

Прокачай свій застосунок на курсі з ASO від Choice31 

У нас разом з Asolytics з’явилась ідея: а чому б не просувати на курсі реальні застосунки? Адже буває так, що є потреба в просуванні, але бюджет для цього поки недостатній. Тож ми розробили проєкт з просування мобільних застосунків під час навчання на курсі. 

Зараз можна замовити безкоштовну оптимізацію свого застосунку під час курсу. Замовник отримує бажаний результат, не вкладаючи бюджет. А працювати над оптимізацією застосунку будуть практикуючі профі Tonti Laguna, RadASO та інших компаній. Стандартний комплекс з оптимізації складається з аналізу конкурентів, збору семантики та її кластеризації, текстового та графічного оформлення, підготовки скриншотів та А/В тестування. 

А студенти ж під керівництвом лектора розбирають усі етапи та нюанси оптимізації, працюють над продуктом. Це дає можливість отримати реальний досвід. Справжній win-win для як для застосунку, так і для та навчального процесу.

Тому якщо ви потребуєте оптимізації свого застосунку, звертайтесь в Choice31. 

Навчання ASO

А тепер, власне, про навчання. Cкоро стартує той самий курс, на якому викладають лектори-практики компаній Netpeak Group. А навчатися на ASO-фахівця краще у практиків. Власне, як і будь-якій іншій професії й ви розумієте чому. Ті лектори, які знають всю внутрішню кухню та розуміються на трендах, можуть розповісти про реальні кейси, дають не просто контент, а навички. Їх можна буде одразу почати використовувати у роботі. 

На курсі з ASO ми зібрали команду практиків з компаній Tonti Laguna Mobile, RadASO, WhaleApp LTD, Bumpy Inc. Серед них є ASO-фахівці, ASA менеджери, менеджери продуктів, засновники бізнесу у сфері просування мобільних застосунків. 

Навчання ASO Навчання ASO

За три з половиною місяці ви навчитесь оформлювати сторінки застосунків, складати семантичне ядро, аналізувати дані про конкурентів, оцінювати ефективність оптимізації та виправляти помилки. Навчитесь налаштовувати ASA для ASO – рекламу застосунку на App Store. А дипломний кейс-проєкт — це реальне практичне завдання, яке потім можна додати до свого портфоліо. Є варіант навчання з подальшою допомогою із працевлаштуванням. Професійні рекрутери навчають правильно складати резюме, проводять пробні співбесіди та дають рекомендації щодо тих навичок, над якими варто працювати. 

До речі, після завершення навчання випускники курсу лишаються з Asolytics, для них діють спеціальні умови випускників Choice31 — тож деякий час вони ще мають розширений доступ, що допоможе виконати тестові завдання та круто проявити себе під час випробувального терміну у своїй новій компанії. 

Випускник курсу «ASO-фахівець», Микола Левченко, який вже отримав офер після навчання. Його історія — про “подвійний світчинг”: із вчителя біології в PPC, а вже потім — в ASO:

Мені захотілося кардинальних змін, бо до того я в основному працював в товарці, а хотілося чогось глобальнішого. Я почав дивитися в сторону цифрових продуктів – додатків. Тому що смартфони – на сьогодні це не розкіш, а необхідність. Смартфон є в кожного.

Почав шукати і натрапив на Choice31. Тоді промоніторив всю інформацію – хто це, які там лектори працюють. Зрозумів, що там багато крутих людей, від яких хотів би дізнатися про дану сферу, навчатися в них. 

Починаючи з кінця курсу, постійно відбуваються безкоштовні вебінари з досвіченими рекрутерами, які діляться інформацією щодо оформлення резюме, створення профілю в LinkedIn, сервісів, на яких краще шукати роботу.«

Віталій Губарик працював на будівництві, а потім став колегою своїх лекторів з RadASO:

Після отримання професії ASO Specialist в Choice31 залишились лише приємні емоції. Навчання проходило на дуже високому рівні, підтримка куратора 24/7 та дуже круті лектори, які діляться своїми лайфхаками та порадами.

Тож навчайся найактуальнішим професіям і ти! Розвивай українські продукти та отримуй go-to-market навички з ASO разом з Choice31

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Можливості дропшипінгу на міжнародний ринок: з чого почати

Влад Мальчевський 12 годин тому

Першопрохідці блокчейн-технологій: історії успіху

Kateryna Romanenko 13 годин тому

Перші п’ять хвилин: як розпочати виступ так, щоб вас хотіли слухати

Максим Олійник 17 годин тому

Платіжна інфраструктура кожному бізнесу: для чого це потрібно?

Владислав Миронович 28 листопада 2023 17:30

Як комунікації врятували фриланс під час війни: кейс Freelancehunt

Анастасія Бондаренко 28 листопада 2023 15:00