Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Науковці знайшли дві екзопланети-близнюки, які складаються здебільшого з води

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
17 грудня 2022 3 хвилин читання

Дослідники з Монреаля знайшли докази того, що дві екзопланети, що обертаються навколо зірки червоного карлика, є «водними світами», де вода становить велику частину всієї планети. Ці світи знаходяться на відстані 218 світлових років від нас у сузір'ї Ліри та не схожі на жодну планету в нашій Сонячній системі.

Команда під керівництвом Керолайн Піолет з Інституту дослідження екзопланет Тротьє при Монреальському університеті спостерігали за екзопланетами Kepler-138 c і Kepler-138 d за допомогою телескопів NASA Hubble і космічних телескопів Spitzer, які вийшли з експлуатації, і виявили, що планети можуть складатися переважно з води. Ці дві планети та меншу планету-супутницю, ближчу до зірки, Kepler-138 b, раніше виявив космічний телескоп NASA Kepler. Нове дослідження також знайшло докази існування четвертої планети, повідомляє NASA.

Екзопланети-близнюки, які складаються з води:

Вода не була безпосередньо виявлена на Kepler-138 c і d, але, порівнюючи розміри та маси планет з моделями, астрономи дійшли висновку, що значна частка їхнього об'єму – до половини – повинна складатися з матеріалів, які легші за камінь, але важчі за водень або гелій (які складають основну масу планет-газоподібних гігантів, таких як Юпітер). Тож скоріш за все це вода.

«Раніше ми вважали, що планети, які трохи більші за Землю, являють собою великі кулі з металу та каменю, як збільшені версії Землі, і тому ми назвали їх суперземлями», — пояснив Бйорн Беннеке, співавтор дослідження та професор. астрофізики в Монреальському університеті. — Однак тепер ми показали, що ці дві планети, Kepler-138 c і d, досить різні за своєю природою, і що велика частка всього їхнього об'єму, ймовірно, складається з води. Це найкращий доказ існування водних світів: тип планети, існування якого астрономи припускали протягом тривалого часу«.

Це ілюстрація художника, яка показує поперечний переріз Землі (ліворуч) і екзопланети Kepler-138 d (праворуч). Зображення: Benoit Gougeon (University of Montreal) Це ілюстрація художника, яка показує поперечний переріз Землі (ліворуч) і екзопланети Kepler-138 d (праворуч). Зображення: Benoit Gougeon (University of Montreal)

Дослідники попереджають, що планети можуть не мати океанів, подібних до земних, безпосередньо на поверхні планети. «Температура в атмосфері Kepler-138 d, ймовірно, вище точки кипіння води, і ми очікуємо, що на цій планеті буде густа щільна атмосфера, яка складається з пари. Тільки під цією паровою атмосферою потенційно може бути рідка вода під високим тиском або навіть вода в іншій фазі, яка відбувається під високим тиском, й називається надкритичною рідиною», — сказала Піоле.

Окрім того, науковців чекав ще один сюрприз: вони виявили, що два водних світи Kepler-138 c і d є планетами-близнюками, практично однакового розміру та маси, хоча раніше вважалося, що вони кардинально відрізняються. 

Нагадаємо, що космічний телескоп NASA імені Джеймса Вебба зняв дивовижне зображення, що показує небачені раніше галактики у районі, відомому як Північний полюс екліптики.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
2
Прокоментувати
Федір Рибаков 17.12.2022, 10:27
Всім ясно, що Земля помирає а разом з нею і людство. Але ми можемо ще вповільнити процеси деградації Землі, якщо дуже захочемо. Поки ще це балаканина. А що дасть пошук інших планет пригодних до проживання людини? Дасть, можливо, змогу для неблагатьох самих багатших людей евакуюватись в інше середовище. А більша або майже все людство загине. Тому, поліпшуєм життя саме Землі і з ним і наше з вами життя на планеті Земля! Це наше основне завдання на вчора!
тобто ви гадаєте, що не потрібно вивчати нові планети?
Інші матеріали

Склади зброї у космосі планує зробити Inversion Space вже у 2024 році

Владислав Паливода 21 травня 2024 19:35

Космічна кульбаба: астрономи відкрили планету зі щільністю цукрової вати

Дмитро Мухін 18 травня 2024 19:38

Робота-астронавта збирається відправити в космос Китай

Владислав Паливода 17 травня 2024 09:12

Hubble зробив найдетальніше фото галактики

Олеся Дерзська 14 травня 2024 17:37

Магнітні бурі травня 2024 року: чому вони виникають, чи шкодять здоров’ю та впливають на електромережі

Олександр Тартачний 13 травня 2024 18:18