Науковці знайшли дві екзопланети-близнюки, які складаються здебільшого з води
Дослідники з Монреаля знайшли докази того, що дві екзопланети, що обертаються навколо зірки червоного карлика, є «водними світами», де вода становить велику частину всієї планети. Ці світи знаходяться на відстані 218 світлових років від нас у сузір'ї Ліри та не схожі на жодну планету в нашій Сонячній системі.
Команда під керівництвом Керолайн Піолет з Інституту дослідження екзопланет Тротьє при Монреальському університеті спостерігали за екзопланетами Kepler-138 c і Kepler-138 d за допомогою телескопів NASA Hubble і космічних телескопів Spitzer, які вийшли з експлуатації, і виявили, що планети можуть складатися переважно з води. Ці дві планети та меншу планету-супутницю, ближчу до зірки, Kepler-138 b, раніше виявив космічний телескоп NASA Kepler. Нове дослідження також знайшло докази існування четвертої планети, повідомляє NASA.
Екзопланети-близнюки, які складаються з води:
Підписуйтеся на наші соцмережі
Вода не була безпосередньо виявлена на Kepler-138 c і d, але, порівнюючи розміри та маси планет з моделями, астрономи дійшли висновку, що значна частка їхнього об'єму – до половини – повинна складатися з матеріалів, які легші за камінь, але важчі за водень або гелій (які складають основну масу планет-газоподібних гігантів, таких як Юпітер). Тож скоріш за все це вода.
«Раніше ми вважали, що планети, які трохи більші за Землю, являють собою великі кулі з металу та каменю, як збільшені версії Землі, і тому ми назвали їх суперземлями», — пояснив Бйорн Беннеке, співавтор дослідження та професор. астрофізики в Монреальському університеті. — Однак тепер ми показали, що ці дві планети, Kepler-138 c і d, досить різні за своєю природою, і що велика частка всього їхнього об'єму, ймовірно, складається з води. Це найкращий доказ існування водних світів: тип планети, існування якого астрономи припускали протягом тривалого часу«.
Дослідники попереджають, що планети можуть не мати океанів, подібних до земних, безпосередньо на поверхні планети. «Температура в атмосфері Kepler-138 d, ймовірно, вище точки кипіння води, і ми очікуємо, що на цій планеті буде густа щільна атмосфера, яка складається з пари. Тільки під цією паровою атмосферою потенційно може бути рідка вода під високим тиском або навіть вода в іншій фазі, яка відбувається під високим тиском, й називається надкритичною рідиною», — сказала Піоле.
Окрім того, науковців чекав ще один сюрприз: вони виявили, що два водних світи Kepler-138 c і d є планетами-близнюками, практично однакового розміру та маси, хоча раніше вважалося, що вони кардинально відрізняються.
Нагадаємо, що космічний телескоп NASA імені Джеймса Вебба зняв дивовижне зображення, що показує небачені раніше галактики у районі, відомому як Північний полюс екліптики.