Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Науковці знайшли дві екзопланети-близнюки, які складаються здебільшого з води

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
17 грудня 2022 3 хвилин читання

Дослідники з Монреаля знайшли докази того, що дві екзопланети, що обертаються навколо зірки червоного карлика, є «водними світами», де вода становить велику частину всієї планети. Ці світи знаходяться на відстані 218 світлових років від нас у сузір'ї Ліри та не схожі на жодну планету в нашій Сонячній системі.

Команда під керівництвом Керолайн Піолет з Інституту дослідження екзопланет Тротьє при Монреальському університеті спостерігали за екзопланетами Kepler-138 c і Kepler-138 d за допомогою телескопів NASA Hubble і космічних телескопів Spitzer, які вийшли з експлуатації, і виявили, що планети можуть складатися переважно з води. Ці дві планети та меншу планету-супутницю, ближчу до зірки, Kepler-138 b, раніше виявив космічний телескоп NASA Kepler. Нове дослідження також знайшло докази існування четвертої планети, повідомляє NASA.

Екзопланети-близнюки, які складаються з води:

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вода не була безпосередньо виявлена на Kepler-138 c і d, але, порівнюючи розміри та маси планет з моделями, астрономи дійшли висновку, що значна частка їхнього об'єму – до половини – повинна складатися з матеріалів, які легші за камінь, але важчі за водень або гелій (які складають основну масу планет-газоподібних гігантів, таких як Юпітер). Тож скоріш за все це вода.

«Раніше ми вважали, що планети, які трохи більші за Землю, являють собою великі кулі з металу та каменю, як збільшені версії Землі, і тому ми назвали їх суперземлями», — пояснив Бйорн Беннеке, співавтор дослідження та професор. астрофізики в Монреальському університеті. — Однак тепер ми показали, що ці дві планети, Kepler-138 c і d, досить різні за своєю природою, і що велика частка всього їхнього об'єму, ймовірно, складається з води. Це найкращий доказ існування водних світів: тип планети, існування якого астрономи припускали протягом тривалого часу«.

Це ілюстрація художника, яка показує поперечний переріз Землі (ліворуч) і екзопланети Kepler-138 d (праворуч). Зображення: Benoit Gougeon (University of Montreal) Це ілюстрація художника, яка показує поперечний переріз Землі (ліворуч) і екзопланети Kepler-138 d (праворуч). Зображення: Benoit Gougeon (University of Montreal)

Дослідники попереджають, що планети можуть не мати океанів, подібних до земних, безпосередньо на поверхні планети. «Температура в атмосфері Kepler-138 d, ймовірно, вище точки кипіння води, і ми очікуємо, що на цій планеті буде густа щільна атмосфера, яка складається з пари. Тільки під цією паровою атмосферою потенційно може бути рідка вода під високим тиском або навіть вода в іншій фазі, яка відбувається під високим тиском, й називається надкритичною рідиною», — сказала Піоле.

Окрім того, науковців чекав ще один сюрприз: вони виявили, що два водних світи Kepler-138 c і d є планетами-близнюками, практично однакового розміру та маси, хоча раніше вважалося, що вони кардинально відрізняються. 

Нагадаємо, що космічний телескоп NASA імені Джеймса Вебба зняв дивовижне зображення, що показує небачені раніше галактики у районі, відомому як Північний полюс екліптики.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
2
Прокоментувати
Федір Рибаков 17.12.2022, 10:27
Всім ясно, що Земля помирає а разом з нею і людство. Але ми можемо ще вповільнити процеси деградації Землі, якщо дуже захочемо. Поки ще це балаканина. А що дасть пошук інших планет пригодних до проживання людини? Дасть, можливо, змогу для неблагатьох самих багатших людей евакуюватись в інше середовище. А більша або майже все людство загине. Тому, поліпшуєм життя саме Землі і з ним і наше з вами життя на планеті Земля! Це наше основне завдання на вчора!
тобто ви гадаєте, що не потрібно вивчати нові планети?
Інші матеріали

Запуск ракети Blue Origin Джеффа Безоса перенесли

Олександр Тартачний 13 січня 2025 14:20

Головні космічні досягнення першої чверті XXI століття

Сергій Коноплицький 3 січня 2025 10:00

Парасолька від Сонця: що відомо про одну з найрадикальніших ідей зупинити глобальне потепління

Олександр Тартачний 26 грудня 2024 17:00

Вплив наднових зорь на земне життя, підтвердження теорії Ейнштейна і казус з бактеріями у ґрунті астероїда Рюгу. Топ-3 космічних новин 2024 року

Сергій Коноплицький 26 грудня 2024 13:06

Вчені вивчають кров кажанів, щоб зрозуміти, як ввести астронавтів у стан сплячки під час довгих космічних подорожей

Олександр Тартачний 4 грудня 2024 16:00