Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Науковці створили проєкт космічного міста на астероїді

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
22 грудня 2022 3 хвилин читання

Концепція передбачає розбудову космічніх міст на астероїдах, як у науковій фантастиці. Розмір космічного поселення дорівнює площі Мангеттену.

Концепція дикого астероїда передбачає, що у далекому майбутньому кам'яні уламки можна буде зібрати у масивний мішок із нановолокнистої сітки. Це дозволить майбутнім астронавтам будувати середовище існування всередині пухких частин астероїда, пише Space.

«Цей проєкт розпочався як спосіб для фізиків та інженерів випустити пар, на деякий час відкинути світські стреси та уявити щось божевільне», — заявив провідний автор дослідження Пітер Міклавчич, який працює у Рочестерському університеті.

Дослідники припускають, що майбутні міста розміром із Мангеттеном площею 57 кв. км можна побудувати на цих космічних каменях, як у науковій фантастиці, припускаючи, що базовий астероїд має діаметр щонайменше 300 метрів.

Ілюстрація футуристичного міста всередині астероїда поблизу планети. Зображення: University of Rochester illustration / Michael Osadciw Ілюстрація футуристичного міста всередині астероїда поблизу планети. Зображення: University of Rochester illustration / Michael Osadciw

Команда дослідників стверджує, що якщо їхня концепція справді спрацює, це дозволить дешевше досліджувати Сонячну систему та дасть можливість жити за межами планети набагато більшій кількості людей, а не тільки мільярдерам.

Однак інфраструктура запуску ще не створена для швидкого та доступного доступу до космосу, не кажучи вже про будь-які матеріали для будівництва на астероїдах. Для створення подібних матеріалів може знадобитися кілька десятиліть, якщо не століття.

Сітчастий мішок виготовлять з вуглецевих нановолокон, які є легкими, але досить міцними, щоб утримувати уламки астероїда у потенційному середовищі існування. Теоретично астероїд, що обертається всередині мішка, розкидає каміння, дозволяючи мішку розширюватися та щільно утримувати каміння за допомогою нановолокон. Щебінь утримувався б там завдяки штучній гравітації та захищав би мешканців від космічного випромінювання.

Тим часом вчені знайшли таємничі закономірності у температурних показниках найбільшої планети Сонячної системи — Юпитері. Частково базуючись на даних кількох поколінь місій NASA, зокрема Voyager і Cassini, ця робота допоможе вченим визначити, як передбачити погоду на Юпітері. Хто знає, можливо, це допоможе у майбутньому й з прогнозуванням погоди у містах на астероїдах.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Склади зброї у космосі планує зробити Inversion Space вже у 2024 році

Владислав Паливода 21 травня 2024 19:35

Вчені винайшли гель, здатний захистити кров та печінку від алкоголю

Дмитро Мухін 19 травня 2024 20:14

Робота-астронавта збирається відправити в космос Китай

Владислав Паливода 17 травня 2024 09:12

Hubble зробив найдетальніше фото галактики

Олеся Дерзська 14 травня 2024 17:37

Магнітні бурі травня 2024 року: чому вони виникають, чи шкодять здоров’ю та впливають на електромережі

Олександр Тартачний 13 травня 2024 18:18