Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У MIT розробили полімер, легший за пластик та міцніший за сталь

profile-img
Антон Єганов
8 лютого 2022 2 хвилин читання

Хіміки з Массачусетського технологічного інституту створили матеріал, який важить менше, ніж пластик, та водночас є міцнішим за сталь. Це двовимірний полімер, існування якого досі вважали неможливим.

Він отримав назву 2DPA-1. На відміну від інших полімерів, які складаються з одновимірних ланцюжків, цей вдалося сформувати з двовимірних пластин. Шари з цих пластин щільно тримає між собою водневий зв'язок, що робить новий матеріал дуже стабільним та сильним.

"Тепер ми можемо легко створювати тонку й водночас дуже міцну плівку, — розповідає один з авторів винаходу Майкл Страно. — Зазвичай ми не думаємо про пластик, що він може, наприклад, підтримувати будівлю. Але з цим матеріалом усе це можливо. У нього дуже незвичні властивості".

Пружність нового матеріалу в чотири-шість разів вища, ніж у куленепробивного скла. А щоб його зламати, потрібно докласти удвічі більше сили, ніж для сталі.

Ще одна цікава властивість — газонепроникність. Інші полімери мають у своїй структурі щілини, через які можуть просочитися газові молекули, а блоки, з яких складається 2DPA-1, прилягають один до одного, немов кубики Лего.

"Це допоможе нам створити ультратонке покриття, здатне повністю утримувати воду та гази, — каже Страно. — Тож можна буде, наприклад, захистити металеві деталі автівок та мобільних телефонів".

Також, на думку вченого, новий полімер можна буде використовувати під час будівництва мостів та інших подібних об'єктів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Ранкова SPEKA: медаль Філдса для українки, «Тіндер для рекрутингу» і нові планети для китайців

Роман Судольський 6 липня 2022 08:56

Японські вчені виявили цунамі завдяки детектору космічних променів

Тетяна Новак 18 квітня 2022 19:19

Російським і білоруським інститутам закриють доступ до Scopus та Web of Science

Тетяна Новак 3 квітня 2022 14:09

Науковці зі Стенфорду розшифрували геном людини за 5 годин. Результат увійшов до Книги рекордів Гіннеса

Тетяна Новак 17 січня 2022 10:42