У MIT розробили полімер, легший за пластик та міцніший за сталь
Хіміки з Массачусетського технологічного інституту створили матеріал, який важить менше, ніж пластик, та водночас є міцнішим за сталь. Це двовимірний полімер, існування якого досі вважали неможливим.

Він отримав назву 2DPA-1. На відміну від інших полімерів, які складаються з одновимірних ланцюжків, цей вдалося сформувати з двовимірних пластин. Шари з цих пластин щільно тримає між собою водневий зв'язок, що робить новий матеріал дуже стабільним та сильним.
«Тепер ми можемо легко створювати тонку й водночас дуже міцну плівку, — розповідає один з авторів винаходу Майкл Страно. — Зазвичай ми не думаємо про пластик, що він може, наприклад, підтримувати будівлю. Але з цим матеріалом усе це можливо. У нього дуже незвичні властивості».

Пружність нового матеріалу в чотири-шість разів вища, ніж у куленепробивного скла. А щоб його зламати, потрібно докласти удвічі більше сили, ніж для сталі.
Ще одна цікава властивість — газонепроникність. Інші полімери мають у своїй структурі щілини, через які можуть просочитися газові молекули, а блоки, з яких складається 2DPA-1, прилягають один до одного, немов кубики Лего.
«Це допоможе нам створити ультратонке покриття, здатне повністю утримувати воду та гази, — каже Страно. — Тож можна буде, наприклад, захистити металеві деталі автівок та мобільних телефонів».
Також, на думку вченого, новий полімер можна буде використовувати під час будівництва мостів та інших подібних об'єктів.