Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У MIT розробили полімер, легший за пластик та міцніший за сталь

profile-img
Антон Єганов
8 лютого 2022 2 хвилин читання

Хіміки з Массачусетського технологічного інституту створили матеріал, який важить менше, ніж пластик, та водночас є міцнішим за сталь. Це двовимірний полімер, існування якого досі вважали неможливим.

Він отримав назву 2DPA-1. На відміну від інших полімерів, які складаються з одновимірних ланцюжків, цей вдалося сформувати з двовимірних пластин. Шари з цих пластин щільно тримає між собою водневий зв'язок, що робить новий матеріал дуже стабільним та сильним.

«Тепер ми можемо легко створювати тонку й водночас дуже міцну плівку, — розповідає один з авторів винаходу Майкл Страно. — Зазвичай ми не думаємо про пластик, що він може, наприклад, підтримувати будівлю. Але з цим матеріалом усе це можливо. У нього дуже незвичні властивості».

Пружність нового матеріалу в чотири-шість разів вища, ніж у куленепробивного скла. А щоб його зламати, потрібно докласти удвічі більше сили, ніж для сталі.

Ще одна цікава властивість — газонепроникність. Інші полімери мають у своїй структурі щілини, через які можуть просочитися газові молекули, а блоки, з яких складається 2DPA-1, прилягають один до одного, немов кубики Лего.

«Це допоможе нам створити ультратонке покриття, здатне повністю утримувати воду та гази, — каже Страно. — Тож можна буде, наприклад, захистити металеві деталі автівок та мобільних телефонів».

Також, на думку вченого, новий полімер можна буде використовувати під час будівництва мостів та інших подібних об'єктів.

Коментарі
Інші матеріали

Японські вчені виявили цунамі завдяки детектору космічних променів

Тетяна Новак 18 квітня 2022 19:19

Російським і білоруським інститутам закриють доступ до Scopus та Web of Science

Тетяна Новак 3 квітня 2022 14:09

Науковці зі Стенфорду розшифрували геном людини за 5 годин. Результат увійшов до Книги рекордів Гіннеса

Тетяна Новак 17 січня 2022 10:42

Місія Lunark: як інтернет речей допомагає готуватися до польотів на Місяць

Роман Судольський 14 січня 2022 19:20

Комп'ютерна томографія допомогла відтворити вигляд 3500-річної мумії давньоєгипетського фараона Аменхотепа I

Тетяна Новак 29 грудня 2021 12:22