Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків

Юлія Мирська
Юлія Мирська
14 серпня 2023 4 хвилин читання

Вчені з National Geographic розробили модель світової мапи, яка показує наслідки танення всіх льодовиків на Землі. Це призвело б до підняття рівня морів на 66 м і перерозподілу берегових ліній континентів та внутрішніх морів, повідомляють у National Geographic.

Дослідники кажуть, що на Землі є понад 20,8 млн куб. км льоду, і деякі вчені стверджують, що для його повного розтанення знадобиться більш ніж 5000 років. Однак збільшення викидів вуглецю в атмосферу може призвести до пришвидшеного танення льодовиків. Це може перетворити планету на місце без льоду, з середньою температурою приблизно 27 °C порівняно з нинішніми 14 °C.

Як зміниться Північна Америка після танення льодовиків

Внаслідок танення льодовиків відбудуться значні зміни у прибережних регіонах Атлантичного океану, зокрема втратат узбережжя Флориди та узбережжя Мексиканської затоки. У Сан-Франциско пагорби стануть невеликими островами, а Центральна долина перетвориться на велику затоку. Каліфорнійська затока розтягнеться на північ уздовж лінії від Сан-Дієго.

National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Північна Америка National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Північна Америка

Як зміниться Південна Америка після танення льодовиків

На півночі басейну Амазонки і на півдні басейну річки Парагвай виникнуть атлантичні затоки, які призведуть до затоплення Буенос-Айресу, прибережних районів Уругваю та великої частини Парагваю. Гірські райони збережуться вздовж Карибського узбережжя та у Центральній Америці.

National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Південна Америка National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Південна Америка

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як зміниться Африка після танення льодовиків

Африка, порівняно з іншими континентами, зазнає меншої втрати землі внаслідок можливої катастрофи. Однак зі збільшенням температури на планеті значна частина африканської території може стати непридатною для життя. В Єгипті міста Александрія і Каїр будуть затоплені через наближення Середземного моря.

National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Африка National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Африка

Як зміниться Європа після танення льодовиків

Згідно з цим катастрофічним сценарієм, через тисячоліття Лондон, Нідерланди та велика частина Данії зникнуть. Венецію також поглине Адріатичне море. Тим часом Середземне море, розширюючись, поглине Чорне і Каспійське моря.

National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків

Як зміниться Азія після танення льодовиків

Територія, де наразі живе 600 млн китайців, буде затоплена, так само як і весь Бангладеш з населенням 160 млн. Також під водою буде значна частина прибережної Індії. Крім того, затоплення дельти річки Меконг призведе до того, що Кардамонові гори у Камбоджі будуть виглядати як острів.

National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Азія National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Азія

Як зміниться Австралія після танення льодовиків

Більшість пустельного континенту отримає нове внутрішнє море, але це призведе до втрати значної частини тонкої прибережної смуги, де наразі проживають чотири з п'яти жителів Австралії.

National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Австралія National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Австралія

Як зміниться Антарктида після танення льодовиків

У Східній Антарктиді льодовиковий щит, що містить чотири п'ятих усього льоду на Землі, може здатися стійким до танення. Він витримав минулі теплі періоди і останнім часом навіть трохи збільшує свою товщину через глобальне потепління. 

Підвищена температура атмосфери призводить до більшого накопичення водяної пари, яка потім опадає у вигляді снігу у Східній Антарктиді. Проте навіть такий потужний льодовиковий щит ймовірно не переживе повернення до еоценового клімату.

Західно-Антарктичний льодовий щит був меншим під час попередніх теплих періодів, на відміну від східного. Ця частина льодового щита вразлива, оскільки вона лежить на корінних породах, що перебувають нижче рівня моря. Під впливом потепління океану льодовик, що плаває на воді, розтоплюється знизу, призводячи до його поступового руйнування. Від початку 1990-х втрати льоду в Західній Антарктиді становлять приблизно 72 млн тонн щорічно.

National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Антарктида National Geographic показав, яким буде світ після танення льодовиків — Антарктида

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Електромобілі заживили штат в Австралії під час блекауту

Владислав Паливода 11 липня 2024 21:54

Небезпечний астероїд наблизиться до Землі у ніч з 27 на 28 червня 2024-го: де дивитися

Владислав Паливода 27 червня 2024 22:50

Китайський виробник чипів інвестує $200 млн у розвиток в Європі

Владислав Паливода 27 червня 2024 22:05

Військові Австралії вперше випробували лазерну зброю проти дронів

Владислав Паливода 25 червня 2024 19:17

Подарунок для велосипедистів — новітнє сидіння

Дмитро Мухін 16 червня 2024 20:08